WBA zamawia walkę o tytuł mistrza świata Usyk vs Dubois

WBA oficjalnie nakazało mistrzowi świata wagi ciężkiej Oleksandrowi Usykowi obronę tytułu „super” przeciwko obowiązkowemu challengerowi Danielowi Dubois.

Usyk posiada obecnie pasy WBA „super”, WBO i IBF po zwycięstwach nad Anthonym Joshuą, podczas gdy Dubois niedawno utrzymał swoją koronę WBA „regular” dzięki wygranej przez nokaut w trzeciej rundzie nad Kevinem Lereną na początku tego miesiąca, pomimo trzykrotnego uderzenia w płótno.

Zamówienie służy uznaniu Dubois jako następnego w kolejce do obowiązkowej walki o tytuł w typowej rotacji dla zunifikowanych mistrzów, jednak czuje się mało prawdopodobne, aby zniweczyć plany Usyk’a do potencjalnej walki o bezdyskusyjny tytuł mistrza świata z Tysonem Furym, biorąc pod uwagę, że zarówno Król Cyganów jak i Dubois są reprezentowani przez Franka Warrena i Queensberry Promotions.

Reprezentuje również wysiłki WBA w celu zmniejszenia liczby tytułów mistrza świata.

  • Benn utrzymuje niewinność w sprawie nieudanych testów narkotykowych | 'Prawda wkrótce wyjdzie na jaw’
  • ’AJ może myśleć, że dostał Dubois w odpowiednim czasie’

To przychodzi miesiąc po tym, jak IBF nakazała Usykowi obowiązkową obronę tytułu przeciwko Filipowi Hrgovicowi po tym, jak Chorwat pokonał Zhilei Zhanga, aby wygrać ich ostatni eliminator w sierpniu.

Jeden ze scenariuszy zakłada, że Dubois zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Fury-Usyk, a Hrgovic potencjalnie pójdzie w jego ślady.

W innym miejscu Joe Joyce jest tymczasowym mistrzem WBO i nadal mówi o możliwym pojedynku z Furym, który z zadowoleniem przyjął szansę zmierzenia się z Olimpijczykiem w najbliższej przyszłości.

WBC nie wykazuje żadnych oznak powstrzymywania Fury’ego i Usyka przed spotkaniem w ringu, organizując jednocześnie finałowy eliminator pomiędzy ich challengerem nr 1 Deontayem Wilderem i nr 2 Andym Ruizem Jr.