westminster Dog Show 2023: Mistrzostwa zwinności, nurkowanie w dokach – najważniejsze momenty

Wystawa psów Westminster Kennel Club 2023 ruszyła pełną parą! Organizowany przez American Kennel Club, ukochany spektakl gromadzi tysiące psów, które rywalizują w wielu ocenianych wydarzeniach, w tym w konkursach zwinności i posłuszeństwa.

Westminster, znany również jako „America’s Dog Show”, rozpoczął się w USTA Billie Jean King National Tennis Center w Queens w Nowym Jorku w sobotę 10. dorocznymi mistrzostwami Masters Agility, które były transmitowane w niedzielę na FOX.

Ostatecznie to Truant Border Collie zdobył tytuł mistrza Masters Agility 2023!

Psy wzięły udział w dwóch rundach eliminacji agility w piątek, zanim pole zostało zawężone do 50 finalistów – 10 najlepszych finiszerów z pięciu odpowiednich klas wysokości – którzy rywalizowali w sobotę o tytuł. W tegorocznych finałach rywalizowały psy od maleńkiego Papillona po masywnego Rhodesian Ridgebacka. Border collie po raz kolejny były najliczniej reprezentowaną rasą w konkursie, z pięcioma finalistami w dwóch różnych klasach wysokości.

Konkurs jest wyjątkowy, ponieważ każdego roku do rywalizacji kwalifikują się zarówno psy czystej rasy, jak i All-American (rasy mieszane). Są one oceniane na podstawie czasu i ukończenia (bez błędów) trasy, która jest co roku odnawiana, aby zapewnić brak przewagi dla powtarzających się zawodników; Przewodnicy i ich psy po raz pierwszy zapoznają się z trasą około 45 minut przed rozpoczęciem imprezy.

Oto najlepsze momenty!

Klasa 16″ – psy powyżej 14″ i do 18″ na ramieniu

Zawody rozpoczął owczarek amerykański miniaturowy Fiction, który nadał ton konkurencji z olśniewającym czasem 31.18 sekund.

Pudel Rigby, szósty pies startujący w tej klasie, dał imponujący występ, ale zabrakło mu tylko czasu Fiction.

Następnie Trinity Border Collie zajęła pierwsze miejsce z czasem 30.39 sekund, ale jej czas na prowadzeniu był krótkotrwały.

Wreszcie, panująca mistrzyni Bee, owczarek szetlandzki, wyszła na trasę, gdzie oszołomiła konkurencję błyskawicznym czasem 28,27 sekundy bez ani jednego błędu, wygrywając klasę 16″. Ten bieg był nawet szybszy niż zwycięski czas 29,81 sekundy, który zapewnił jej tytuł Mistrza WKC Masters Agility 2022 podczas zeszłorocznej imprezy.

Bee wygrywa klasę 16″ | 2023 WKC Masters Agility Championship

Bee wins the 16

Zobacz imponujący występ owczarka szetlandzkiego Bee, który wygrał klasę 16″ na Mistrzostwach Westminster Kennel Club Masters Agility.

Klasa 8″ – psy do 11″ na łopatce

Następne były małe psy, a Rowan owczarek szetlandzki znalazł się na szczycie tabeli liderów z czasem 33,35 sekundy.

Następnie Purchase the Papillon przeleciał przez trasę w 32,01 sekundy i bez żadnych błędów, aby odnieść zwycięstwo w klasie 8″ jako debiutant!

Purchase wygrywa klasę 8″ | 2023 WKC Masters Agility Championship

Purchase wins the 8

Zobacz olśniewający występ Purchase the Papillon, który wygrał 8-calową klasę na Westminster Kennel Club Masters Agility Championship.

Klasa 24″ – psy powyżej 22″ na ramieniu

Duże psy były następne, a Kaboom the Border Collie wcześnie zajął pierwsze miejsce z wynikiem 34,17 sekundy.

Jednak to Howie the Border Collie zapewnił sobie zwycięstwo po gwiezdnym biegu, który postawił widzów na nogi!

Howie wygrywa klasę 24″ | 2023 WKC Masters Agility Championship

Howie wins the 24

Zobacz występ Howie the Border Collie’s WILD, który wygrał 24-calową klasę na Westminster Kennel Club Masters Agility Championship.

Klasa 12″ – psy powyżej 11″ i do 14″ w stawie barkowym

Phoebe the Lakeland Terrier wygrała z czasem 33,72 sekundy w drugiej najmniejszej klasie.

Jednak to Swindle the Sheetland Sheepdog, z najlepszym czasem 28,39 sekundy i zerową liczbą błędów, zapewnił sobie zwycięstwo.

Swindle wygrywa klasę 12″ | 2023 WKC Masters Agility Championship

Swindle wins the 12

Swindle, owczarek szetlandzki, włączył silniki, aby wygrać klasę 12 ” na Mistrzostwach Westminster Kennel Club Masters Agility.

Klasa 20″ – psy powyżej 18″ i do 22″ w barku

Wreszcie, to Truant the Border Collie wygrał klasę 20″ z szybkim czasem 28,68 sekundy.

Również w klasie 20″ znalazł się Score, który został ukoronowany tegorocznym zwycięzcą All-American.

W sobotę odbyły się również 8. doroczne mistrzostwa Masters Obedience – zawody oparte na komendach, otwarte zarówno dla psów czystej krwi, jak i psów amerykańskich, które sprawdzają zdolność psa do wykonywania poleceń opiekuna, które mogą obejmować kombinację siad, zostań, skacz, aportuj i rozróżnianie zapachów.

Po długim dniu ciężkiej rywalizacji, Baker the Golden Retriever zdobył tegoroczny tytuł mistrzowski!

Dzień 1 zawodów zakończył się w sobotę Dock Diving, sportem, w którym psy biegną wzdłuż doku i skaczą jak najdalej do wody, aby złapać swoją ulubioną zabawkę. Przyjazny dla fanów South Plaza został wyposażony w basen o pojemności 27 000 galonów na inauguracyjne wydarzenie. Trzy psy z najlepszymi skokami, które znalazły się na szczycie to:

Zwycięzca Premier Open: Vern the Labrador Retriever (24 stopy, 9 cali)
Zwycięzca Elite Open: Loki the Belgian Malinois (25 stóp, 6 cali)
Zwycięzca Senior Lap: Tink the Cairn Terrier (12 stóp, 9 cali)

Najważniejsze historie WKC z FOX Sports:


Westminster Kennel Club

Get more from Westminster Kennel Club Follow your favorites to get information about games, news and more