Yankees 26-man roster prediction 2.0 na sezon 2023 MLB

Gleyber Torres and Aaron Judge

Gleyber Torres i Aaron Judge /

Teraz, gdy wiosenne treningi Yankees są w pełnym rozkwicie, nadszedł czas, by przyjrzeć się temu, jak potencjalnie może wyglądać roster na 2023 rok.

Ostatnim razem widzieliśmy drużynę, która była w dużej mierze niezmieniona od końca sezonu 2022. Teraz, roster będzie prawdopodobnie wyglądał inaczej – ale nie o wiele – dzięki poważnej kontuzji i potencjalnym ruchom, które GM Brian Cashman bierze pod uwagę.

Wciąż istnieje szansa, że Cashman wykona jeden ze swoich „ukradkowych” ruchów, jak wtedy, gdy wymieniał się za Josha Donaldsona w zeszłym sezonie, ale roster 2023 Yankees prawdopodobnie nie będzie widział ruchu na tym poziomie.

Wchodząc na wiosenny trening, są znaki zapytania na lewym polu, w rotacji startowej i na shortstop. Wierzę jednak, że te dziury zostaną wypełnione od wewnątrz, przynajmniej na początku. Zobaczymy, co się stanie, gdy nadejdzie termin wymiany.

Position Players

Anthony Rizzo, 1B

Gleyber Torres/DJ LeMahieu, 2B

Oswald Peraza, SS

Josh Donaldson, 3B

Oswaldo Cabrera/Aaron Hicks, LF

Harrison Bader, CF

Aaron Judge, RF

Jose Trevino, C

Giancarlo Stanton, DH

Nie ma żadnych zmian w stosunku do moich ostatnich przewidywań dotyczących graczy na pozycjach codziennych. Czuję się jednak bardziej pewny, że jeśli nie będzie horrendalnej wiosny, to Peraza wygra pracę na pozycji shortstopu poza obozem. Jest jasne, że Jankesi widzą wartość w Perazie jako codziennym graczu, inaczej nie powołaliby go pod koniec zeszłego sezonu i nie dodali do rosteru posezonowego.

Anthony Volpe wciąż ma trochę czasu na rozwój w Triple-A na początku sezonu, ale jeśli będzie miał dobrą wiosnę, może dostać kilka spojrzeń, gdy roster będzie się rozszerzał w późniejszym okresie roku. To również będzie korzystne dla Yankees, aby manipulować jego czasem na rozpoczęcie sezonu w minors. Isiah Kiner-Falefa będzie opcją awaryjną, jeśli Peraza będzie miał trudny początek sezonu i skorzysta na tym, że nie będzie w centrum uwagi. On może być użytkowym infielderem, który może grać na trzeciej, krótkiej i drugiej pozycji, jeśli jest to potrzebne.

Oct 23, 2022; Bronx, New York, USA; New York Yankees second baseman Gleyber Torres (25) reacts after striking out in the seventh inning against the Houston Astros during game four of the ALCS for the 2022 MLB Playoffs at Yankee Stadium. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports

Oct 23, 2022; Bronx, New York, USA; New York Yankees second baseman Gleyber Torres (25) reaguje po uderzeniu w siódmej inning przeciwko Houston Astros podczas meczu czwartego ALCS dla 2022 MLB Playoffs na Yankee Stadium. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports / © Brad Penner-USA TODAY Sports

Torres to ciekawe nazwisko, na które warto zwrócić uwagę tej wiosny. Przy liczbie zawodników, których Jankesi mają, możliwe jest, że Nowy Jork będzie chciał go przesunąć, zwłaszcza jeśli planują ulepszenia w polu zewnętrznym. Andy Martino z SNY donosi, że Jankesi wciąż szukają opcji na lewe pole poza organizacją. Handel jest możliwy, ale ten gracz najprawdopodobniej będzie musiał pojawić się na rynku wolnych agentów.

Pozostaje Jurickson Profar z którym Jankesi prowadzili rozmowy, ale jego problem jest związany z pensją i Jankesi musieliby wyładować pieniądze, aby podpisać Profara, aby zespół nie uderzył w próg „Steve Cohen tax”.

