W miarę zbliżania się NFL Black Monday 2023, oto nazwiska, które warto znać na rynku head coachingu

(Został tydzień, ludzie. To oznacza, że jesteśmy o tydzień od strasznego (przynajmniej dla trenerów) Czarnego Poniedziałku, który kończy każdy sezon regularny NFL.

Wiele drużyn zdecyduje, że ich sytuacja trenerska nie jest dla nich dobra. Kilka z nich już to zrobiło. Indianapolis Colts, Carolina Panthers i Denver Broncos są na etapie programu tymczasowego trenera i przygotowują się do rozmów z preferowanymi kandydatami. Niewątpliwie będzie jeszcze kilku trenerów, którzy dostaną siekierę po ostatnim meczu sezonu zasadniczego.

Nie wiesz na kogo zwracać uwagę? Nie martw się, po prostu zapisz tę stronę w zakładce. Oto 17 kandydatów na trenerów w kolejności alfabetycznej według nazwiska, których warto znać w nadchodzącym miesiącu wiadomości z NFL.

All stats are via https://rbsdm.com/stats/stats/

Lou Anarumo, defensive coordinator, Cincinnati Bengals

Prior NFL experience: Defensive backs coach, New York Giants (2018); Defensive backs coach, Miami Dolphins (2012-17)

Obrona Bengals (2019-2022)
– 24. w oczekiwanych punktach dozwolonych na zagrywkę (0,040)
– 15. w skuteczności (44,2%)
– 23. w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (0.094)
– 12. w skuteczności dropbacków (46,1%)
– 24. w oczekiwanych punktach dozwolonych na rush (-0,043)
– 23. w skuteczności rushingu (41,3%)
Notable defensive players coached: Jessie Bates, Trey Hendrickson, D.J. Reader, Carl Lawson, Vonn Bell

Zabawne, jak wszystko się układa. Lou Anarumo nie był nawet pierwszym czy drugim wyborem na koordynatora defensywy Zaca Taylora w Cincinnati. Po czterech latach trzymania się przebudowy Bengals i budowania obrony, która łączy się z talentem, jaki mają Bengals, Anarumo jest gorącym kandydatem na trenera przez najbliższy miesiąc. Ogólnie rzecz biorąc, jego liczby z Bengals nie wyglądają świetnie, ale ta drużyna była całkowicie zagubiona i potrzebowała metamorfozy, gdy Anarumo dołączył w 2019 roku. Anarumo zbudował obronę Bengals w ciągu czterech lat i ktoś może poprosić go o zrobienie tego z całą drużyną NFL w najbliższej przyszłości.

Eric Bieniemy, koordynator ofensywy, Kansas City Chiefs

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Running backs coach, Kansas City Chiefs (2013-2017)

Ofensywa Chiefs (2018-2022)
– 1. miejsce w oczekiwanych punktach dodanych na zagrywkę (0,171)
– 1. miejsce w współczynniku skuteczności (49,8%)
– 1. miejsce w oczekiwanych punktach dodanych na dropback (0.274)
– 1st in dropback success rate (53.0%)
– 7th in expected points added per rush (-0.041)
– 4th in rushing success rate (43.0%)
Notable offensive players: Patrick Mahomes, Travis Kelce, Tyreek Hill, Joe Thuney, Creed Humphrey, Mecole Hardman, Orlando Brown, Mitchell Schwartz, Eric Fisher, Kareem Hunt, Clyde Edwards-Helaire

Eric Bieniemy nie został jeszcze zatrudniony jako head coach i w tym momencie zaczyna się czuć, że nigdy nie zostanie. Mimo to, błędem byłoby nie umieszczenie go na tej liście. Bienemy pomógł nadzorować najlepszą ofensywę w futbolu z najlepszym rozgrywającym w futbolu przez ostatnie pięć sezonów. Jego CV jest tak dobre, jak to tylko możliwe. Nie było zbyt wiele szumu wokół tego, że w końcu dostanie tę pracę trenerską, której zawsze pragnął, ale wciąż powinien znajdować się na listach kandydatów.

