Wnioski z NASCAR: Tyler Reddick dominuje na torze COTA

AUSTIN, Texas – Tyler Reddick powiedział, że był w stanie zachować względny spokój, mimo że musiał bronić swojego prowadzenia pięć razy na restartach podczas ostatnich 14 okrążeń w niedzielę po południu.

Reddick wiedział, że ma dobry samochód. Już wcześniej pokazał swój talent na torach drogowych, wygrywając dwa z sześciu zeszłorocznych wyścigów.

Ale nawet najlepsi kierowcy wpadają w tarapaty. Reddick tego nie zrobił – raz stracił prowadzenie, ale odzyskał je kilka okrążeń później – i utrzymał się z dala od Kyle’a Buscha po zwycięstwo w wyścigu, w którym były trzy dogrywki.

Było to pierwsze zwycięstwo w Pucharze dla Reddicka od czasu przejścia do 23XI Racing na początku tego sezonu, a godne uwagi było to, że pokonał Buscha, który zastąpił Reddicka w Richard Childress Racing.

„Kyle ściga się z dużym szacunkiem,” powiedział Reddick. „Dostaje zły rap od wielu fanów, ale całkiem sporo od pierwszego dnia przychodzenia do Cup Series, Kyle i ja ścigaliśmy się naprawdę, naprawdę dobrze wokół siebie.

„Wiedziałem, że da z siebie wszystko.”

Wnioski z szalonego wyścigu w COTA, gdzie Alex Bowman był trzeci, Ross Chastain czwarty, a William Byron piąty:

EchoPark Automotive Grand Prix najważniejsze wydarzenia

EchoPark Automotive Grand Prix highlights

Tyler Reddick zdobył flagę w szachownicę w dogrywce, zdobywając swoje czwarte zwycięstwo w karierze w Cup Series. Kyle Busch zajął drugie miejsce, a Alex Bowman był trzeci.

Reddick A Stud

Reddick poprowadził 41 okrążeń i był wyraźnie najlepszy w stawce. Kierowcy, którzy zajęli miejsca od drugiego do piątego mają łącznie dziewięć zwycięstw w ciągu ostatnich dwóch lat.

Po każdym restarcie pytał swój zespół, co może zrobić lepiej i za każdym razem się poprawiał.

„Nie powiedziałbym, że się denerwowałem” – powiedział Reddick. „To był po prostu stresujący czas w samochodzie dzisiaj, po prostu okoliczności. Nie udało mi się wykonać każdego restartu idealnie, ale udało nam się zdobyć te, które miały znaczenie – ostatni.”

Właściciel jego samochodu, Denny Hamlin, był oczywiście zachwycony.

„To duża presja prawdopodobnie dla Tylera – byłeś dominującym samochodem przez cały weekend, miałeś pole do popisu i wiesz, że w tym momencie, kiedy prowadzisz w wyścigu, to jest twój wyścig do stracenia,” powiedział Hamlin.

„Nie ma wiele do zyskania. Jest tylko dużo do stracenia, jeśli nie wykona. Hamlin pierwotnie podpisał umowę z Reddickiem na 2024 rok, ale Reddick przyszedł do 23XI Racing rok wcześniej, aby zastąpić Kurta Buscha, który pozostaje na uboczu z powodu wstrząsu mózgu.

„On po prostu spowalnia wszystko – biegnie szybko, ale robi to w zwolnionym tempie, co jest oznaką kogoś, kto ma kontrolę” – powiedział Hamlin.

„Byłem niezwykle zmotywowany”

'I was extremely motivated'

Tyler Reddick rozmawiał z Reganem Smithem po swoim wielkim zwycięstwie na COTA.

Suarez Upset And In Trouble

Spośród wszystkich kierowców wściekłych z powodu chaosu pod koniec wyścigu, Daniel Suarez mógł być najbardziej wściekły.

Suarez był czwarty wchodząc w pierwszą dogrywkę i został spunięty przez Alexa Bowmana, który otrzymał kontakt od kolegi z zespołu Suareza, Rossa Chastaina.

Po wyścigu Suarez wjechał w tył samochodu Chastaina i Bowmana na pit road, co prawdopodobnie spowoduje co najmniej grzywnę, jeśli nie karę punktową.

Po wyścigu Suarez wymienił słowa z Bowmanem i Chastainem.

„Mieliśmy wygrać wyścig i po prostu nienawidzę tego, że ścigam się z ludźmi agresywnie, czysto, a potem zostaję tak zepchnięty” – powiedział Suarez. „To nie są prawdziwe wyścigi.”

Chastain kończy na 4 miejscu

Chastain finishes 4th

Ross Chastain omówił swoje miejsce w pierwszej piątce w Austin po gorącym dniu wyścigów.

Bowman próbował wyjaśnić Suarezowi co się stało.

„Jedynym powodem, dla którego byłem wewnątrz 99 [Suareza] była ochrona przed 1 [Chastainem, który mnie wyprzedził],” powiedział Bowman. „Wtedy 1 po prostu wbił się we mnie w zakręcie, wyrzucił mnie, potem wbiegłem na 99, jakby go wyczyścił.”

Up And Down

Suarez był czwarty pod koniec „regulacji” i skończył 27 po spinach. Ryan Preece był ósmy, a skończył na 32 miejscu po tym jak został rozbity.

Po drugiej stronie Ricky Stenhouse Jr. przeszedł z 31 miejsca na ósme podczas dogrywki.

Hamlin skończył na 16 miejscu i na konferencji prasowej po wyścigu zażartował, że dwie godziny wcześniej pozostały im dwa okrążenia.

„Nie wiem czy to dobry chaos,” powiedział Hamlin. „Po prostu czułem, że to wciąż trwa i trwa i trwa. Nie wiem, co z tym zrobimy.”

Bob Pockrass przykrywa NASCAR dla FOX Sports. Spędził dekady na relacjonowaniu sportów motorowych, w tym ostatnich 30 Daytona 500s, z przerwami w ESPN, Sporting News, magazynie NASCAR Scene i The (Daytona Beach) News-Journal. Śledź go na Twitterze @bobpockrass, i zapisz się na FOX Sports NASCAR Newsletter with Bob Pockrass.

Topowe historie NASCAR od FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

NASCAR Cup Series

NASCAR Cup Series

Tyler Reddick

Tyler Reddick

Alex Bowman

Alex Bowman


NASCAR Cup Series

Get more from NASCAR Cup Series Follow your favorites to get information about games, news and more