Wnioski UConn z czwartkowego zwycięstwa 98-39 nad Northeastern, w tym wielka noc Azziego Fudda

Azzi Fudd dribbles up court up close

Azzi Fudd drybluje z bliska

UConn dominował od początku w swoim otwierającym sezon meczu z Northeastern w czwartkową noc, zapewniając sobie zwycięstwo 98-39. Huskies wygrali już 27 spotkań otwierających sezon.

Oto kilka informacji…

– Główny trener Geno Auriemma wybrał piątkę składającą się z Nika Muhl , Azzi Fudd , Lou Lopez Senechal , Aaliyah Edwards , oraz Dorka Juhasz na otwarcie sezonu.

– UConn rozpoczął spotkanie, wychodząc na prowadzenie 10-3. Muhl trafił trójkę na otwarcie meczu, notując tym samym trzy punkty w sezonie. Muhl zagrał również świetną obronę, która przerwała szybki zryw Northeastern, a także stanęła na wysokości zadania, by wziąć na siebie opłatę za posiadanie piłki.

Obrona UConn była niezwykle agresywna w pierwszej kwarcie, utrudniając Northeastern życie. Huskies wymusili dziewięć wczesnych strat i zatrzymali Northeastern na zaledwie 18% rzutów z pola w tej kwarcie.

Po pierwszej kwarcie wyszli na komfortowe, dwudziestopunktowe prowadzenie, 29-9. Edwards dominowała na obu końcach boiska, zdobywając osiem punktów (cztery z linii rzutów wolnych) i zbierając pięć zbiórek.

– Zawodniczka Northeastern Derin Erdogan bardzo szybko znalazła się w tarapatach z faulami, gdyż na początku drugiej kwarty złapała swój czwarty faul. Dominacja Edwards trwała nadal, gdyż szybko zdobyła 10 punktów i 6 zbiórek. Fudd również osiągnęła dwucyfrowy wynik z 11 punktami.

W ciągu ostatnich sześciu minut drugiej kwarty, UConn wykorzystał run 16-2, aby rozciągnąć przewagę aż do 30 punktów. Do przerwy Northeastern prowadził 51-19.

UConn zamienił 15 pierwszych błędów w pierwszej połowie na 20 punktów i dominował na parkiecie z 22 zbiórkami.

Aubrey Griffin zdobył pięć punktów z ławki, w tym późną trójkę. Fudd zdobył 15 punktów i miał cztery steale. Edwardsowi zabrakło tylko jednej zbiórki do zdobycia double-double w pierwszej połowie (12 punktów i dziewięć zbiórek). Lopez Senechal miała 11 punktów, w tym trzy trójki.

– Fudd i Edwards kontynuowali swój show w drugiej połowie, kiedy to oboje zdobyli pierwsze sześć punktów UConn w trzeciej kwarcie. Dwie kolejne straty i dwa kosze od Griffina i Lopeza Senechala powiększyły przewagę do 40 punktów, 61-21.

Amari DeBerry po raz pierwszy pojawiła się w meczu pod koniec trzeciej kwarty i od razu dała o sobie znać, szybko zdobywając cztery punkty i zbierając zbiórki. W trzeciej kwarcie UConn pokonało Northeastern 21-8, wychodząc na prowadzenie 72-27 w końcówce spotkania.

Dorka Juhasv zaznaczyła swoją obecność w czwartej kwarcie, zdobywając kilka punktów i zaliczając swój drugi blok w meczu, a także notując double-double (14 punktów, 11 zbiórek). UConn wygrało 98-39 dzięki kolejnej dominacji.

Fudd poprowadził wszystkich strzelców z 26 punktami (9-of-17), a Edwards miał double-double (14 punktów, 12 zbiórek). Lopez Senechal miał 17 punktów, a Griffin dołożył 13 punktów z ławki.

Najważniejsze wydarzenia

Co dalej

Huskies czeka trudne zadanie, ponieważ w poniedziałek wieczorem w Gampel Pavilion o 18:30 podejmą nr 3 Texas Longhorns.