Vasseur potwierdzony jako nowy dyrektor zespołu Ferrari po odejściu z Alfa Romeo

Szef Alfy Romeo Frederic Vasseur opuszcza zespół F1 po sześciu sezonach, by zastąpić Mattię Binotto na stanowisku dyrektora zespołu Ferrari.

Ostatnia aktualizacja: 13/12/22 2:05pm

Fred Vasseur is leaving Alfa Romeo in January to become Ferrari team principal

Fred Vasseur opuszcza w styczniu Alfę Romeo, by zostać dyrektorem zespołu Ferrari

Fred Vasseur został potwierdzony jako nowy dyrektor zespołu Ferrari po odejściu z Alfa Romeo po sześciu sezonach.

Zastąpi Mattia Binotto po tym, jak 53-latek ogłosił swoją rezygnację w świetle zespołu nie spełniającego oczekiwań dotyczących tytułu w 2022 roku.

„Jestem naprawdę zachwycony i zaszczycony, że mogę przejąć przywództwo Scuderia Ferrari jako Team Principal”, powiedział Vasseur.

„Jako ktoś, kto zawsze utrzymywał życiową pasję do sportów motorowych, Ferrari zawsze reprezentowało dla mnie sam szczyt świata wyścigów.

„Z niecierpliwością czekam na współpracę z utalentowanym i prawdziwie pełnym pasji zespołem w Maranello, aby uhonorować historię i dziedzictwo Scuderii i dostarczyć je dla naszych Tifosi na całym świecie.”

  • Szef Williams F1 Capito odchodzi przed sezonem 2023
  • Verstappen vs Hamilton, rok później: Czy F1 wyciągnęła wnioski z Abu Dhabi?
Craig Slater gives a full update on Tuesday's team principal movements of Fred Vasseur, Andreas Seidl and Andrea Stella

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Craig Slater podaje pełną aktualizację Przez całą swoją karierę z powodzeniem łączył swoje techniczne atuty jako wyszkolony inżynier z konsekwentną zdolnością do wydobycia tego, co najlepsze w swoich kierowcach i zespołach.

„To podejście i jego przywództwo są tym, czego potrzebujemy, aby popchnąć Ferrari do przodu z nową energią.”

Formula One CEO Stefano Domenicali sympathizes with former Ferrari team principal Mattia Binotto and hopes the team can find the right solution moving forward.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Dyrektor generalny Formuły 1 Stefano Domenicali sym.

Dyrektor generalny Formuły 1 Stefano Domenicali współczuje byłemu dyrektorowi zespołu Ferrari Mattii Binotto i ma nadzieję, że zespół może znaleźć właściwe rozwiązanie w przyszłości.

Vasseur ma za zadanie poprowadzić Ferrari do trwałej walki o tytuł po tym, jak obietnica z początku sezonu nie zmaterializowała się w postaci zagrożenia dla Maxa Verstappena, który zdobył swoje drugie z rzędu Mistrzostwo Kierowców.

Pomiędzy Charlesem Leclerc i Carlosem Sainzem Ferrari nie zanotowało zwycięstwa w ostatnich 11 wyścigach kampanii, a ten pierwszy zajął drugie miejsce w klasyfikacji, ale brakuje mu 146 punktów do Verstappena.

Finn Rausing, Prezes Zarządu Sauber Holding AG, wyraził uznanie dla Vasseura za „inspirujące przywództwo i ciężką pracę” w „odbudowie” zespołu.

Potrafił zachęcić każdego z nas do dawania z siebie wszystkiego, a coraz lepsze wyniki, jakie osiągamy, świadczą o jakości jego pracy u steru zespołu” – dodał Rausing.

„Jako pierwszy uwierzył w nasz projekt i zostawia zespół w znacznie silniejszej, zdrowszej pozycji niż wtedy, gdy do nas trafił, z jasną przyszłością przed nami, a to wszystko, czego można było od niego wymagać. Jestem pewien, że powtarzam słowa wszystkich członków zespołu, gdy życzę Fredowi wszelkich sukcesów w jego przyszłych przedsięwzięciach.”