UFC 276: Volkanovski topuje Hollowaya, Cerrone kończy karierę

Alexander Volkanovski pokonał Maxa Hollowaya po raz trzeci w sobotnią noc, broniąc tytułu mistrzowskiego w wadze piórkowej przez jednogłośną decyzję dzięki dominującemu uderzaniu na UFC 276.

Volkanovski (25-1) przedłużył swoją zwycięską passę do 22 walk, prezentując się znakomicie w walce z Hollowayem (23-7), byłym mistrzem w wadze 145 funtów. Volkanovski wykonał ostry bokserski plan gry przeciwko jednemu z najlepszych uderzaczy UFC, zakrwawiając twarz Hollowaya na początku i stopniowo zwiększając karę w ostatnich minutach.

Mistrz wagi średniej Israel Adesanya zmierzył się z Jaredem Cannonierem w głównym wydarzeniu w T-Mobile Arena na Vegas Strip.

Przedostatnia walka UFC 276 zakończyła pamiętną trylogię pomiędzy Volkanovskim i Hollowayem, prawdopodobnie dwoma największymi piórkowymi w historii UFC poza długo panującym mistrzem Jose Aldo. Volkanovski wygrał dwie wysoce konkurencyjne walki przez decyzję nad Hollowayem w 2019 i 2020 roku, ale Holloway wygrał swoje kolejne dwie walki, aby ponownie umocnić swoje roszczenia do kolejnego strzału w pas, który trzymał przez trzy lata.

„Max Holloway jest absolutną bestią”, powiedział Volkanovski. „Ta intensywność, którą obaj mieliśmy, była mi potrzebna. Naprawdę tego potrzebowałem. Musiałem wejść w swoją własną głowę.”

Dwóch biegłych napastników, co zrozumiałe, utrzymało walkę na nogach, ale mniejszy Volkanovski umiejętnie zamknął dystans, aby wyrządzić szkody w pierwszych dwóch rundach, szczególnie otwierając paskudne rozcięcie nad lewym okiem Hollowaya. Odpowiedzi Hollowaya słabły wraz z powiększającymi się rozcięciami, a Volkanovski cierpliwie zbierał punktowane ciosy, by nie pozostawić wątpliwości co do decyzji.

Cała twarz Hollowaya była splamiona purpurą po ostatnim gongu. Volkanovski wygrał każdą rundę na wszystkich trzech kartach sędziowskich, 50-45.

Przed walkami o tytuły Alex Pereira zdemolował Seana Stricklanda uderzeniami w połowie pierwszej rundy w zwycięstwie, które wypaliło status brazylijskiego mistrza kickboxingu jako natychmiastowego pretendenta do tytułu.

Bryan Barbarena również zastopował Robbiego Lawlera uderzeniami pod koniec drugiej rundy brutalnej walki, w której obaj weterani przyjęli ogromne kary. Po przegraniu pierwszej rundy na dwóch kartach sędziowskich, Barbarena zakończył ją przedłużonym flurry, który rozpoczął się serią łokci step-in, aby złamać obronę 40-letniego Lawlera, który miał swoją pierwszą walkę w UFC w 2002 roku.

Na undercardzie Jim Miller ustanowił rekord UFC z 24. zwycięstwem w karierze, kończąc Donalda Cerrone przez duszenie gilotynowe w drugiej rundzie.

38-letni Miller dzięki swojemu przełomowemu zwycięstwu zrównał się z Cerrone i Andreiem Arlovskim w rankingu zwycięstw w karierze UFC.

„Już nigdy nie zobaczysz tych liczb, które pojawiły się w tej walce, ale jestem podekscytowany, że udało mi się wygrać” – powiedział Miller. „Ta gilotyna, mogę to zrobić we śnie. Wiedziałem, że to tylko kwestia czasu.”

39-letni Cerrone przeszedł na emeryturę w klatce po walce. Cerrone pokonał Millera w ich pierwszym spotkaniu w 2014 roku, ale Cerrone jest teraz 4-10 od 2016 roku z siedmiokrotną passą zwycięstw.

Weteranka wagi muszej Jessica Eye ogłosiła przejście na emeryturę po przegranej przez decyzję z Maycee Barber. Eye, która w tym miesiącu kończy 36 lat, walczyła o tytuł w wadze 125 funtów w 2019 roku, ale teraz przegrała pięć z sześciu.

Reportaż The Associated Press.


Ultimate Fighting Championship

Dowiedz się więcej od Ultimate Fighting Championship Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o grach, wiadomościach i więcej.