Ahead of NFL Black Monday, Eric Bieniemy once again finds himself in the pool of head coaching candidates. Will he actually land a top job this time? (AP Photo/David Zalubowski)

Przed Czarnym Poniedziałkiem NFL Eric Bieniemy po raz kolejny znajduje się w puli kandydatów na trenera. Czy tym razem rzeczywiście wyląduje na czołowym stanowisku? (AP Photo/David Zalubowski)

Ken Dorsey, koordynator ofensywy, Buffalo Bills

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Koordynator gry podaniowej/Quarterbacks coach, Buffalo Bills (2019-2021)

Ofensywa Bills (2022)
– 2. miejsce w oczekiwanych punktach dodanych na zagrywkę (0,113)
– 2. miejsce w współczynniku skuteczności (49,0%)
– 2. miejsce w oczekiwanych punktach dodanych na dropback (0.202)
– 2. w skuteczności dropbacków (52,2%)
– 15. w oczekiwanych punktach dodawanych za rush (-0,058)
– 8. w skuteczności rushingów (43,0%)
Notable offensive players coached: Josh Allen, Stefon Diggs, Gabe Davis, Dawson Knox, Dion Dawkins, Mitch Morse, Cole Beasley

Bycie koordynatorem ofensywy Bills to, być może, trzecia najbardziej godna uwagi rzecz w karierze piłkarskiej Kena Dorseya. Po pierwsze, był rozgrywającym Miami Hurricanes na początku lat 2000, kiedy ich roster był w zasadzie borderline Pro Bowl roster. Po drugie, miał wszechczasów meltdown, który został złapany na kamerze podczas utraty wczesnego sezonu do Dolphins. To mocne CV na początek. Mówiąc poważnie, Dorsey dobrze poradził sobie z Bills w tym roku, nawet przez pewien chaotyczny regres ze strony Josha Allena w niektórych momentach. Dorsey dostaje prawdziwą szansę na zostanie głównym trenerem w tym roku, ale powinien dostać jakieś zainteresowanie od drużyn.

Ejiro Evero, koordynator defensywy, Denver Broncos

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Koordynator gry podaniowej, Los Angeles Rams (2021)

Obrona Broncos (2022)
– 5. w oczekiwanych punktach dozwolonych na zagrywkę (-0.047)
– 7. w skuteczności (42.2%)
– 5. w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (-0.051)
– 4. w skuteczności dropbacków (43,2%)
– 22. w expected points allowed per rush (-0,041)
– 14. w skuteczności rushingów (40,6%)
Notable defensive players coached: Patrick Surtain II, Justin Simmons, Dre’Mont Jones, Randy Gregory, D.J. Jones

First-time defensive coordinator Ejiro Evero has been incredible for the Broncos this season, leading them to be one of the top defenses in the league (and the main reason why the Broncos have been competitive all season). Z Denver poszukuje nowego trenera, a Evero odrzucił możliwość zostania trenerem tymczasowym, Evero unosi się w najlepszym rodzaju limbo: takim, który prowadzi do zalotów i wypłat. Evero nie ma długiej historii trenerskiej w NFL, ale wyniki osiągnął natychmiast. To sprawi, że w ciągu najbliższych kilku tygodni drużyny będą dzwonić do niego w sprawie litanii otwarć.

Leslie Frazier, asystent głównego trenera i koordynator defensywy, Buffalo Bills

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Head coach, Minnesota Vikings (2011-2013)

Rekord kariery: 21-33-1 sezon regularny, 0-1 postseason

Obrona Bills (2017-2022)
– 3. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na zagrywkę (-0.045)
– 12. w skuteczności (43,3%)
– 2. w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (-0.031)
– 6. w skuteczności dropbacków (45,1%)
– 20. w expected points allowed per rush (-0,067)
– 23. w skuteczności rushingów (40,4%)
Notable defensive players coached: Jordan Poyer, Micah Hyde, Matt Milano, Ed Oliver, Tre’Davious White, Tremaine Edwards, Jerry Hughes

Leslie Frazier wraca na trenerski ring po kilku znakomitych sezonach prowadzenia obrony Bills pod wodzą trenera Seana McDermotta. Niewiele, jeśli w ogóle, drużyn było tak dobrych w rozwijaniu talentu defensywnych pleców jak Bills w ciągu ostatnich kilku lat, co powinno dać Frazierowi kilka możliwości powrotu do bycia głównym trenerem gdzieś.

