Włoskie Narodowe Śpiewaki wychodzą na boisko przeciwko Włoskiej Narodowej Reprezentacji Komunikacji w Digital Cup 2023

W czwartek 30 marca o godz. 15.00 do Coverciano powróci Nazionale Italiana Cantanti i zmierzy się z Nazionale Italiana Comunicazione Digitale, w walce o puchar. Program rozpocznie się rano, o godz. 10.00, konferencją „Il digitale in campo”, poświęconą spotkaniu sportu z technologią cyfrową, w której wezmą udział ważne osobistości instytucjonalne i profesjonaliści z tego sektora. W tym dniu wezmą również udział Eugenio Giani, przewodniczący regionu Toskanii, oraz Antonio Mazzeo, przewodniczący Rady Regionalnej Toskanii.

Wielcy piosenkarze i byli piłkarze na boisku

Popołudniowy mecz będzie kierowany przez całkowicie kobiecego sędziego i komentowany przez Fabio Caressa, dziennikarza i komentatora Sky Sport. W trakcie meczu nie zabraknie również wywiadów z linii bocznej oraz pogłębionej relacji cyfrowej. Pod technicznym kierownictwem trenera Sandro Giacobbe i dyrektora generalnego Nic, Gian Luca Pecchini, Nazionale Cantanti powróci na boisko w Coverciano w składzie prezydent Enrico Ruggeri, Paolo Vallesi, Bugo, Boosta, Shade, Ubaldo Pantani, Moreno Donadoni, Ludwig.

Na boisku, dla reprezentacji Włoch w komunikacji cyfrowej, pojawią się między innymi byli piłkarze Luigi Di Biagio, Simone Pepe i Mark Iuliano, a także Leonardo Blanchard, obrońca z przeszłością w Serie A, a obecnie w Belvedere Grosseto. Wśród gości dnia będzie trener i były zawodnik Eusebio Di Francesco.

Mecz

O 15:00 odbędzie się kick-off meczu pomiędzy reprezentacją Włoch w komunikacji cyfrowej a reprezentacją Włoch w piłce nożnej. Po zakończeniu meczu, odbędzie się ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom Digital Cup 2023.

„To zawsze jest ekscytujące – skomentował Gian Luca Pecchinii zawsze z przyjemnością powracam do Coverciano, w tym samym miejscu, gdzie szkoliłem się jako trener. Mam tu wiele wspomnień z Centro Tecnico Federale: tutaj uczestniczyłem w kursach Szkoły Trenerów i rozpocząłem swoją drogę w futbolu. Nazionale Cantanti – kontynuuje Gian Luca Pecchinijest wynikiem zbiegów okoliczności, pasji, czasu, wyrzeczeń, stosowania i cierpliwości, które rozwinęły się od 43 lat temu, kiedy spotkałem Mogola w Coverciano i powiedział mi, że chce stworzyć drużynę piłkarską złożoną z piosenkarzy, aby zebrać fundusze na pomoc cierpiącym dzieciom. Pier Paolo Pasolini był twórcą. Gianni Morandi i Mogol podjęli ten pomysł. Jego celem, jak już mówiłem, było zebranie funduszy dla różnych stowarzyszeń poprzez mecze piłkarskie. Wszyscy byliśmy rozbawieni tym pomysłem. Morandi, Tozzi, Fogli i Pupo byli tymi, którzy dali ostateczną zgodę. Największą satysfakcją jest to, że działalność wymyślona przez Mogol zaowocowała całkowitym przekazaniem ponad 100 milionów euro. Jest to jedyne uznane na świecie stowarzyszenie, które działa w ten sposób i z taką ciągłością.”

Francesco Di Costanzo, prezes Fondazione Italia Digitale i Associazione PA Social: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że możemy zaprezentować inicjatywę, na którą ciężko pracowaliśmy i na której bardzo nam zależy. Popularność najbardziej ukochanego włoskiego sportu może być dla nas pomocna w zwróceniu uwagi i nadaniu widoczności kwestiom, tym związanym z cyfryzacją, które obecnie dotyczą nas wszystkich. Pomyśleliśmy więc o zorganizowaniu prawdziwego podwójnego momentu konfrontacji, który mógłby najpierw zgromadzić różne i ważne świadectwa ekspertów, a następnie nadać życie pięknemu popołudniu na zielonym prostokącie. Duch tego dnia jest zawarty w idei dzielenia się i w intencji charytatywnej, która przyświeca całej organizacji. Dziękujemy Reprezentacji Włoskich Śpiewaków za to, że zdecydowali się rozegrać z nami mecz, w którym mamy nadzieję, że każdy będzie mógł się uśmiechnąć i dobrze bawić.”

L’INTENTO BENEFICO

Drużyny narodowe zagrają, aby wesprzeć Save The Children Italia’s Points of Light, 26 przestrzeni o dużej gęstości edukacyjnej, które znajdują się w najbardziej niekorzystnych dzielnicach i na przedmieściach miast, aby zaoferować bezpłatne szkolenia i możliwości edukacyjne dzieciom i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat, w tym dostęp do nowych technologii i rozwój umiejętności cyfrowych.

„DIGITAL IN THE FIELD”: PROGRAM

Każdemu wydarzeniu sportowemu Włoskiego Narodowego Zespołu Komunikacji Cyfrowej towarzyszą inicjatywy upowszechniania i podnoszenia świadomości w zakresie cyfrowym.Z tej okazji różne głosy pochodzące z różnych dziedzin, ale z wyraźną wrażliwością na wspólne problemy, będą animować przestrzeń do wymiany doświadczeń w ramach konferencji, która odbędzie się w Aula Magna Giuseppe Ferrari z FIGC Federalnego Centrum Technicznego w Coverciano.

Dzień poświęcony dyskusji na tematy, które obejmują i łączą świat sportu i świat cyfrowy, które stają się coraz bardziej połączone. To jest w skrócie duch, który ożywia Digital Cup 2023, wydarzenie organizowane przez PA Social i Fondazione Italia Digitale, które odbędzie się w czwartek 30 marca w Centro Tecnico Federale di Coverciano.

Począwszy od godziny 10:00, dzień będzie najpierw obejmował konferencję zatytułowaną „Il digitale in campo”, w której głos zabiorą różne postacie instytucjonalne i profesjonaliści z dziedziny cyfrowej.

Konferencja i mecz będą transmitowane na żywo na kanałach PA Social w serwisach Twitch, YouTube, LinkedIn i Facebook. Mecz pomiędzy obiema drużynami będzie komentował Fabio Caressa, dziennikarz i komentator Sky Sport. W trakcie meczu pojawią się również wywiady z linii bocznej oraz pogłębione relacje cyfrowe.