UCLA spring football storylines: Odchodząc od ery Doriana Thompsona-Robinsona

Świeżo po najlepszym sezonie ery Chipa Kelly’ego, futbol UCLA znajduje się w trakcie lekkiego restartu.

Przeniesienie do Big Ten wiąże się z tym, co oznacza całosezonowe pożegnanie z Pac-12, nowy koordynator defensywy został sprowadzony, a długoletni rozgrywający Dorian Thompson-Robinson wyjechał do NFL po podniesieniu programu w ciągu swoich rekordowych pięciu sezonów pod centrum.

Na szczęście dla Kelly’ego, władze szkoły nagrodziły go przedłużeniem kontraktu do 2027 roku, co jest wyrazem wiary, że może on nie tylko utrzymać obecny status quo w Westwood, ale także dalej go podnosić na obecnej trajektorii. Bruins mają pracę do zrobienia tej wiosny, jeśli chcą utrzymać rzeczy humming along, jednak ze szczególną uwagę należy zwrócić na wyeliminowanie błędów psychicznych, które nękają ich w trudnych drugiej połowie straty do Arizony, USC i Pitt w trzech z ostatnich czterech gier.

Mając to na uwadze, oto kilka kluczowych wątków, na które warto zwrócić uwagę w Westwood, gdy UCLA rozpocznie wiosenne treningi na początku kwietnia:

Przekazanie pałeczki

Thompson-Robinson nie wygrał tak wielu spotkań jak jego poprzednicy, ale zapisze się w sercach i umysłach wielu fanów UCLA jako jeden z ich ulubionych rozgrywających w ostatnim czasie, ze względu na sposób, w jaki konsekwentnie walczył i prowadził drużynę z powrotem do znaczenia na Zachodzie.

Jako jedyny startujący signal-caller, którego Kelly naprawdę znał w programie, jednak jego nieobecność będzie mocno odczuwalna tej wiosny, jako że życie po DTR zaczyna się na poważnie z dobrą staromodną bitwą o rozgrywającego, w której zmierzy się trzech bardzo różnych pretendentów.

Jako jedyny z urzędujących rozgrywających, znający system ofensywny, Ethan Garbers był głównym rezerwowym przez ostatnie dwa sezony i ma nadzieję, że dobry zestaw 15 praktyk pomoże mu umocnić się na szczycie tabeli głębokości. Garbers zastąpił DTR-a kilka razy i poprowadził akcję w Sun Bowl, więc wydaje się, że to właśnie on dostanie szansę na grę w pierwszej drużynie, zanim konkurencja się zaostrzy. Dotychczasowa gra Garbersa sugeruje, że ma on doskonałą podłogę jako potencjalny starter, ale jest też prawdopodobnie najbardziej ograniczony pod względem sufitu.

Do gry wchodzi również były starter Kent State Collin Schlee. Junior rzucił 2,109 jardów i 17 przyłożeń w zeszłym sezonie i był z pewnością sprawdzony w walce z Washingtonem, Oklahomą i Georgią, gdzie rzucił trzy przyłożenia. Nawet przy wzroście 6 stóp-3, wnosi dodatkowy element w grze biegowej, średnio ponad 5 jardów na akcję. Jeśli nie będzie w stanie wygrać tej pracy, powinien być opcją rezerwową.

Wszystkie oczy będą jednak zwrócone na świeżo upieczonego Dante Moore’a. Pięciogwiazdkowy nabytek był późną niespodzianką, która trafiła do Kelly’ego z Oregonu i daje programowi zawodnika, wokół którego można budować nowe ligi. Pochodzący z Detroit Moore jest nieco bardziej podatny na podania, niż można by się spodziewać, biorąc pod uwagę jego ramę, ale ma wszystkie narzędzia, których szukasz. Zapisuje się wcześniej, aby dać sobie lepszy strzał, aby rozpocząć od razu, nie tak jak DTR zrobił to lata temu.

Chyba, że jeden z trio wysadzi personel tej wiosny, trenerzy prawdopodobnie zapewnią, że ta konkurencja trwa aż do obozu w sierpniu, ale oczekiwania są takie, że Moore w końcu bierze panowanie i wygrywa koncert na stałe.

