Wimbledon: Rafael Nadal wykluczony z turnieju w All England Club z powodu kontuzji brzucha | Tenis News | Sky Sports

Rafael Nadal wycofał się z Wimbledonu z powodu kontuzji brzucha i nie zagra w półfinale z Nickiem Kyrgiosem.

Hiszpan walczył o zwycięstwo w pięciu setach nad Taylorem Fritzem w swoim ćwierćfinale pomimo zmagania się z problemem brzucha i powiedział po wszystkim, że zasięgnie porady lekarza przed podjęciem decyzji, czy podejmie Kyrgiosa w półfinale w piątek.

Nadal powiedział na konferencji prasowej: „Niestety jak możecie sobie wyobrazić jestem tutaj, ponieważ muszę wycofać się z turnieju.

„Jak wszyscy widzieli wczoraj cierpiałem z powodu bólu w brzuchu i coś tam nie było OK. To się potwierdziło, mam naderwanie mięśnia, a na komunikację jest już za późno.

„Cały dzień zastanawiałem się nad decyzją, którą mam podjąć, ale myślę, że nie ma sensu odchodzić, nawet jeśli będę się starał przez całą karierę, by dalej iść. To bardzo trudne okoliczności, ale to oczywiste, że jeśli będę dalej jeździł to kontuzja będzie coraz gorsza.”

  • Wimbledon: Losowanie kobiet I Losowanie mężczyzn I Kolejność gry I Wiadomości w skrócie
  • Dołącz do naszego codziennego bloga na żywo, aby uzyskać pełny zapis wypowiedzi Nadala
  • Pobierz Sky Sports | Pobierz Sky Sports App

Nieobstawiony Kyrgios osiąga pierwszy finał Wielkiego Szlema dzięki walkowerowi

Kyrgios vs Nadal to drugie W/O w półfinale lub finale Wielkiego Szlema mężczyzn podczas Ery Open (Jim Courier vs Richard Krajicek 1992 w półfinale Australian Open)

Ostatnie W/O w półfinale lub finale Wimbledonu mężczyzn miało miejsce w 1931 roku

Planowany przeciwnik Nadala w Australii otrzyma walkower w dziewiczym finale turnieju głównego.

36-latek podkreślał, że podjął trudną decyzję ze względu na problem z brzuchem, który uniemożliwiał mu serwowanie.

„Nigdy nie myślałem o kalendarzowym slamie, myślałem o moim dzienniku i moim szczęściu” – powiedział Nadal.

„Podejmuję decyzję, ponieważ nie wierzę, że mogę wygrać dwa mecze w tych okolicznościach. Nie tylko nie mogę serwować w odpowiednim tempie, to nie mogę wykonać normalnego ruchu, aby serwować.

„Po tym, aby wyobrazić sobie siebie wygrywającego dwa mecze, i dla szacunku dla siebie w jakiś sposób, nie chcę wyjść tam i nie być wystarczająco konkurencyjnym, aby grać na poziomie, którego potrzebuję, aby osiągnąć moje cele.”

Spain's Rafael Nadal receives treatment just before a medical timeout as he plays Taylor Fritz of the US in a men's singles quarterfinal match on day ten of the Wimbledon tennis championships in London, Wednesday, July 6, 2022. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth, File)

Image: Nadal wziął przerwę medyczną, aby zażyć środki przeciwbólowe, a członkowie jego drużyny wzywali go z trybun, aby zrezygnował

Hiszpańskie media poinformowały, że Nadal doznał siedmiomilimetrowego rozerwania mięśnia brzucha i Hiszpan zdecydował się nie kontynuować gry.

Triumfując w tym roku w Australian Opens i French Opens, Nadal i miał nadzieję zostać pierwszym człowiekiem od czasów Roda Lavera w 1969 roku, który ukończy kalendarzowy rok Wielkiego Szlema.

Będzie wyłączony z gry przez „trzy do czterech tygodni”, z US Open – zaplanowanym na koniec sierpnia – celem dla 22-krotnego mistrza Wielkiego Szlema.

„Miałem pewne problemy w brzuchu od tygodnia, ale wszystko było mniej więcej tak, że byłem w stanie to kontrolować, ale wczoraj był gorszy dzień”, powiedział.

Rafael Nadal

Image: Nadal skupi się na przygotowaniu do US Open, który rozpoczyna się w poniedziałek 29 sierpnia
  • Nadal przezwycięża kontuzję i pokonuje Fritza w pięciu setach Wimbledonu
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o Wimbledonie
  • Rok z życia Emmy Raducanu

„W ciągu tygodnia robiłem testy, żeby zobaczyć, jak się rozwijają sprawy i wczoraj po meczu jest oczywiste, że to, co było małe kilka dni temu, urosło do rangi czegoś większego.

„Dla mnie najważniejsze jest szczęście, a nie tytuły, nawet jeśli wszyscy wiedzą, co zrobiłem, by się tu dostać. Nie mogę ryzykować meczu i ryzykować dwóch lub trzech miesięcy poza zawodami.

„To moja decyzja, muszę z tym żyć i nie mogę powiedzieć nic innego. Jestem bardzo smutny.”

Dołącz do nas, aby uzyskać relacje z All England Club z naszym codziennym blogiem na żywo poprzez skysports.com/tennis nasze konto na Twitterze @skysportstennis & Sky Sports – w podróży! Dostępne do pobrania teraz na – iPhone & iPad i Android