U15 Regionals, Chieri a fairytale: en plein of points in the standings and 125 goals scored

Droga Chieri U15 Regional trwa bez zmian; na szczycie grupy D z kompletem punktów. Spis zwieńczony siedemnastoma zwycięstwami z tylu rozegranych meczów. Czerwono-niebiescy, prowadzeni przez sprawny umysł Matteo Negro, są na szczycie klasyfikacji, osiem punktów za Sisport (drugi w klasyfikacji z 43 punktami).

Sezon do oprawy i do zakończenia ostatnimi pociągnięciami pędzla, gdyż formacja prezydenta Sorrentino jak dotąd nie zaznała jeszcze gorzkiego posmaku porażki, unicestwiając każdego przeciwnika napotkanego na swojej drodze.

The Chieri bawi i zachwyca, zwłaszcza w rubryce zdobytych bramek: 125 (czyli 7,35 piłek dostarczanych na tył siatki na mecz). Ciężar ataku spoczywa w dużej mierze na barkach detonującego duetu Shaker-Palumbo, którzy razem dali sprawie Chieriego aż 67 bramek (ponad połowa goli zdobytych w sezonie przez cały zespół).

Jeśli faza ofensywna jest okrętem flagowym czerwono-niebieskiej armii, również obrona okazuje się granitowa i nieprzepuszczalna (tylko dziesięć zdobytych goli), czyniąc z Chieri autentyczną żelazną kurtynę.

Zespół Matteo Negro ma zatem wszystko, czego potrzebuje, by kontynuować tę chwalebną drogę, ale także by pobić kilka rekordów, mając na celu zakończenie sezonu z kompletem punktów na poziomie 78.