Jonathan Gannon, koordynator defensywy, Philadelphia Eagles

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Defensive backs coach, Indianapolis Colts (2018-2020)

Obrona Eagles (2021-2022)
– 7. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na zagrywkę (-0,028)
– 18. miejsce w skuteczności (45,0%)
– 6. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (-0.010)
– 19. w skuteczności dropbacków (46,4%)
– 19. w expected points allowed per rush (-0,058)
– 24. w skuteczności rushingów (42,8%)
Notable defensive players coached: Darius Slay, Fletcher Cox, Javon Hargrave, James Bradberry, Josh Sweat, Haason Reddick, Jordan Davis, Brandon Graham, C.J. Gardner-Johnson

Być może nie ma trenera, który poprawił swoje akcje jak koordynator defensywy Eagles Jonathan Gannon. Obrona Eagles była chwiejna w jego pierwszym roku pracy z zespołem, ale w tym sezonie była już jednostką dominującą. Oczywiście, napływ utalentowanych graczy pomaga. James Bradberry i Haason Reddick to dwaj nowi zawodnicy Eagles, którzy mają za sobą elitarne sezony. Mimo to Gannon potrafił dostosować swoje podejście i wymyślić, jak zmaksymalizować talent, którym dysponował – to obszar rozwoju w stosunku do poprzedniego sezonu. W styczniu będzie gorącym nazwiskiem.

Jim Harbaugh, główny trener, University of Michigan

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Head coach, San Francisco 49ers (2011-2014)

Rekord kariery: 44-19-1 sezon regularny, 5-3 postseason

Ofensywa 49ers (2011-2014)
– 11. w oczekiwanych punktach dodanych na zagrywkę (0.024)
– 13. w współczynniku skuteczności (43.2%)
– 11. w oczekiwanych punktach dodanych na dropback (0.108)
– 17. w skuteczności dropbacków (45,6%)
– 13. w oczekiwanych punktach dodawanych za rush (-0,083)
– 7. w skuteczności rushingów (40,2%)
Notable offensive players coached: Alex Smith, Colin Kaepernick, Frank Gore, Michael Crabtree, Joe Staley, Anquan Boldin, Mike Iupati

Jim Harbaugh mówi, że spodziewa się powrotu do Michigan w przyszłym sezonie. Ale wciąż znajduje się w NFL head coaching searches po raz kolejny po kolejnym udanym sezonie w Ann Arbor, nawet z utratą Michigan do TCU w College Football Playoff. Harbaugh nie był w NFL od 2014 roku, ale jego sukces w NFL był taki, że zespoły nadal dzwonią do niego, aby ocenić jego zainteresowanie prawie 10 lat później. Harbaugh znany jest z tego, że jest trenerem, który uwielbia fizyczność, a jednocześnie stara się wydobyć jak najwięcej z talentu swoich quarterbacków. Ta ostatnia część nie zawsze była dla niego łatwa w Michigan, ale to jest ten sam facet, który wskrzesił karierę Alexa Smitha, pomógł rozwinąć Andrew Lucka w Stanford i dał Colinowi Kaepernickowi lejce do ataku, który szybko stał się przytłaczający. Wciąż ma takie same kwalifikacje jak każdy trener, który może przyjść i poprowadzić drużynę.

Will Jim Harbaugh leave Michigan to return to the NFL? (Photo by Alika Jenner/Getty Images)

Czy Jim Harbaugh opuści Michigan, by wrócić do NFL? (Photo by Alika Jenner/Getty Images)

Ben Johnson, koordynator ofensywy, Detroit Lions

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Tight ends coach, Detroit Lions (2020-2021)

Ofensywa Lions (2022)
– 6. w oczekiwanych punktach dodanych na zagrywkę (0,113)
– 12. w współczynniku skuteczności (45,5%)
– 3. w oczekiwanych punktach dodanych na dropback (0.179)
– 7. w skuteczności dropbacków (48,9%)
– 19. w oczekiwanych punktach dodawanych za rush (-0,074)
– 18. w skuteczności rushingów (40,6%)
Notable offensive players coached: Frank Ragnow, Penei Sewell, Taylor Decker, D’Andre Swift, Amon-Ra St. Brown, Jameson Williams, Jared Goff

Kolejny pierwszorazowy koordynator na tej liście, Ben Johnson ma ofensywę Lions gotującą się już teraz. Johnson znalazł niesamowitą równowagę dla tego co działa i nie działa i mają jedną z najlepszych jednostek w lidze w tym roku, zwłaszcza jeśli chodzi o generowanie big plays. Johnson, który w maju kończy 37 lat, wydaje się być high-upside prospect, ale drużyny mogą chcieć zobaczyć, jak robi to ponownie w przyszłym roku, zanim dadzą mu pełne obowiązki głównego trenera.

