Watch Davis zdobył 38 punktów, Lakers awansowali na pozycję nr 7 dzięki wygranej z Timberwolves

MINNEAPOLIS (AP) – Anthony Davis zdobył 17 ze swoich 38 punktów w czwartej kwarcie i miał 17 zbiórek, aby podnieść Los Angeles Lakers przez Minnesotę 123-111 i przeskoczyć Timberwolves w piątkową noc w zatłoczonym wyścigu playoffów Konferencji Zachodniej.

„Musisz mieć tę jedną kluczową siłę, która prowadzi szarżę, a w naszym przypadku z tym konkretnym zespołem tutaj w tej chwili jest to AD,” powiedział trener Lakers Darvin Ham. „Kiedy wychodzi i jest agresywny, a my go karmimy, a on nie osiada na laurach i wywiera presję w paint, wywierając presję na obręczy, to okazuje się, że mamy wiele sukcesów.”

LeBron James dodał 18 punktów i 10 zbiórek, a D’Angelo Russell miał 12 punktów i 10 asyst przeciwko swojej byłej drużynie, jak Lakers (39-38) wygrali po raz piąty w sześciu meczach, aby przesunąć się na siódme miejsce. Lakersi wygrali piąty raz w sześciu meczach i awansowali na siódme miejsce. Są nawet z Nowym Orleanem, mającego tiebreakera nad Pelikanami.

„Zrobiliśmy kilka wielkich skoków, ale nie jesteśmy skończeni”, powiedział Davis, który miał 38 punktów w środę w wygranej w Chicago. „Lakers poprawili się na 9-4 od czasu przegranej u siebie z Wilkami 3 marca. Wskoczyliśmy na plecy AD, a on przywiózł nas do domu,” powiedział James. Mike Conley miał 25 punktów przy 7-for-11 i siedem asyst przed faulowaniem, a Karl-Anthony Towns zdobył 23 punkty dla Timberwolves (39-39), którzy spadli na dziewiąte miejsce. Weszli do wieczoru jeden mecz za Golden State i cięcia, aby uniknąć turnieju play-in, z Warriors tipping off później w domu przeciwko San Antonio.

Davis zdobył 12 punktów z rzędu dla Lakers w ciągu 3:52 span późno w czwartym kwartale, aby przypieczętować steely comeback z deficytu, który uderzył 13 punktów krótko po półmetku. Zrobił pięć koszy z rzędu z centrum Wolves Rudy Gobert na ławce, dominując na szkle, w post i przy obręczy.

„On gra na super wysokim poziomie teraz,” Wolves trener Chris Finch powiedział.

Lakers wziął opłatę wcześniej z 24-2 zrywu przez 6:49 odcinek trzeciego kwartału z ich obrony na lockdown mode. Conley odpoczywał na ławce podczas tego spotkania w złym momencie. Davis zwichnął swoją lewą kostkę w okolicach startu zrywu Lakers, sekwencji wstrzymującej oddech, która tylko wydawała się energetyzować gości.

„Zaczęliśmy przewracać piłkę, a piłka zaczęła trzymać się dużo bardziej”, powiedział Gobert. „Wolves, których ławka została skrócona bez Naz Reida i jego złamanego nadgarstka, poszli 2 na 14 z 3-punktowego dystansu w trzeciej kwarcie i zostali zdeklasowani 35-18 w zniechęcającym odcinku dla rozpalonego tłumu, który zawierał lokalne supergwiazdy sportowe Justin Jefferson i Kirill Kaprizov w miejscach na podłodze.

Sprawdź więcej na temat Lakers

Trzy rzeczy do poznania: Czy Celtics mają numer Bucks? Trzy rzeczy, które warto wiedzieć: 'Light the Beam’ – Kings zapewniają sobie pierwszy… NBA Power Rankings: Bucks utrzymują się na pierwszym miejscu, ale Nuggets i Grizzlies są…

Watch Davis score 38, Lakers move up to No.7 seed with win against Timberwolves originally appeared on NBCSports.com