Yankees Injury Tracker: Frankie Montas może potrzebować operacji barku

Aug 18, 2022; Bronx, New York, USA; New York Yankees starting pitcher Frankie Montas (47) walks off the field after the top of the fifth inning against the Toronto Blue Jays at Yankee Stadium.

18 sierpnia, 2022; Bronx, Nowy Jork, USA; miotacz startowy New York Yankees Frankie Montas (47) schodzi z boiska po zakończeniu piątego inningu przeciwko Toronto Blue Jays na Yankee Stadium. / Brad Penner-USA TODAY Sports

Oto aktualny tracker kontuzji Jankesów…

22 lutego, godz. 14:30

Startowy miotacz Frankie Montas przeszedł operację prawego labrum, ale zabieg nie objął mankietu rotatorów. Montas może zacząć ponownie rzucać za 12 tygodni, co oznacza, że nie podniesie piłki do końca maja, a potem będzie musiał jeszcze w pełni dojść do siebie.

Tymczasem łapacz Ben Rortvedt został wyłączony z gry na miesiąc po tym, jak przeszedł operację usunięcia tętniaka w tętnicy w pobliżu lewego ramienia.

19 lutego, 10:45.

Nestor Cortes nie zagra w World Baseball Classic z powodu kontuzji ścięgna, ale czy będzie gotowy do gry na początku sezonu zasadniczego?

Lewoskrzydłowy został zapytany o to w niedzielę rano, mówiąc, że jest „możliwość”, że będzie gotowy na swój pierwszy start.

„Tak, myślę, że jest to możliwość,” powiedział Cortes. „Ścięgno szyjne może być czasami trochę zdradliwe, ale myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę dbając o to i będąc na szczycie każdego dnia, aby być tak gotowym jak to możliwe.”

Cortes rzucił z kopca w piątek, co było wcześniejszym powrotem do akcji niż przewidywano.

17 lutego, 11:30

Yankees starting pitcher Nestor Cortes wrócił na kopiec w Tampie w piątek rano.

Aaron Boone i trener Matt Blakeprzyglądali się podczas sesji w byku.

Jak donosi SNY’s Andy Martino, lewy obrońca miał pierwotnie opuścić kilka tygodni rzucania z kopca z powodu nadwyrężenia prawej ścięgna, które uniemożliwiło mu udział w World Baseball Classic.

15 lutego, 1:10 p.m.

Aaron Boone ogłosił, że right-hander Frankie Montas przejdzie operację barku 21 lutego, a najlepszym scenariuszem jest jego powrót „pod koniec sezonu”.”

„To było kilka różnych wyłączeń, gdzie był coraz zbudowany, a następnie wyszedł i zobaczył [Dr Neal ElAttrache], który wyczyścił go, aby przejść ponownie, budował się z powrotem, a nadal nie był całkiem w porządku, więc wrócił i teraz doszliśmy do punktu, w którym zamierzają wejść,” Boone powiedział. „They’ll scope it and then we’ll have a better idea of the timeframe once that happens on the 21st, and then hopefully he’s here a few days later.

„Best case is he would be back late in the season, but we’re really going to know a lot after the 21st.”

Montas, 29, został pozyskany w połowie sezonu w wymianie handlowej z Oakland A’s w zeszłym roku, rozbijając 6.35 ERA w ośmiu startach sezonu regularnego dla Nowego Jorku.

W jaśniejszych wiadomościach, Boone powiedział, że oczekuje, że Nestor Cortes będzie gotowy na Dzień Otwarcia. Lewoskrzydłowy zmaga się z urazem ścięgna, który wyklucza go z World Baseball Classic.

Boone oczekuje również, że DJ LeMahieu będzie gotowy do sezonu. Zawodnik zmagał się ze złamanym palcem u nogi przez sporą część sezonu 2022, ale nie skończyło się to operacją.

15 lutego, 12:20:00

Yankees prawy miotacz Frankie Montas, który już wcześniej miał opuścić pierwszy miesiąc sezonu z powodu kontuzji barku, może potrzebować operacji, aby naprawić problem.

Montas wciąż przechodzi testy na ramieniu, trener pitchingu Matt Blake powiedział reporterom w środę, wskazując, że Montas przechodzi przez proces z lekarzami.

Jeśli Montas będzie wymagał operacji, nie jest jasne, jaki byłby jej rodzaj i jak długo mógłby pozostać poza grą.

13 lutego, 1:25 p.m.

Yankees starting pitcher Nestor Cortes opuści nadchodzący World Baseball Classic po tym jak nadwyrężył prawą ścięgno.

Lewy obrońca powiedział, że ma 2 stopień nadwyrężenia ścięgna i nie będzie rzucał z kopca przez kilka tygodni (chociaż nadal rzuca na płaskim terenie).

Jeśli chodzi o harmonogram jego powrotu, Cortes nie wyklucza możliwości bycia gotowym na pierwszy tydzień sezonu regularnego.

„To zdecydowanie możliwe, by zacząć sezon zdrowo i w rotacji,” powiedział dziennikarzom.

Cortes zmagał się z kontuzją pachwiny pod koniec sierpnia ubiegłego sezonu, co wylądowało na IL, a następnie opuścił Game 4 ALCS przeciwko Houston Astros z powodu kontuzji pachwiny.