Jerod Mayo, linebackers coach/defensive play-caller, New England Patriots

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: W sztabie trenerskim Patriots od 2019 roku

Obrona Patriots (2019-2022)
– 1. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na zagrywkę (-0,074)
– 5. miejsce w skuteczności (42,6%)
– 1. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (-0.074)
– 2. w skuteczności dropbacków (44,1%)
– 16. w oczekiwanych punktach dozwolonych na rush (-0,075)
– 17. w skuteczności rushingów (40,3%)
Notable defensive players coached: Dont’a Hightower, Kyle Dugger, Stephon Gilmore, Devin McCourty, J.C. Jackson, Jamie Collins, Matt Judon, Jalen Mills

Jerod Mayo w zeszłym roku brał udział w rozmowach kwalifikacyjnych na miejsca w kadrze trenerskiej i prawdopodobnie w tym roku zrobi to samo. Mayo dzieli się odpowiedzialnością za play-calling w obronie Patriots, która pod jego okiem była elitarną jednostką. Nawet po utracie Dont’a Hightowera, J.C. Jacksona i Stephona Gilmore’a w ciągu ostatnich dwóch sezonów, obrona Patriots wciąż działa. Mayo ma szansę być ponownie kandydatem drugi rok z rzędu.

Kellen Moore, koordynator ofensywy, Dallas Cowboys

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Quarterbacks coach, Dallas Cowboys (2018)

Ofensywa Cowboys (2019-2022)
– 7. miejsce w oczekiwanych punktach dodanych na zagrywkę (0,057)
– 4. miejsce w współczynniku skuteczności (47,0%)
– 8. miejsce w oczekiwanych punktach dodanych na dropback (0.118)
– 3. w skuteczności dropbacków (50,3%)
– 9. w oczekiwanych punktach dodawanych za rush (-0,037)
– 6. w skuteczności rushingów (41,9%)
Notable offensive players coached: Dak Prescott, Tyron Smith, Zack Martin, La’el Collins, Tyler Smith, Ezekiel Elliot, Tony Pollard, Amari Cooper, CeeDee Lamb, Michael Gallup

Kellen Moore, w połączeniu z Dakiem Prescottem, od 2019 roku jest pewną ręką ofensywy Cowboys. Moore przeszedł prosto od grania dla Cowboys do bycia trenerem dla Cowboys i ma rekord toru w tym momencie, aby uzyskać swoje imię z powrotem w cyklu head coachingu. Moore ma dużo więcej doświadczenia podczas tej karuzeli niż w poprzednich latach, więc może to jest ten rok, w którym jakaś drużyna pociągnie za spust i uczyni go twarzą franczyzy.

Sean Payton, emerytowany

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Head coach, New Orleans Saints (2006-2021)

Career record: 152-89 regular season, 9-8 postseason

Saints offense (2010-2021)
– 3rd in expected points added per play (0.088)
– 2nd in success rate (47.0%)
– 3rd in expected points added per dropback (0.166)
– 1. w skuteczności dropbacków (50,6%)
– 2. w oczekiwanych punktach dodawanych za każdy rush (-0,041)
– 4. w skuteczności rushingów (41,0%)
Notable offensive players coached: Drew Brees, Jimmy Graham, Michael Thomas, Jahri Evans, Ryan Ramcyzk, Alvin Kamara, Terron Armstead, Mark Ingram, Marques Colston, Carl Nicks

Sean Payton przeszedł na emeryturę w zeszłym sezonie po 15 latach pracy z New Orleans Saints, ale wygląda na to, że chce już wrócić jako główny trener NFL. Payton miał niesamowitą ilość sukcesów podczas swojej kadencji z Saints, wygrywając Super Bowl i rozwijając niezliczone ofensywne talenty po drodze. Payton będzie prawdopodobnie na szczycie wielu list życzeń ze względu na jego osiągnięcia w zdobywaniu punktów, ale jest tu pewne zastrzeżenie. Saints wciąż posiadają prawa do jego kontraktu, więc każdy zespół, który będzie chciał go pozyskać, będzie musiał to zrobić poprzez wymianę. Mimo to, Payton może być wart dla drużyny, która szuka natychmiastowej eksplozywnej ofensywy podającej w 2023 roku.

