Witamy na pokładzie: Issiah Walker

Nowy sztab trenerski Purdue po przejęciu w połowie grudnia położył nacisk na sprowadzenie większej ilości talentów linii ofensywnej. Częścią tego procesu było dodanie produktu JUCO Issiah Walker do klasy rekrutacyjnej 2023. Walker był jedynym graczem JUCO, który dołączył do Boilermakers w tym cyklu rekrutacyjnym.

Walker był 33. najlepszym prospektem JUCO w tegorocznej klasie i szóstym najwyższym, który zobowiązał się do programu Big Ten. Wybrał Purdue ponad Louisville, Marshall, South Florida i Western Kentucky i innych.

Pomimo bycia redshirt-sophomore tej jesieni, Walker jest już dobrze podróżowany w jego college footballu. Czterogwiazdkowy rekrut w klasie rekrutacyjnej 2020 podpisał się z Florydą po ukończeniu szkoły średniej. Po spędzeniu jednego semestru z Gators jako early enrollee, Walker przeniósł się do Miami (FL).

Dwa lata w Miami nie poszły zgodnie z planem dla Walkera, ponieważ przesiedział sezon 2020 ze względu na poprzednie zasady transferowe NCAA i redshirted w następnym roku. Następnie ponownie dokonał transferu, tym razem do Butler Community College, junior college’u w El Dorado, Kansas. Walker spędził jeden sezon w Grizzlies zanim podpisał kontrakt z Purdue.

Walker rozmawiał z Boiler Upload o swojej decyzji podpisania kontraktu z Boilermakers, swoich doświadczeniach z przeszłości i nie tylko w „Welcome Aboard”.

Co wyróżniało Purdue podczas Twojego procesu rekrutacji?

„Czułem się komfortowo z trenerami, szczególnie z trenerem [Mattem] Mattoxem. On jakby uczy tych samych rzeczy, których ja jestem uczony tutaj w JUCO z moimi trenerami. Powiedziałem każdej szkole, że jestem duży na rodzinę. Chcę, żeby moja rodzina czuła się komfortowo wysyłając mnie tam i kiedy tam poszedłem, powitali mnie z otwartymi ramionami, więc to była decyzja szczerze mówiąc.”

Jak twoje przeszłe doświadczenia w miejscach, w których byłeś, pomogą ci podczas przejścia do Purdue?

„Myślę, że to pomogło mi się rozwinąć. Kiedy byłem w Miami i na Florydzie miałem jakby młody sposób myślenia. Wiesz, przechodząc przez całą tę transformację i ucząc się więcej przechodząc przez szkołę i rzeczy zdecydowanie dorosłem widząc dużo więcej.”

Co sztab trenerski powiedział o tym, jaka może być Twoja rola w drużynie w 2023 roku?

„Zdecydowanie wchodzę, aby rywalizować o miejsce. Jedną rzeczą, którą mówili mi trenerzy było to, że będziesz musiał przyjść i pracować dla nas. Największą rzeczą z nimi jest to, że chcą, abym przybierał na wadze. Więc jeśli przybiorę na wadze, będę całkowicie w porządku z tym jak się poruszam i jak się zginam.”

Jakie są twoje oczekiwania co do twojego czasu w Purdue?

„Jednym z nich jest na pewno start, to na pewno. Mieć bardzo wysoką ocenę w drafcie i stać się lepszym człowiekiem dookoła. Czy to w futbolu, czy w prawdziwym życiu wiesz, wiążąc futbol z tym.”

Co masz nadzieję osiągnąć, jeśli chodzi o rzeczy poza futbolem?

„Poza futbolem jedną z rzeczy, które chcę w końcu zrobić jest otwarcie restauracji, więc mają dobry program z tym związany. Mają program [Agrobiznes] z biznesem i jak otworzyć inne firmy i jak prowadzić restauracje. Więc mają to tam i to jest jedna z rzeczy, które chciałbym robić.”