USC pozyskuje SEC starting OT w postaci transferu z Florydy Michaela Tarquina

Ponad wszystko inne, co fani USC chcieli w tym sezonie świątecznym było dla Trojanów, aby znaleźć trochę pomocy linii ofensywnej w portalu transferowym.

Choinki mogą być już na krawężniku, ale nigdy nie jest za późno, aby wylądować SEC starting lineman, aby odpowiedzieć na te potrzeby.

W piątek, były zawodnik Florydy Michael Tarquin ogłosił swoje zaangażowanie w transfer do USC.

Tarquin, który ma jeszcze dwa lata uprawnień, rozpoczął siedem meczów w minionym sezonie, podczas gdy na początku roku stracił część z powodu kontuzji. Kiedy wrócił do gry, był wymieniany z młodszym liniowym, co mogło być impulsem dla jego chęci wejścia na portal transferowy.

Ogólnie Tarquin rozegrał 352 ofensywne snapy tej jesieni. Według PFF, na 181 snapach pass-blockingowych dopuścił się 9 presji, w tym 3 sacków.

Tarquin był czterogwiazdkowym prospektem z Citra, Fla, w klasie rekrutacyjnej 2019. On redshirted po zagraniu w trzech meczach w swoim pierwszym roku, a następnie pojawił się w 10 meczach w 2020 roku (choć sezon pandemii nie liczył się z jego zegarem kwalifikowalności), grał w 12 meczach z 2 startami w 2021 roku, a następnie pojawił się tej jesieni.

USC traci weterana lewego tackla Bobby’ego Haskinsa, All-American lewego strażnika Andrew Vorheesa i czteroletniego centrum startowego Bretta Neilona wzdłuż linii ofensywnej, co spowoduje konieczność pewnych przetasowań.

Oczekuje się, że weteran Justin Dedich, jeśli zdecyduje się powrócić na swój ostatni rok kwalifikacji, przejdzie z prawego obrońcy do centrum. Prawdopodobnie również prawy tackle Jonah Monheim zostanie przesunięty do środka na jedno z miejsc w obronie. Pozostawiłoby to Courtlanda Forda (który został przesunięty w dół tabeli głębokości jako redshirt sophomore w tym roku), Masona Murphy’ego (który zrobił cztery starty jako redshirt freshman tej jesieni) i Tarquina, aby konkurować o dwa miejsca na pozycji tackle. Trojanie mają Gino Quinones, który zrobi swój drugi start w Cotton Bowl i będzie redshirt senior w przyszłym roku, jako opcja dla drugiego miejsca strażnika w przyszłym sezonie.

Jest również możliwe, że Trojanie dodają więcej pomocy linii ofensywnej przez portal. Mają też pięciu świeżo upieczonych obrońców, którzy wskoczą do rywalizacji.

Tarquin jest siódmym transferowym dodatkiem dla Trojanów do tej pory (z wieloma innymi, które mają nadejść).

Dołącza do listy z punterem Eddie Czaplickim (Arizona State), outside linebackerem Jamil Muhammad (Georgia State), defensive tackle Kyon Barrs (Arizona), wide receiver Dorian Singer (Arizona), cornerback Christian Roland-Wallace (Arizona) i inside linebacker Mason Cobb (Oklahoma State).