Wacha robi krótką pracę z Yankees, Boston wygrywa 3-0 w 2:15

BOSTON (AP) – Michael Wacha i zajmujący ostatnie miejsce Red Sox wykonali krótką pracę z prowadzącymi na AL East New York Yankees.

Rozgrywający po raz pierwszy od prawie siedmiu tygodni, Wacha powrócił po kontuzji barku, aby ograniczyć Nowy Jork do dwóch singli w siedmiu inningach, a Boston pokonał Yankees 3-0 w niedzielną noc.

To wszystko trwało 2 godziny, 15 minut – wiążąc się z najkrótszą grą między dwoma zespołami od 1994 r.

„Czuję, że pracuję lepiej w ten sposób”, powiedział Wacha, który wziął doskonałą grę do piątego inningu. „To jest mentalność, z którą się zmierzyłem: Wróć do kopuły tak szybko, jak to możliwe i pozwól chłopakom nadal uzyskać crack na ich faceta.”

Rafael Devers homered, a Tommy Pham miał trzy trafienia dla Red Sox, którzy wzięli dwa z trzech z Nowego Jorku – ich pierwsze zwycięstwo w serii wielomeczowej przeciwko wrogowi dywizji w 13 próbach.

Oficjalnie, Boston jest przypisany do „serii” wygranej, gdy pokonał Orioles w jednomeczowej wizycie w czwartek. Ale menedżer Alex Cora wahał się, czy liczyć to jedno.

„Wreszcie wygraliśmy ze Wschodem”, powiedział z uśmiechem. „Albo, to już dwa z rzędu. Przepraszam.”

Nowy Jork przegrał dziewięć z ostatnich 11 meczów, ale wciąż ma dwucyfrową przewagę w dywizji; Red Sox są siódmym miejscem w wyścigu o trzy miejsca dla dzikich kart AL.

Aktywowany z listy kontuzjowanych wcześniej w ciągu dnia i pitching po raz pierwszy od 28 czerwca, Wacha (7-1) pozwolił na jeden spacer i uderzył dziewięć – w tym lider major league home run Aaron Judge dwa razy.

Ryan Brasier pitched doskonałą ósmą i Garrett Whitlock pitched 1-2-3 dziewiątą dla jego czwartej oszczędności, striking out Judge, aby zakończyć dziewięć at-bat, a następnie coraz Josh Donaldson na powolnym bouncer, że second baseman Christian Arroyo bare-handed zrobić rzut do pierwszego i zakończyć go.

Jameson Taillon (11-3) dopuścił trzy biegi na sześć uderzeń, wybijając cztery, aby odebrać swoją pierwszą stratę od 5 lipca.

Red Sox i Yankees w telewizji narodowej często biegną ponad cztery godziny. Ale zespoły skończyły w 2:15 w dniu 3 sierpnia 2018 r.; nie grali krótszej gry od 2:13 matchup w 1994 r.

YOU MAY BE SEATED

Judge był 0 na 4 z trzema strikeoutami, przerywając ciąg 14 prostych gier osiągania bazy. W każdym z poprzednich czterech meczów chodził co najmniej dwa razy.

„On ma heck of a season w tym roku, a on jest jednym z najlepszych w lidze”, powiedział Wacha. „Staram się nie dopuszczać chłopaków do bazy przed nim i robić dobre zagrania do tego typu faceta”.

DZIĘKI, PHAM

Zapytany o ofensywę, Cora powiedział, „Tommy wykonał dobrą robotę”.

Pozyskany w terminie handlu, Pham podwoił się i zdobył pierwszy punkt dla Bostonu, aby poprowadzić dolną część pierwszej. Ma 14 trafień w 23 meczach w ciągu ostatnich pięciu spotkań, w tym walkower w 10. meczu z Yankees w piątek.

BROOKS DEVERS

Devers trafił swojego 25. homera w sezonie – dwutakt w szóstym meczu – który był jego drugim od 2 sierpnia. To jego trzeci w karierze sezon 25-homerów, z Tedem Williamsem, Tonym Conigliaro, Jimem Rice’em i Nomarem Garciaparrą na czele, jeśli chodzi o najwięcej w historii Red Sox w wieku 25 lat.

Ale Devers zrobił też wielkie zatrzymanie na trzeciej bazie w piątej, kiedy Yankees mieli dwóch z trzech bazowiczów w grze dla ich jedynego prawdziwego rajdu.

Z biegaczami na pierwszej i drugiej i dwoma outs, Kyle Higashioka uderzył twardy line drive w dół linii trzeciej bazy, że Devers backhanded i rzucił do pierwszego dla out.

„To jest coś, co ludzie nie często mówią o” Cora powiedział. „(Yankees manager Aaron Boone) zawsze mówi, że gra jak Brooks Robinson przeciwko Yankees. Kiedy słyszy, jak ludzie mówią, że walczy (w obronie), jest jak, 'Nie przeciwko nam.'”

TRAINER’S ROOM

Yankees: OF/DH Giancarlo Stanton (ścięgno Achillesa) odbędzie trening battingowy w poniedziałek na Yankee Stadium. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, rozpocznie rehabilitację w mniejszej lidze.

Red Sox: Kiké Hernández (biodro) i Rob Refsnyder (kolano) mają zostać aktywowani na początek serii w Pittsburghu we wtorek.

UP NEXT

Yankees: Gerrit Cole (9-4) rozpocznie mecz przeciwko Tampa Bay.

Red Sox: Po dniu wolnym w poniedziałek, Red Sox otwierają trzy-meczową serię przeciwko Piratom. Nick Pivetta rozpocznie pierwszy mecz.

___

Więcej AP MLB: https://apnews.com/hub/mlb i https://twitter.com/AP_Sports