Wash4Green Pinerolo wygrywa w Casalmaggiore i wspina się do strefy ocalenia

W przedostatnim dniu Sezonu Regularnego, the Wash4Green Pinerolo wydalił Pala Radi w Cremonie, wygrywając 3-1 z Trasportipesanti Casalmaggiore. Mecz, tych z Piemontu, rozegrany z odwagą tych, którzy wiedzą, że zbawienie jest tam, w zasięgu ręki, a żeby je wziąć potrzebują zwycięstwa. I tak Zago i jej towarzysze zdobyli najlepszy możliwy wynik wkładając w to serce, hart ducha i mnóstwo determinacji. Dzięki niesamowitemu występowi grupowemu, na czele z Valentiną Zago, Mvp meczu i najlepszym strzelcem z 28 punktami. W podwójnej liczbie punktów znalazł się również duet Akrari-Gray (16 i 11 punktów), natomiast w szeregach gospodyń najlepsza była Dimitrova (24), a tuż za nią super Melandri, która zdobyła 18 punktów, w tym 10 ścian (14 team total). Wash4Green tym samym wyszli, po raz pierwszy, ze strefy spadkowej i z wielką nadzieją spoglądali w kierunku celu zbawienia. Porażka Perugii na boisku Chieri sprowadza Pinerolo na +2 z Bartoccini-Fortinfissi, którzy w następnej kolejce będą gościć Conegliano. Wash4Green zamkną natomiast na własnym boisku spotkanie z Chieri.

LA PARTITA

1. SET Pinerolo od razu dobrze radzi sobie z Akrarim na pierwszej linii, wychodząc na prowadzenie 1-3. Prandi zdobywa punkt bezpośrednio z dziewięciu metrów, a następnie błąd Perinellego daje gościom +4 (3-7). Zago atakuje z mocą, a Grajber umieszcza loba za ścianą, co daje 4-11. Wash4Green kontynuuje zdobywanie punktów (6-14). Zwrot serwisowy Franttiego skraca dystans, a ściana Melandriego sprawia, że jest on duży (12-15). Zago wygrał zmianę piłki, a następnie przerwa na trzy długości przywróciła Pinerolo do +6 (15-21), a w końcówce dwa błędy gospodarzy dały zwycięstwo gościom (17-25).

2nd SET Wyrównany początek drugiego seta (3-3). Pinerolo próbuje rozciągnąć przewagę z Grajberem (4-6), ale Casalmaggiore natychmiast zamyka lukę. Carlini polega na Dimitrovej, aby utrzymać punkt za punkt (8-7), a następnie Piva (za Perinelli) daje swojej drużynie prowadzenie (12-9). Trener Marchiaro zatrzymuje grę i zryw przeciwniczek. Na pierwszej linii ściana Gray’a i atak Zago przywracają Pinerolo na -1 (15-14). Piva posyła i jest 15-15. Wash4Green odzyskuje prowadzenie, ale marnuje je dwoma błędami, po czym Dimitrova zdobywa punkt 19-19. Finał to zacięte spotkanie, które zakończyło się przewagą Trasportipesanti 28-26.

3rd SET W trzecim secie obie drużyny zaczynają punkt za punkt (4-4). Gra była idealnie wyrównana do stanu 9-9, wtedy to drużyna gospodarzy przejęła inicjatywę dzięki Dimitrovej w ataku i Melandriemu na ścianie i wyszła na +2 (11-9). Wash4Green odzyskuje piłkę, Prandi zdobywa -1 asa, a Dimitrova nie trafia w różowy prostokąt (13-13). Kontrprzełamanie w wykonaniu Piemontczyków nie trwa długo (15-18). Casalmaggiore próbuje dokonać comebacku, ale Akrari mówi nie: blokuje Frantti, a następnie atakuje (17-21). Bezpośredni punkt Zago z dziewięciu metrów (17-23), a następnie kapitan Pinerolo ponownie strąca piłkę, co daje 1-2 (21-25).

4 SET Set otwierają dwa błędy serwisowe. Dimitrova na podwójne prowadzenie Casalmaggiore, ale Gray natychmiast kasuje dystans (4-4). Pinerolo próbuje powiększyć przewagę i trener Pistola natychmiast przerywa grę (5-7). Po powrocie na boisko Akrari zdobywa punkt na +3. Drugie przyłożenie Prandiego broni prowadzenia (7-10), po czym Wash4Green próbuje przyspieszyć i dzięki asowi Carlettiego wychodzi na prowadzenie 10-15, zmuszając trenera gospodarzy do ogłoszenia drugiego time-outu. Zago przejmuje inicjatywę i doprowadza zespół do stanu 13-19, po czym przychodzi kolej na Akrariego, który zdobywa punkt 15-21. Po drugiej stronie siatki Sartori próbuje utrzymać swoją drużynę w grze, ale Pinerolo wydaje się mieć dodatkowy bieg i tak też się dzieje, punkt meczowy zapisuje Zago, a błąd serwisowy Dimitrovej daje zwycięstwo (19-25).

SALA STAMPA

Valentina Zago MVP Wash4Green Pinerolo: „Na pewno było dużo chęci, ponieważ cała praca, którą wykonaliśmy i którą wykonujemy, w końcu przynosi owoce i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego wyniku, ale dopóki nie spadnie ostatnia piłka w ostatnim meczu, trzymamy się mocno ziemi. To zwycięstwo jest piękne i bardzo dobrze nam służyło więc gratuluję wszystkim kolegom z drużyny”.

Nikolova Dimitrova Trasportipesanti Casamaggiore: „Nie możemy myśleć o błędach, musimy myśleć o tym, jak lepiej robić rzeczy, które umiemy i na nich się skupić. W tym momencie sezonu to normalne, że są wzloty i upadki i w tych meczach wychodzi charakter drużyny, a nam tego dzisiaj trochę zabrakło. Zabrakło nam też trochę agresywności i napędu w odpowiednich momentach.”.

IL TABELLINO

TRASPORTIPESANTI CASALMAGGIORE 1
WASH4GREEN PINEROLO 3

Częściowe (17/25, 28/26, 21/25, 19/25)

TRASPORTIPESANTI CASALMAGGIORE: Carlini 3, Perinelli 5, Frantti 8, Lohuis 6, Melandri 18, Dimitrova 24, Mangani (L), Piva 8, Sartori 1. Nieobecni: Scola, Buzzerio, Malual. Wszyscy: Pistola.

WASH4GREEN PINEROLO: Grajber 9, Prandi 5, Zago 28, Gray 11, Akrari 16, Ungureanu 7, Moro (L), Carletti 4, Bussoli, Bortoli. Nie uwzględniono: Miao, Jones, Renieri, Gueli (L). Wszyscy: Marchiaro.

ARBITRI: Frapiccini Bruno, Caretti Stefano.
UWAGI: Widzów: 1757, czas trwania seta: 23′, 36′, 29′, 21′; tot 119′. MVP: Valentina Zago.