VAR: Premier League prosi organ sędziowski PGMOL o zbadanie kontrowersyjnych decyzji w Chelsea i Newcastle | Football News | Sky Sports

Ciało sędziowskie PGMOL uznało sobotnie incydenty VAR w Chelsea i Newcastle za błędy, po tym jak Premier League poprosiła radę sędziowską o zbadanie ich.

Sobotnie akcje Premier League zostały zmarnowane przez serię decyzji, które zostały albo unieważnione dzięki interwencji VAR, albo nie zostały podjęte pomimo obecności systemu przeglądowego, co rozwścieczyło menedżerów wielu drużyn, którzy nie byli w stanie opanować swoich uczuć po meczu.

  • Moyes: Disallowed goal ridiculously bad call

Po tym, jak Premier League wezwała do zbadania okoliczności wokół kluczowych decyzji na Stamford Bridge i St James’ Park, Sky Sports News rozumie, że PGMOL uważa, że błędy zostały popełnione w incydentach, które odmówiły West Hamowi i Newcastle bramek.

W zachodnim Londynie, West Ham nie miał szans na wyrównanie, gdy gol Maxwela Corneta został anulowany po tym, jak VAR uznał, że Jarrod Bowen faulował bramkarza Chelsea Edouarda Mendy’ego w sytuacji podbramkowej.

Pomocnik Młotów Declan Rice nazwał to „jedną z najgorszych decyzji VAR, odkąd pojawił się w grze”.

Tymczasem na północnym wschodzie, Newcastle miało to, co byłoby zwycięską bramką, odrzuconą za faul Joe Willocka na bramkarzu Crystal Palace Vicente Guaicie – mimo że Tyrick Mitchell popchnął Willocka na Guaitę.

Szef Newcastle Eddie Howe powiedział: „To był moim zdaniem idealnie dobry gol”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Panel Soccer Saturday był zaskoczony wieloma decyzjami VAR w Premier League w sobotę

Inne incydenty w sobotę obejmowały:

  • Leeds nie otrzymało karnego za atak na Crysencio Summerville’a przez Aarona Hickey’a w porażce z Brentford.
  • Gol Philippe’a Coutinho przeciwko Manchesterowi City został odrzucony po tym, jak sędzia asystent nieprawidłowo oznaczył ofsajd, przy czym VAR nie był w stanie obalić tej decyzji, ponieważ gwizdek został odgwizdany, zanim piłka wpadła do bramki.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze momenty z wygranej Chelsea z West Hamem w Premier League

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze momenty z remisu Newcastle z Crystal Palace w Premier League

W pierwszych tygodniach sezonu miały miejsce inne punkty zapalne. W zeszłym miesiącu Chelsea padła ofiarą nieprawidłowego zagrania, a Mike Dean – który pełnił wtedy dyżur VAR – przyznał później, że powinien był doradzić czerwoną kartkę dla obrońcy Spurs Cristiana Romero po tym, jak pociągnął Marca Cucurellę za włosy przy rzucie rożnym.

  • Pobierz Sky Sports App | Get Sky Sports

Dean twierdził w felietonie w gazecie, że miał tylko „kilka sekund” na przejrzenie incydentu, mimo że potrzebował ponad minuty, aby zdecydować, że Romero nie ma sprawy do rozpatrzenia.

Antonio Conte był zakłopotany decyzjami VAR, które poszły na niekorzyść jego strony zarówno w meczu z Nottingham Forest, jak i z West Hamem, a szef Spurs zastanawiał się, czy Premier League powinna całkowicie pozbyć się systemu, ponieważ „nikt nie jest z niego zadowolony”.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Gary Neville, wypowiadając się w swoim podcaście po zwycięstwie Manchesteru United nad Arsenalem na Old Trafford, mówi, że po bardzo złym weekendzie VAR musi się znacznie poprawić.

Premier League to voice concerns in usual VAR weekly review

Kluczowe incydenty meczowe z każdego spotkania Premier League są analizowane co tydzień w ramach nowo utworzonego niezależnego panelu. Proces ten rozpoczął się w tym sezonie.

W skład panelu wchodzi przedstawiciel PGMOL i Premier League, a także trzech byłych zawodników.

Wyniki są następnie udostępniane klubom w celu zapewnienia przejrzystości.

Premier League nie była zachwycona kontrowersjami związanymi z VAR w ten weekend i podzieli się tymi obawami podczas przeglądu w tym tygodniu.

Moyes: Straciłem wiarę w VAR

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

David Moyes powiedział, że decyzja o wykluczeniu późnego wyrównania West Hamu z Chelsea była skandaliczna, podczas gdy Thomas Tuchel uważa, że był to ewidentny faul na bramkarzu

Menedżer West Hamu David Moyes był srogi w swojej ocenie VAR Jarreda Gilletta za jego decyzję, aby doradzić sędziemu Andy’emu Madleyowi, aby udał się do ekranu, aby jeszcze raz przyjrzeć się późnemu wyrównaniu Cornet’a.

„Bramkarz przychodzi, aby go wziąć i fumble go z rąk”, powiedział Moyes. „Potem zachował się tak, jakby to była kontuzja barku. Jestem zdumiony, że VAR wysłał arbitra do ekranu.

„Pomyślałem, kiedy to zobaczyłem, 'Nawet jeśli pójdzie do telewizora, nie ma mowy, żeby to obalił’. To była absurdalnie zła decyzja.

„Myślę, że kwestionuję dziś VAR tak samo jak sędziego. Arbiter powinien był trzymać się swoich własnych broni i być wystarczająco duży, aby zrobić to, co powiedział.

„Miałem szansę spojrzeć na trzy lub cztery kąty, które mają, więc nie ma wymówki dla VAR. Dzisiaj nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, że to nie był gol, żadnego.

„Smutne jest to, że to jest poziom naszego elitarnego sędziowania w tej chwili. Bramkarz próbował zrobić to samo przy pierwszej bramce, próbował udawać kontuzję przy pierwszym golu.

„Mają nowych ludzi na czele. Straciłem dziś w nich wiarę.”