USMNT przyrzeka, że nie będzie siedzieć z założonymi rękami i zaatakuje Anglię w kluczowym starciu

AL RAYYAN, Katar – Stany Zjednoczone nie będą grały o moralne zwycięstwo, gdy zmierzą się z potężną Anglią. Będą grać o rzeczywiste zwycięstwo.

Na dzień przed meczem grupy B na Mistrzostwach Świata w piątek (14:00 ET na FOX i FOX Sports App), trener Stanów Zjednoczonych Gregg Berhalter i kapitan Tyler Adams odrzucili wszelkie sugestie, że Amerykanie mogą zastosować konserwatywną, defensywną strategię przeciwko jednemu z faworytów turnieju. Trzy Lwy otworzyły swoją pierwszą rundę w Katarze 2022 wcześniej w tym tygodniu z emfatycznym zwycięstwem 6-2 nad Iranem.

„Dla nas głównym celem” Berhalter powiedział w czwartek podczas przedmeczowej konferencji prasowej „jest 'Jak pokonać Anglię?”

To dobre pytanie. Ale fakt, że w ogóle je zadaje, pokazuje wiele o podejściu jego drużyny do meczu, który zapowiada się na najtrudniejszy z trzech spotkań fazy grupowej dla USA. Po zapewnieniu sobie punktu w poniedziałkowym remisie 1-1 z Walią, Berhalter może być skłonny do cofnięcia się w stosunku do Anglii w taki sam sposób, w jaki zrobili to Walijczycy.

USA-England preview

USA-England preview

Rob Stone, Kelly Smith, Carli Lloyd i Maurice Edu analizują mecz USA – Anglia, w tym idealną wyjściową XI dla Amerykanów.

Dwa punkty po dwóch meczach zagwarantują Stanom Zjednoczonym miejsce w fazie pucharowej, jeśli we wtorek pokonają Irańczyków.

Z drugiej strony, postawienie wszystkiego na zwycięstwo z Anglią wiąże się z ryzykiem. Spróbujcie stanąć oko w oko z potężnymi Anglikami, a Stany Zjednoczone mogą być podatne na cios, po którym nie będą w stanie się pozbierać. Agresywny nacisk na drużynę Garetha Southgate’a sprawi, że będzie ona bardziej podatna na ataki w defensywie, przeciwko przeciwnikowi, który może pochwalić się napastnikami potrafiącymi bezlitośnie wykorzystywać wolne przestrzenie, nawet jeśli kontuzjowany Harry Kane nie jest jednym z nich.

Piątkowy mecz prawdopodobnie rozegrany zostanie inaczej niż otwierający go mecz Amerykanów. Podczas gdy ultra-defensywa Walii pozostawiła niewiele miejsca dla Stanów Zjednoczonych, aby wykorzystać ich ogromną przewagę w posiadaniu piłki w pierwszej połowie, wysokooktanowy atak Anglii sprawi, że gra będzie bardziej płynna. Jeśli będą w stanie zginać, ale nie łamać się defensywnie, USA będą miały więcej miejsca na stworzenie zagrożenia, gdy są przy piłce.

„Myślimy, że to ustawia się na nasze mocne strony”, powiedział Adams.

„Są obszary, które możemy wykorzystać i będziemy chcieli ich zranić”, dodał Berhalter. „Wiemy, że to naprawdę dobra drużyna. Wiemy, że mają zagrożenia. Wiemy, że będziemy musieli być ostrożni wobec ich zagrożeń. Ale chcemy grać swoją grę.”

Chcą też być ostrzejsi. Będą tego potrzebować, aby mieć jakąkolwiek nadzieję na odrobienie strat. Poza wysublimowanym golem Tima Weah z doskonałego podania Christiana Pulisica, Stany Zjednoczone zmarnowały kilka okazji, które miały w poniedziałek.

Co oznacza kontuzja Harry’ego Kane’a

What Harry Kane's injury means

Ekipa „FIFA World Cup Live” omawia napastnika Anglii Harry’ego Kane’a i jego kontuzję kostki. Dyskutują o tym, jak Stany Zjednoczone mogą skorzystać na kontuzji napastnika, jeśli ten nie zagra w piątek.

„Zawsze trudno jest rozbić zwartą defensywę” – powiedział Berhalter. „Myślę, że możemy dopracować niektóre z naszych ruchów. Myślę, że możemy trochę szybciej wprowadzać piłkę w pole karne.”

Jedną rzeczą, której USA nie będą się bać, jest strach.

Aż siedmiu piątkowych starterów jest lub było zatrudnionych w drużynach Premier League. I choć Anglia jest faworytem do zwycięstwa prawie 5-1, Amerykanie przyjmują rolę faworyta.

„Nie powiedziałbym, że jest wiele rzeczy, które mnie przerażają, poza pająkami,” żartował Adams, który gra w Leeds United. „Możliwość gry przeciwko niektórym z tych graczy [w Prem] myślę, że będzie pomocna.”

Jaki jest najlepszy plan gry USMNT?

What is the USMNT's best game plan?

Landon Donovan, Maurice Edu i Stu Holden dyskutują o tym, jak Stany Zjednoczone powinny zaatakować Anglię w piątek.

Zamiast strachu, USA widzi szansę. Piątkowe spotkanie o wysokiej randze przypada na świąteczny weekend, dlatego oczekuje się, że będzie to jeden z najczęściej oglądanych meczów piłki nożnej mężczyzn w historii USA.

Adams i jego koledzy z drużyny wiedzą, że nieprawdopodobna wygrana z elitą w pewien sposób rezonuje z mainstreamową publicznością. Nazwał to „ogromną szansą na przyspieszenie wpływu, jaki możemy mieć”

„Kiedy osiągasz wynik w takim meczu,” powiedział, „ludzie zaczynają szanować Amerykanów trochę bardziej.”

Tak długo, jak ten wynik jest zwycięski.

Przeczytaj więcej z Mistrzostw Świata:

Doug McIntyre jest pisarzem piłkarskim dla FOX Sports. Zanim dołączył do FOX Sports w 2021 roku, był pisarzem w ESPN i Yahoo Sports, a także zajmował się męskimi i kobiecymi reprezentacjami Stanów Zjednoczonych podczas wielu Mistrzostw Świata FIFA. Follow him on Twitter @ByDougMcIntyre.


United States

Get more from United States Follow your favorites to get information about games, news and more