Sean Payton is arguably the biggest name on the NFL head coaching market this cycle. (AP Photo/Steven Senne)

Sean Payton jest prawdopodobnie największym nazwiskiem na rynku trenerskim NFL w tym cyklu. (AP Photo/Steven Senne)

Dan Quinn, koordynator defensywy, Dallas Cowboys

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Head coach, Atlanta Falcons (2015-2020); Defensive coordinator, Seattle Seahawks (2013-2014)

Career record: 43-42 sezon regularny, 3-2 postseason

Obrona Cowboys (2021-2022)
– 1. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na zagrywkę (-0.086)
– 3. miejsce w skuteczności (41.4%)
– 1. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (-0.088)
– 2nd in dropback success rate (43.1%)
– 14th in expected points allowed per rush (-0.084)
– 6th in rushing success rate (38.5%)
Notable defensive players coached: Micah Parsons, Trevon Diggs, Demarcus Lawrence, Randy Gregory, Leighton Vander Esch

Dan Quinn powraca do head coachingu po kolejnym świetnym sezonie prowadzenia obrony Cowboys. Quinn, wraz z pomocą Micah Parsonsa, dał Cowboys prawdopodobnie najlepszą obronę w lidze w ciągu ostatnich dwóch lat łącznie. Quinn rozwinął swój schemat od czasów Seattle i Atlanty i z pewnością spisał się na tyle dobrze, że w tym roku zainteresowało się nim wiele drużyn. Quinn miał pewne sukcesy jako główny trener w Atlancie, ale obrona zawsze była dość chwiejna. W latach 2015-2020 Falcons zajmowali 28. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na sztukę w obronie (0,043). To może być trochę niepokojące dla drużyn zatrudniających, ale Quinn pokazał, że jeśli ma kawałki w obronie, to będą one działać.

Frank Reich, wolny agent

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Head coach, Indianapolis Colts (2018-2022); Koordynator ofensywy, Philadelphia Eagles (2016-2017)

Rekord kariery: 40-33-1 sezon regularny, 1-2 postseason

Ofensywa Colts (2018-2021)
– 10. w oczekiwanych punktach dodanych na zagrywkę (0,053)
– 11. w współczynniku skuteczności (46,0%)
– 16. w oczekiwanych punktach dodanych na dropback (0.096)
– 16. w skuteczności dropbacków (48.1%)
– 2. w oczekiwanych punktach dodawanych za rush (-0.010)
– 7. w skuteczności rushingów (42.9%)
Notable offensive players coached: Jonathan Taylor, Quenton Nelson, Ryan Kelly, T.Y. Hilton, Philip Rivers, Michael Pittman, Carson Wentz, Jacoby Brissett, Matt Ryan

Frank Reich jest na polowaniu na nowy zespół po tym jak został zwolniony przez Colts na początku tego roku. Jedną korzyścią z tego, że wszystko idzie na południe w tym roku w Indianapolis jest to, że jest jasne, że silnik dysfunkcji pochodzi z biura wyżej niż Reich. Reich z pewnością nie był bez winy w zmaganiach Colts, ale tyle szaleństwa wydarzyło się od czasu jego zwolnienia, że łatwiej jest skupić się na dobrych rzeczach, które Reich wniósł do stołu. Reich byłby mądrym wyborem dla każdej drużyny, która chce zmienić swoją ofensywę z rozgrywającym, który wciąż ma miejsce na rozwój.

DeMeco Ryans, koordynator defensywy, San Francisco 49ers

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Trener Inside linebackers, San Francisco 49ers (2018-2020)

Obrona 49ers (2021-2022)
– 6. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na zagrywkę (-0,044)
– 2. miejsce w skuteczności (41,3%)
– 11. miejsce w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (0.020)
– 9. w skuteczności dropbacku (45,2%)
– 1. w oczekiwanych punktach dozwolonych na rush (-0,160)
– 1. w skuteczności rushingu (34,5%)
Notable defensive players coached: Nick Bosa, Fred Warner, Arik Armstead, Jimmie Ward, Dre Greenlaw, D.J. Jones

W ciągu ostatnich kilku offseasonów 49ers wykrzesali z siebie kandydatów na head coacha i DeMeco Ryans jest następny na liście. Były linebacker Texans w ciągu ostatnich dwóch lat dzwonił do obrony 49ers i był niewiarygodny. Wystarczy cofnąć się i obejrzeć jak Ryans był w stanie rozmontować niektóre z pass protections, które Rams próbowali wykonać w meczu o mistrzostwo NFC. Ma świetne wyczucie tego, jak powinna grać nowoczesna obrona, a jego zawodnicy naprawdę dobrze na niego reagują. Trenerzy defensywni nie są obecnie tak popularni jak ofensywni, jeśli chodzi o zatrudnianie trenerów głównych, ale Ryans był w tym zbyt dobry już zbyt długo.

