Tytuł FedEx Cup daje McIlroyowi 26,7 milionów dolarów nagrody w 2022 roku

Rory McIlroy był w tym roku najgłośniejszym głosem poza polem golfowym, wspierającym PGA Tour, gdy inni golfiści odeszli na rzecz startu w LIV Golf. W niedzielę, dostarczył na pole z 66 dla comeback zwycięstwo uchwycić Tour Championship i FedEx Cup tytuł, który niesie 18 milionów dolarów wypłaty.

To był trzeci FedEx korona dla McIlroy od playoff uruchomiony w 2007-Tiger Woods jest jedynym innym golfistą z dwóch zwycięstw. Nagroda w wysokości 18 milionów dolarów, w porównaniu z 15 milionami dolarów w zeszłym roku, zwiększyła jego zarobki w sezonie golfowym 2021-22 do 26,7 milionów dolarów, co jest rekordowym wynikiem w ciągu jednego roku dla każdego gracza.

Więcej ze Sportico.com

  • Sporticast: Angels Sale Looms, PGA Tour’s Revamp Continues

  • Tiger i Rory uruchamiają TMRW Sports, ogłaszają nową ligę golfową

  • Patrick Reed z LIV pozywa Golf Channel, Brandela Chamblee za zniesławienie

„Wierzę w grę w golfa. Wierzę w ten tour, w szczególności. Wierzę w graczy na tym tourze” – powiedział McIlroy podczas prezentacji trofeum. „To najwspanialsze miejsce na świecie do gry w golfa, bar none, a grałem już wszędzie.”

McIlroy dzierżył poprzedni rekord jednorocznej wypłaty ze swoimi 22,8 mln dolarów w 2019 roku podczas ostatniego zwycięstwa w FedEx (wygrał również w 2016r.) Patrick Cantlay zarobił 22,6 miliona dolarów w 2021 roku, kiedy był mistrzem FedEx.

Scottie Scheffler rozpoczął rundę finałową Tour Championship z sześcioma uderzeniami przewagi, ale strzelił 73 i zakończył w remisie o drugie miejsce z Sungjae Im. To wciąż był rok do zapamiętania dla gracza nr 1 w World Golf Rankings. Scheffler rozpoczął rok 2022 bez zwycięstwa w Tour w swoim CV, ale wygrał cztery razy, w tym Masters. Jego 14 milionów dolarów w nagrodach pieniężnych zburzyło poprzedni rekord jednosezonowy, wyłączając bonusy FedEx.

Scheffler i Im obaj zarobili 6,5 miliona dolarów z tegorocznej 75 milionowej puli bonusów FedEx. Xander Schauffele otrzymał 4 miliony dolarów, a Max Homa i Justin Thomas po 2,75 miliona dolarów za zajęcie piątego miejsca w Tour Championship.

McIlroy zajmuje piąte miejsce na liście nagród PGA Tour z 66,2 milionami dolarów (Woods jest pierwszy z 120,9 milionami dolarów). Wynik ten nie obejmuje jego premii FedEx, która wynosi 50,4 miliona dolarów, co daje 22 miliony dolarów przewagi nad zajmującym drugie miejsce Woodsem.

McIlroy zajął drugie miejsce w rankingu Sportico z 2022 roku, w którym przedstawiono najlepiej zarabiających golfistów na świecie, z kwotą 38,4 miliona dolarów. Zostało to skompilowane zanim LIV otworzył swoją książeczkę czekową z dziewięciocyfrowymi bonusami za podpisanie umowy dla niektórych najpopularniejszych graczy w golfie. McIlroy podpisał wieloletnie przedłużenie w tym roku ze swoim sponsorem klubu i piłki, TaylorMade. Ich partnerstwo rozpoczęło się w 2017 roku.

McIlroy i Woods ogłosili w tym tygodniu nowe przedsięwzięcie, TMRW Sports, wraz z jego pierwszym projektem, TGL, nową ligą golfową, która rozpocznie się w 2024 roku. Będzie zawierał sześć drużyn trzech graczy PGA Tour konkurujących w arenie w primetime w poniedziałkowe noce.

Oprócz McIlroy i Woods, TMRW inwestorzy obejmują były Golf Channel CEO, Mike McCarley, który będzie służył jako TMRW CEO, NBC Sports wykonawczej Dick Ebersol, były partner Goldman Sachs i NFL EVP Eric Grubman, Dynasty Equity współzałożyciel Don Cornwell, i były NHL COO John Collins.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.