Podczas gdy to wszystko brzmi dobrze, po prostu nie sądzę, że Yankees będą w stanie dokonać wymiany i podpisać Profara na umowę, której by chciał.

To również daje menedżerowi Aaronowi Boone trochę elastyczności z jego wyjściowym składem. Jak widzieliśmy w zeszłym sezonie, Torres i LeMahieu byli w składzie i poza nim i wierzę, że doceni to, zwłaszcza, że ten pierwszy wraca po kontuzji.

To pozostawia Cabrerze i Hicksowi walkę o pracę na lewym polu. Kibice nie chcą tego słyszeć, ale moje przeczucie mówi, że Hicks rozpocznie sezon jako lewy polowy. Organizacja jest nim zafascynowana i tak jak lubię Cabrerę, tak będą chcieli kogoś, kto ma większe doświadczenie na tej pozycji.

Starting Rotation

Gerrit Cole, RHP

Carlos Rodon, LHP

Nestor Cortes, LHP

Luis Severino, RHP

Clarke Schmidt, RHP

Największa zmiana dla Yankees następuje w rotacji. Frankie Montas będzie wymagał operacji barku i prawdopodobnie nie będzie go przez cały rok. To sprawia, że rotacja nie jest już tak głęboka jak kiedyś. Cole, Rodon, Cortes – który wraca do zdrowia po kontuzji ścięgna, ale Yankees spodziewają się, że będzie gotowy na Dzień Otwarcia – i Severino są pewniakami do bycia pierwszą czwórką starterów w tym sezonie. Pytanie brzmi, kto będzie zajmował kopiec co piąty dzień?

Andy Martino doniósł, że Yankees nie będą patrzeć na handel, aby wypełnić tę rolę, ale będą szukać wewnątrz organizacji. Pozostają więc tylko dwie opcje: Domingo German lub Schmidt.

German miał w przeszłości czas jako starter w drużynie, ale czuję, że Schmidt ma większe możliwości i ostatecznie wygra tę pracę. Wszystko to przy założeniu, że ich występy tej wiosny nie będą miały miejsca.

New York Yankees starting pitcher Clarke Schmidt (86) delivers a pitch during the first inning against the Tampa Bay Rays at Yankee Stadium.

Miotacz startowy New York Yankees Clarke Schmidt (86) wykonuje rzut podczas pierwszego inningu przeciwko Tampa Bay Rays na Yankee Stadium. / Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Bullpen

Jonathan Loaisiga, RHP

Clay Holmes, RHP

Wandy Peralta, LHP

Ron Marinaccio, RHP

Lou Trivino, RHP

Greg Weissert, RHP

Tommy Kahnle, RHP

Michael King, RHP

Bullpen Yankees pozostaje bez zmian w stosunku do mojej ostatniej prognozy. Zespół dostał dobre wieści na temat łokcia Kinga i wygląda na to, że będzie on gotowy na początek sezonu. W przeciwnym razie, drużyna będzie opierać się na zwykłych podejrzanych, aby rozpocząć.

Inne opcje bullpen obejmują Albert Abreu i Deivi Garcia. A skoro German nie znajdzie się w wyjściowej piątce, będzie wykorzystywany do startów punktowych lub zastępowania miotacza, który doznał kontuzji.

Bench

Kyle Higashioka, C

Oswaldo Cabrera/Aaron Hicks, OF

Isiah Kiner-Falefa, INF

Gleyber Torres/DJ LeMahieu, INF

Higashioka będzie wspierał Trevino, a IKF będzie użytkownikiem, który może grać na trzeciej, krótkiej i drugiej pozycji. Hicks lub Cabrera będą outfielderami z ławki. Podobnie będzie w przypadku Gleybera i LeMahieu. Ktokolwiek nie zacznie, będzie opcją z ławki.

Wygląda to na krótką ławkę, ale elastyczność, jaką Boone ma z outfielderami i infielderami będzie działać.