Jeff Saturday, tymczasowy główny trener, Indianapolis Colts

Wcześniejsze doświadczenie trenerskie: Head coach, Hebron Christian Academy w Dacula, Georgia, (2017-2020)

Career record: 1-6 regular season

Colts offense (Weeks 10-17, 2022)
– 32. w expected points added per play (-0.216)
– 29. w success rate (39.1%)
– 32. w oczekiwanych punktach dodanych na dropback (-0.232)
– 30. w sukcesie dropback (39.6%)
– 30. w oczekiwanych punktach dodanych na rush (-0.192)
– 23. w sukcesie rushingu (38.4%)
Notable offensive players coached: Sam Ehlinger, Matt Ryan

Cóż, Jeff Sobota robi tę listę z pomocą Jima Irsaya, który wciąż ma jakieś zainteresowanie nim jako długoterminowym head coachem Colts. To nie ma sensu, tak jak nie miało sensu zatrudnianie go w pierwszej kolejności. Jedynym plusem jest to, że ciężko byłoby Sobocie być gorszym w drugim roku pracy z drużyną, bo w pierwszym roku był zupełnie niewykwalifikowany do prowadzenia zespołu. Pół roku doświadczenia trenerskiego w NFL to technicznie więcej niż brak.

Shane Steichen, koordynator ofensywy, Philadelphia Eagles

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Koordynator ofensywy, Los Angeles Chargers (2019-2020)

Ofensywa Eagles (2021-2022)
– 4. miejsce w oczekiwanych punktach dodanych na zagrywkę (0,084)
– 4. miejsce w współczynniku skuteczności (47,4%)
– 8. miejsce w oczekiwanych punktach dodanych na dropback (0.131)
– 21. w skuteczności dropbacków (45,8%)
– 1. w oczekiwanych punktach dodawanych za rush (0,046)
– 1. w skuteczności rushingów (49,4%)
Notable offensive players coached: Jalen Hurts, DeVonta Smith, A.J. Brown, Miles Sanders, Jason Kelce, Lane Johnson, Jordan Mailata, Dallas Goedert

Eagles mają jedną z bardziej unikalnych ofensyw, na które natkniesz się, a koordynator ofensywy Shane Steichen wykonał fantastyczną pracę dopasowując kawałki Eagles do siebie. Odkryli, co działa dla Jalena Hurtsa i absolutnie zrównali z ziemią drużyny, gdy jest zdrowy. Eagles mają przytłaczającą ilość talentu, ale wciąż potrzeba sztabu trenerskiego, który pomoże im przejść przez linię mety i produkować w niedziele. Steichen jest jednym z kilku młodych koordynatorów, którzy mają realną szansę zostać głównymi trenerami w przyszłym sezonie.

Steve Wilks, tymczasowy główny trener, Carolina Panthers

Wcześniejsze doświadczenie w NFL: Koordynator defensywnej gry podaniowej i trener secondary, Carolina Panthers (2022); Koordynator defensywy, Cleveland Browns (2019); Head coach, Arizona Cardinals (2018)

Rekord kariery: 8-18 w sezonie regularnym

Obrona podaniowa Panthers (2022)
– 24. w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (0.084)
– 20. w dropback success rate (46,3%)
Browns defense (2019)
– 22. w expected points allowed per play (0.049)
– 25. w skuteczności (45.0%)
– 20. w oczekiwanych punktach dozwolonych na dropback (0.096)
– 17. w skuteczności dropback (46.8%)
– 29. miejsce w oczekiwanych punktach na atak (-0.019)
– 30. miejsce w skuteczności ataku (42.5%)
Notable defensive players coached: Brian Burns, Derrick Brown, Shaq Thompson, Jaycee Horn

Niewiele osób myślało, że Steve Wilks lub Pantery będą tutaj po tym jak ich sezon się zaczął, ale Wilks absolutnie zasługuje na rozważania, aby być głównym trenerem Panter po tym jak grali z nim jako interim. Zespół, który wydawał się przeznaczony do pierwszego ogólnego wyboru, miał szansę na playoffy do końca roku. Przegrana w niedzielę z Tampa Bay, która zakończyła nadzieje na playoffy była trudna, ale ta drużyna osiągnęła wiele w drugiej połowie sezonu. Duża część tej zasługi należy do Wilksa. Ta drużyna była zagubiona z Mattem Rhule jako głównym trenerem, a Wilks zapewnił stabilność. To powinno go skłonić do wzięcia udziału w kilku rozmowach z trenerem w styczniu.