Valverde twierdzi, że Iñigo Martínez nie powiedział mu, że chce odejść do Barçy

El Zainteresowanie Barcelony podpisaniem Iñigo Martíneza pojawiło się podczas przedsezonowego obozu treningowego Athleticu w Niemczech. Zawodnik wystąpił w tę sobotę jako starter w ostatnim towarzyskim meczu z Mainz05, a po jego zakończeniu Valverde podkreślił „zaangażowanie”, jakie wszyscy zawodnicy składu mają wobec klubu i że w żadnym momencie center-back nie prosił go o odejście. „W ogóle nic mi nie powiedział . W klubie wszyscy jesteśmy bardzo spokojni w tej sprawie. Mamy zawodników, którzy są bardzo oddani klubowi , widać to na każdym treningu i w każdym meczu. On jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Tak jak inni, liczymy na nich wszystkich” powiedział

Trener biało-czerwonych, który gdy prowadził Barçę chciał podpisać Iñigo Martíneza, jest wyczekujący tego, co może się wydarzyć pod koniec okna transferowego. Podkreślił jednak, że Athletic nie denerwuje się tym, co może się wydarzyć. Plan klubu zakłada, że usiądzie z Iñigo Martínezem, któremu przed kilkoma dniami zaproponowano przedłużenie kontraktu kończącego się w czerwcu, i bezpośrednio wysłucha opinii zawodnika. „Sytuację Iñigo przyjmujemy ze spokojem. Dla nas nie ma takiej sytuacji. Przypuszczam, że to wszystko to klasyczna rzecz, która dzieje się każdego lata, że niektóre kluby są zainteresowane lub mówi się, że są zainteresowane. Jesteśmy spokojni. Z tego co wychodzi zawsze się trochę izolujemy i tyle” – skomentował.

„W klubie jesteśmy bardzo spokojni” – upierał się trener biało-czerwonych. „W okresach, kiedy rynek jest otwarty mówi się o wielu sprawach. Każdy klub idzie własną drogą”. Jak widzisz go na boisku? „Widzę go na boisku jako doskonałego” – dodał.

Read More