Valverde: „To nie był najlepszy mecz w historii piłki nożnej”

El l Analiza Valverde meczu z Mallorcą była dość jasna. „Dzień był skomplikowany z powodu wiatru, który sprawił, że było dość trudno. Pokonanie Mallorki, która jest bardzo szczelna z tyłu, również komplikuje mecz, ponieważ mogą strzelić gola w każdym bałaganie. Próbowaliśmy rozwiązać to, co mieliśmy i nie zrobiliśmy tego. Nie jesteśmy szczęśliwi, ponieważ chcieliśmy wygrać i wszystko, co zrobiliśmy, miało na celu zdobycie trzech punktów. Villarreal wygrał tutaj, ale to bardzo trudne. Brakowało nam odpowiedniego akcentu, ale byliśmy w stanie obronić to, co wygenerowali. Nie był to najlepszy mecz w historii piłki nożnej, to dla mnie jasne, ale w takie mecze też trzeba grać”, podkreślił.

Athletic schodzi na przerwę z 7 punktami z 12. „Chcielibyśmy, aby było to 9, ale zdobyliśmy punkty w trzech meczach z rzędu. Myślę, że początek jest podobny do zeszłego roku, ale w tym roku mieliśmy bardziej skomplikowanych przeciwników. Mamy 15 dni do rozpoczęcia jesieni, kiedy przychodzą najtrudniejsze rzeczy . Do pierwszych 10 dni meczowych nikt nie będzie dobrze wiedział, gdzie jest w lidze”, skomentował. W dwóch meczach na tym etapie (z Osasuną i Mallorcą) Athletic nie stracił gola.

Trener nalegał na Pradosa na prawej obronie wchodzącego z ławki w miejsce Lekue. „To zawodnik, który w zeszłym roku grał jako środkowy obrońca w linii trzech. Pochodzi ze środkowej formacji pomocy i jest to jedna z pozycji, na której może grać i tak to widzimy „, wskazał.

Zapytany o plan gry Mallorki , Txingurri stwierdził, że „Mallorca zaangażowała graczy takich jak Darder czy Larin, graczy na wysokim poziomie, a fakt, że byli razem przez tak krótki czas, jest również zauważalny . Teraz myślimy, że wraz z postępem sezonu Darder zacznie odnajdywać swoje miejsce i będzie lepiej dogadywał się z napastnikami”.

Czytaj więcej