Odświeżona obrona

W zeszłym sezonie UCLA wygrywało mecze w taki sam sposób, jak w latach poprzednich pod wodzą Kelly’ego: z eksplozywną ofensywą i zdawalną-at-best obroną. Bruins oddawali 29 punktów na mecz (90. miejsce w FBS) i mieli 14. najgorszy wysiłek przeciwko podaniu.

Granie przeciwko tak wielu płodnym atakom w Pac-12 przyczyni się do tego oczywiście, ale nie pomogło to, że koordynator defensywy Bill McGovern przegapił ostatnie sześć tygodni sezonu z problemami zdrowotnymi i nie był w stanie być tam w krytycznych momentach w dni gry jako weteran playcaller.

McGovern przejdzie do roli na boisku w 2023 roku i pozostanie w programie, a D’Anton Lynn przejmie funkcję koordynatora defensywy. 33-latek jest jednym z najmłodszych trenerów college’u, który prowadzi obronę i przybywa po tym, jak służył jako trener safeties Baltimore Ravens.

Podczas gdy jest zobowiązany do uczenia się w pracy, dobrą wiadomością dla Lynna jest to, że two-deep jest zaopatrzony w upperclassmen, którzy mają dużo doświadczenia pod ich pasem. Pass-rusher Laiatu Latu powraca po wskrzeszeniu swojej kariery, zdobywając pierwszą drużynę All-Pac-12 honors po odnotowaniu 10.5 sacks, podczas gdy transfery takie jak Cal linebacker Oluwafemi Oladejo i Bowling Green bezpieczeństwa Jordan Anderson tylko doda do konkurencji po tej stronie piłki.

UCLA przegrywa z USC w meczu rywali

UCLA falls to USC in rivalry game

Caleb Williams podał na 470 jardów, by spalić Bruins w zeszłym sezonie.

Czas transferów

Zespół mediów społecznościowych UCLA złapał trochę flack od swojego głównego trenera w zeszłym roku, kiedy opublikował usuniętą grafikę, która oznaczała program „Transfer U.” Post podkreślał fakt, że Bruins stali się płodni w rozpoczynaniu graczy, którzy przybyli z portalu i – pomijając wpływ na rekrutację do szkół średnich – trudno nie zgodzić się z sentymentem, biorąc pod uwagę, jak wielu kluczowych współpracowników sprawiło, że ich drugi przystanek był udany w Westwood.

Tak też powinno być w tym przypadku, ponieważ Kelly zanurzył się w rynku transferowym, aby zastąpić kilku kluczowych weteranów, którzy albo odeszli do NFL, albo wyczerpali swoje uprawnienia.

Oprócz wspomnianych Schlee, Oladejo i Andersona, drużyna będzie starała się przybliżyć tej wiosny aż tuzin transferów, aby dowiedzieć się, jak funkcjonuje drużyna. Wśród nich są zawodnicy z różnych środowisk, w tym punter z Princeton Will Powers z FCS, strażnik z Purdue Spencer Holstege z Power 5, transfer wewnątrzkonferencyjny i ex-Oregon tight end Moliki Matavao, plus pierwsza drużyna All-MAC running back Carson Steele z Ball State.

Podczas gdy wszyscy przywdzieją błękitny kolor z zamiarem wywarcia wpływu, trafnie nazwany „Człowiek Steele” może skończyć się odgrywając największą rolę dla zespołu, gdy tylko odbierze ofensywę. Nie tylko będzie miał mnóstwo podań, gdy Zach Charbonnet odejdzie, a nowy rozgrywający zacznie grać, ale junior z Indiany przyjeżdża na Zachód po ukończeniu ósmego miejsca w kraju w biegu z 1,556 jardami w barwach Cardinals.

Bryan Fischer jest pisarzem FOX Sports zajmującym się futbolem w college’u. Od prawie dwóch dekad zajmuje się sportem uczelnianym w takich miejscach jak NBC Sports, CBS Sports, Yahoo! Sports i NFL.com. Śledź go na Twitterze pod adresem @BryanDFischer.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

College Football

College Football

Pacific-12

Pacific-12

UCLA Bruins

UCLA Bruins


COLLEGE FOOTBALL trending


College Football

Get more from College Football Follow your favorites to get information about games, news and more