W Tepic en plein azure

TEPIC (MEXICO)- Wszystkie włoskie pary przeszły fazę Pool i zakwalifikowały się do konkursów pucharowych. W Elite 16 w Tepic w Meksyku, Ranghieri/Carambula przechodzą od razu do Ćwierćfinałów na mocy pierwszego miejsca w Pool C, podczas gdy Lupo/Rossi i Cottafava/Nicolai u mężczyzn oraz Gottardi/Menegatti u kobiet będą musiały zmierzyć się w Ósmej Rundzie.

Trójkolorowa para tworzona przez Daniele Lupo i Enrico Rossiego wywalczyła drugie miejsce w grupie A i w konsekwencji przejście do Rundy 16 zaplanowanej we włoski wieczór.
W ostatnim meczu grupy Włosi zostali pokonani w tie-breaku przez mistrzów olimpijskich Mol/Sorum 2-1 (23-25, 21-17, 15-11), porażka ta nie miała jednak wpływu na przejście do rundy. Enrico i Daniele osiągnęli ważny cel dzięki sukcesowi w meczu otwarcia z katarskim Cherifem/Ahmedem i późniejszej wygranej w ogólnowłoskich derbach z Nicolai-Cottafava.

Przejście do rundy 16 również dla Włochów Paolo Nicolai i Samuele Cottafava. Włoska para zresztą w ostatnim meczu puli A zasłużenie pokonała silną katarską parę tworzoną przez Cherifa/Ahmeda, wynikiem 2-0 (21-18, 21-12).
Plasę w losowaniu mężczyzn uzupełnili Alex Ranghieri i Adrian Carambula. Azzurri zresztą dotarli do ćwierćfinału dzięki sukcesowi w końcówce jednostronnego meczu z Estończykami Nolvak/Tiisaar, pokonanymi na meksykańskim piasku wynikiem 2-0 (21-16,21-11). To zwycięstwo zagwarantowało im pierwsze miejsce w Pool C i w konsekwencji bezpośredni dostęp do ćwierćfinałów.

W losowaniu kobiet, Marta Menegatti i Valentina Gottardi, które dzięki zajęciu drugiego miejsca w Poolu B, uzyskały dostęp do rundy 16 meksykańskiej Elite 16.
Dziś rano Włoszki pokonały Kanadyjki Pavan/Bukovec 2-0 (21-12, 23-21), ale po południu musiały ulec 0-2 (16-21, 15-21) silnym Holenderkom Stam/Schoon, parze numer 2 w rankingu FIVB.

© RIPRODUZIONE RISERVATA