USMNT w towarzyskim meczu z Serbią, ale wyłoniły się 3 możliwe przyszłe gwiazdy

Andy Deossa

USA's Brandon Vazquez scores on a header during a friendly between the U.S. men's national soccer team and Serbia at BMO Stadium on January 25, 2023 in Los Angeles, CA. (Photo by Robert Mora/ISI Photos/Getty Images)

Brandon Vazquez z USA zdobywa bramkę głową podczas towarzyskiego meczu męskiej reprezentacji USA w piłce nożnej z Serbią na BMO Stadium 25 stycznia 2023 roku w Los Angeles, CA. (Photo by Robert Mora/ISI Photos/Getty Images)

LOS ANGELES – W ciągu ostatniego miesiąca męska reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej była w wiadomościach z głównie negatywnych powodów. Dramat wokół drużyny kręcił się wokół Gregga Berhaltera, Gio Reyna, jego rodziców i Mistrzostw Świata w 2022 roku. Potem było wyjście generalnego menedżera Briana McBride’a. Ale USMNT był w stanie krótko zepchnąć to na bok w środę, jak obóz styczniowy rozpoczął się z 2-1 straty do Serbii na BMO Stadium.

Pierwszy gol 2023 idzie do …

Brandon Vazquez dostarczone w jego pierwszym zespole narodowym cap. Już kilka minut po rozpoczęciu meczu miał pierwszą szansę na zdobycie bramki dla USA, ale uderzył nieznacznie obok. W 29. minucie otrzymał idealnie ustawiony cross od Juliana Gressela i uderzył czysto głową obok bramkarza Serbii Djordje Petrovica.

Zdobywanie bramek przez Vazqueza nie jest niczym nowym, gdyż w ciągu ostatniego roku zdobył ich 18 dla FC Cincinnati. Jednym z ważniejszych punktów dyskusji, gdy patrzy się na skład USMNT w odniesieniu do najbliższych kilku lat przed Mistrzostwami Świata w 2026 roku, jest oczywiście pozycja napastnika. Vazquez powinien być realną opcją, jeśli jego trajektoria się utrzyma. Problemem jest to, że Meksyk znajduje się w dużej mierze w tej samej sytuacji, a Vazquez jest podwójnym obywatelem meksykańsko-amerykańskim. To, co on myśli o decyzji, jaki kraj będzie reprezentował w przyszłości, jest jeszcze do ustalenia, ale może ten początek roku i obóz odegrają rolę w przekonaniu go do noszenia czerwonej, białej i niebieskiej barwy.

Cowell wyróżnia się

Kiedy spojrzysz na 24-osobowy spis na ten obóz, Cade Cowell jest jednym z nazwisk, które się wyróżniają. 19-letni napastnik poczynił ogromne postępy w San Jose Earthquakes, stając się jednym z najbardziej ekscytujących młodych graczy do oglądania w MLS. Jest nieustraszony przy piłce, niebezpieczny w przejściu dzięki swojej szybkości, a także jest dobrym podającym. Brakuje mu trochę wykończenia i to było widać w meczu z Serbią.

Miał świetną okazję w pierwszej akcji, gdy rozpędził się po boisku i otrzymał piłkę od Alana Soñory, ale strzał zakończył się poza celem. Przez 10 minut drugiej połowy przejął kontrolę nad grą, dwukrotnie trafiając w słupek w 55. minucie.

Chwilę później miał kolejną szansę i posłał ją szeroko. Mimo, że nie wpisał się na listę strzelców, jego jakość jest oczywista, ponieważ był najlepszym zawodnikiem USMNT w ciągu 72 minut, które rozegrał. Powinien być kluczowym elementem kadry USA na Mistrzostwa Świata U-20, a kolejne takie występy tylko podniosą jego wartość.

„Cade, wow, co za występ. Jestem z niego bardzo dumny” – powiedział tymczasowy trener USMNT Anthony Hudson. „Był dziś po prostu wybitny. Naprawdę bezpośredni, agresywny, odważny – widziałem go w kilku niesamowitych momentach, myślę, że dzisiejszy wieczór to był kolejny poziom.”

Gaga solidny w siatce

To może być dziwne, aby mówić o bramkarzu po oddaniu dwóch bramek w przegranej. Ale kiedy tym opiekunem jest 18-latek grający dla Chelsea, jest to uzasadnione.

Gaga Slonina stał się najmłodszym bramkarzem, który zagrał w środę dla USMNT i faktycznie miał przyzwoity wieczór. Dwa gole, które zdobył, były spowodowane złamaniem muru przy rzucie wolnym i złym błędem w obronie, który pozostawił go w trudnej sytuacji. W przeciwnym razie miał kilka dużych zatrzymań, w tym szalony podwójny ratunek w 30. minucie, aby utrzymać grę bez wyniku w tym momencie.

Pula bramkarzy dla drużyny narodowej jest zatłoczona z nazwiskami takimi jak Matt Turner i Sean Johnson prowadzącymi paczkę, ale Slonina będzie w mieszance i powinieneś mieć na niego oko w tym nowym cyklu Pucharu Świata.