Wsad Roberta Williamsa opóźnił mecz Celtics z Nuggets o około 30 minut

Ryan Young

Robert Williams w pojedynkę opóźnił mecz Boston Celtics z Denver Nuggets o około pół godziny.

Williams złapał podanie i rzucił alley-oop w połowie czwartej kwarty Bostonu 123-111 przegranej z Nuggets w Ball Arena w niedzielną noc, i zawisł na obręczy trochę przed wylądowaniem na nogach.

Ta ostatnia część, okazało się, zniszczyła obręcz.

„Nie wiedziałem, że to zrobiłem, dopóki koledzy z drużyny nie zaczęli mnie obwiniać” – powiedział Williams, via ESPN.

Urzędnicy szybko przerwali grę, by pójść naprawić obręcz, co okazało się trudne.

Po ponad 30 minutach urzędnicy w końcu wyważyli obręcz, dzięki czemu gra mogła zostać wznowiona.

„Nie było żadnej komunikacji” – powiedział strażnik Celtics, Jaylen Brown, via ESPN. „Spędzili cały ten czas próbując to naprawić, ale kiedy wróciliśmy, to nadal wyglądało to tak, jakby nie było nawet poziomu, moim zdaniem. Więc po prostu zmarnowaliśmy cały ten czas.

„To ma wpływ na grę. W ten sposób zdarzają się kontuzje i inne rzeczy. Na szczęście to się nie stało, ale to nie było dobre. Ten cały proces był obsługiwany słabo, moim zdaniem, i to też miało wpływ. Ale na szczęście nikomu nic się nie stało.”

Przerwa nie była całkowitą stratą. Deandre Jordan zdołał zabawić się z młodym fanem siedzącym przy boisku.

Nuggets, po prowadzeniu przez prawie cały mecz, prowadzili 110-97, gdy mecz został opóźniony. Wygrali 12 punktami – 10. w ostatnich 12 meczach – dzięki 30 punktom, 12 zbiórkom i 12 asystom Nikoli Jokica.

Williams skończył z ośmioma punktami i sześcioma zbiórkami z ławki dla Bostonu, który rozpoczął czteromeczową podróż w niedzielę wieczorem. Brown zdobył 30 punktów i osiem zbiórek, a Jayson Tatum dodał 25 punktów, trafiając 7-of-16 z gry.

Officials couldn't seem to get the rim level again after Robert Williams threw one down on Sunday night in Denver.

Urzędnicy nie mogli się doczekać, by znów wyrównać poziom obręczy po tym, jak Robert Williams rzucił w nocy z niedzieli na poniedziałek w Denver. (AP/David Zalubowski)