World Baseball Classic odbędzie się ponownie w 2026 roku, ogłasza komisarz MLB

Hannah Keyser

Następny World Baseball Classic odbędzie się za trzy lata, w 2026 roku, komisarz MLB Rob Manfred potwierdził dziennikarzom przed finałem WBC pomiędzy drużyną USA i drużyną Japonii we wtorek w Miami.

Po dwóch pierwszych turniejach, które odbyły się w 2006 i 2009 roku, WBC miały odbywać się co cztery lata: 2013, 2017, 2021. Iteracja ’21 została przełożona z powodu pandemii i przesunięta na marzec tego roku, zgodnie z układem zbiorowym zawartym w zeszłym roku w celu zakończenia lokautu MLB.

CBA obejmowało WBC 2026 jako część międzynarodowych przedsięwzięć ligi, ale był to technicznie wstępny plan podlegający dyskusji. Intencją było podjęcie bardziej ostatecznej decyzji we współpracy ze Stowarzyszeniem Graczy MLB po obecnym turnieju.

Biorąc pod uwagę wczesny sukces tegorocznego WBC – liga podała rekordową frekwencję w pierwszej rundzie i znaczny wzrost oglądalności na arenie międzynarodowej – MLB i MLBPA idą naprzód, organizując kolejny turniej w 2026 roku.

Nie wiadomo jeszcze, jak często liga zamierza organizować WBC po 2026 roku, ponieważ będzie to przedmiotem negocjacji w następnych negocjacjach CBA.