Walne Zgromadzenie AFE popiera zarząd Aganzo z poparciem 99,97%

  • EFE

Actualizado

Ton Asociación de Futbolistas Españoles (AFE) poinformował, że na posiedzeniu w ten poniedziałek, Nadzwyczajne i Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne, odbyło się w Madrycie przy obecności prawie 500 piłkarzy, zatwierdziło z 99,97% poparciem zarząd pod przewodnictwem Davida Aganzo.

„Sześć punktów porządku obrad przedłożonych do zatwierdzenia członkom na Zgromadzeniu Zwyczajnym zostało zatwierdzonych z 99,97% poparciem, a trzy z nich jednogłośnie. Zatwierdzono między innymi sprawozdanie z działalności w 2022 roku, roczne sprawozdanie finansowe za rok finansowy 2022 oraz budżet na 2023 rok” – zaznacza AFE w nocie. Ponadto zatwierdzono modyfikację Statutu i Regulaminu Wyborczego AFE, z poparciem 99,85%, dodaje.

Na spotkaniu David Aganzo ogłosił „utworzenie nowego Funduszu Końca Kariery dla członków Trzeciej Federacji i Pierwszej Federacji FUTFEM”. Utworzony z własnych funduszy AFE, związek pokazuje po raz kolejny swoje mocne i niezmienne zobowiązanie wobec swoich członków i współpracowników”.

Związek pokazuje po raz kolejny swoje stanowcze i niezmienne zobowiązanie wobec swoich członków i współpracowników

Aganzo

Ochrona praw

Aganzo powiedział również: „Kluczową kwestią dla AFE jest ochrona waszych praw, abyście mogli pracować w warunkach pracy zgodnych z waszym zawodem poprzez różne układy zbiorowe lub porozumienia dotyczące usprawnienia pracy, które w niektórych przypadkach już podpisaliśmy, tak jak jest w przypadku Układu Zbiorowego I i II Dywizji, lub które negocjujemy, aby dotrzeć do wszystkich kategorii narodowych, zarówno mężczyzn jak i kobiet, hiszpańskiej piłki nożnej”.

Pracujemy nad nowym Statutem Sportowca, który rozwinie wszystkie prawa, które AFE udało się włączyć do niedawno wydanego Prawa Sportowego

Aganzo

„Pracujemy nad nowym Statutem Sportowca, który rozwinie wszystkie prawa, które AFE udało się włączyć do niedawno wydanego Prawa Sportowego. Osiągnęliśmy to, że nasza legitymacja do podpisywania umów czy fundamentalnych kwestii, takich jak m.in. opodatkowanie, szkolenie, ubezpieczenie sportowców, równość , macierzyństwo czy prawa do wizerunku, jest uregulowana” – powiedział prezydent AFE w odniesieniu do nowego Prawa Sportowego zatwierdzonego w 2022 roku.

Podczas swojego wystąpienia, David Aganzo podkreślił, że „wszystkie skargi złożone przez tych, którzy chcieli splamić wybory wybierające zarząd AFE, które odbędą się w 2021 roku, zostały oddalone w sądzie”.

Proces wyborczy był legalny, czysty i przejrzysty.

Aganzo

Czysty proces

„To bardzo jasno pokazuje, że proces wyborczy był legalny, czysty i przejrzysty. Dla tego zarządu ważne jest, aby zachować dobre imię i reputację AFE i dlatego chcę to umieścić w protokole w obliczu próby, przez niektórych, zablokowania i kontrolowania naszego związku”, podkreślił Aganzo.

Tribute

Podczas wydarzenia oddano hołd różnym piłkarzom za ich wkład w świat sportu, za spuściznę, którą pozostawiają po sobie i za ich osiągnięcia. W tym 2023 zostały uznane i uznane Fernando Llorente (mistrz świata z reprezentacją Hiszpanii w RPA 2010), Vanesa Gimbert (ex-piłkarz Levante, CFF Estudiantes, Sevilla, Rayo Vallecano, Espanyol i Athletic Club), Leticia Méndez (była zawodniczka Atlético de Madrid, Levante, Madrid CFF, Málaga EDF Logroño i Sporting Huelva) i Kenti Robles (meksykańska zawodniczka Realu Madryt).

AFE złożyła również hołd AFE Football Selection złożonej z zawodników bez drużyny, która zeszłego lata wygrała Ultimate Football Draft w Lizbonie, międzynarodowy turniej, w którym uczestniczyły również reprezentacje Portugalii, Holandii i Szwajcarii.

Read More