Tyson Fury i Oleksandr Usyk zgadzają się na kolejną walkę, mówi promotor Bob Arum | Boxing News

Tyson Fury i Oleksandr Usyk zgodzili się na kolejną walkę.

Obaj posiadają wszystkie cztery najważniejsze tytuły mistrzowskie w wadze ciężkiej, a ich wyczekiwana walka miałaby zadecydować o niekwestionowanym mistrzostwie świata w wadze ciężkiej.

Bob Arum z Top Rank, amerykańskiej firmy współpromującej Fury’ego wraz z Queensberry Promotions w Wielkiej Brytanii, ujawnił w Sky Sports, że ani Fury, mistrz WBC, ani Usyk, zunifikowany mistrz WBO, WBA i IBF w wadze ciężkiej, nie wezmą udziału w walce przed tym starciem.

  • Billam-Smith wzywa do następnej walki o tytuł Opetaia: 'Zróbmy to!’
  • Joe Joyce wzywa Frazera Clarke’a do olimpijskiej zemsty
  • Shields vs Marshall rewanż 'wciąż największa walka w kobiecym boksie’

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Shane McGuigan i Gary Logan dołączają do Andy’ego Scotta, by spojrzeć wstecz na zwycięstwa Oleksandra Usyka nad Anthonym Joshuą i wskazać zalety Tysona Fury’ego

Fury i Usyk są nastawieni na bezdyskusyjny pojedynek na początku 2023 roku, przy czym tylko dokładna data i miejsce mają być sfinalizowane.

„Obaj pięściarze zgodzili się walczyć ze sobą w następnej kolejności”, Arum powiedział Sky Sports.

„W przypadku Fury’ego i Usyka mamy do czynienia z dwoma dorosłymi osobami, a nie z wieloma [śmieciami] tam i z powrotem. Usyk jest moim dobrym przyjacielem, jest bardzo inteligentny, a Tyson to Superman, zarówno jako sportowiec, jak i intelekt” – kontynuował.

Oleksandr Usyk stares at Tyson Fury

Image: Oleksandr Usyk wpatruje się w Tysona Fury’ego po ostatnich zawodach

„Więc oni chcą tej walki. Obaj chcą walki i tak będzie bardzo mało, jeśli w ogóle, [bałagan] wokół. Więc będziemy w stanie sprawić, że to się stanie. Jestem bardzo, bardzo pewny. Jak już mówiłem zawodnicy zgodzili się walczyć ze sobą w następnej walce bez żadnych walk przejściowych.”

Wielka Brytania wciąż jest w biegu do organizacji walki, pomimo lukratywnych ofert przeniesienia jej do obiektu na Bliskim Wschodzie.

„Teraz pytanie brzmi, jaka jest data i jakie jest miejsce” – powiedział Arum. „Ale ta walka na pewno się odbędzie i to w pierwszych czterech miesiącach przyszłego roku.

Tyson Fury

Image: Promotor Tysona Fury’ego twierdzi, że do walki dojdzie

„Balansujemy z kilkoma znaczącymi ofertami ze Środkowego Wschodu, a także istnieje możliwość zrobienia walki w Wielkiej Brytanii na Wembley [stadionie] z ogromnym 95,000 tłumem w obecności.

„Fighterzy mają stosunkowo krótkie życie i pieniądze są ważne. Więc jeśli pieniądze, które zostały nam zaproponowane są prawdziwe to trzeba je wziąć pod uwagę.”

Ale dodał: „Wrócić na Wembley i zrobić walkę przed 95.000 ludzi dla mnie naprawdę wzbudza krew.

„To byłoby szalone. To byłoby po prostu wspaniałe.”

To nie powinno być zbyt długo przed podjęciem ostatecznej decyzji. „Będziemy mieli to wszystko uporządkowane” – powiedział Arum. „Mam nadzieję, że może do końca roku.”

Walka, której boks potrzebuje

Proszę używać przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Johnny Nelson i Gary Logan dyskutują o tym, które walki najbardziej chcieliby zobaczyć w 2023 roku

Powinien być jeden mistrz, prawda? Ale to już prawie 20 lat, odkąd boks miał niekwestionowanego króla wagi ciężkiej.

Lennox Lewis był powszechnie uznawany za numer jeden wagi ciężkiej na świecie. Po jego przejściu na emeryturę w 2003 roku dywizja została zdominowana przez Władimira i Witalija Kliczko. Razem posiadali wszystkie cztery najważniejsze tytuły w tym samym czasie, ale oczywiście obaj bracia nigdy nie walczyli ze sobą.

Tyson Fury pokonał Władimira Kliczkę w 2015 roku, aby rozrzucić trzy pasy, podczas gdy Deontay Wilder odebrałby koronę WBC w tym samym roku.

Fury był poza sportem przez dwa lata. Anthony Joshua zjednoczył następnie tytuły WBO, WBA i IBF w imponującym mistrzowskim biegu. Nigdy jednak nie walczył z Wilderem, gdy Amerykanin miał pas WBC.

To Fury powrócił w 2018 roku, by pokonać Wildera. Starcie obu Brytyjczyków, gdy obaj byli mistrzami, nigdy nie zostało zestawione. Joshua następnie dwukrotnie przegrał zdecydowanie z Usykiem.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Prezydent WBC Mauricio Sulaiman uważa, że byłby to „idealny moment na zrobienie unifikacji” pomiędzy Tysonem Furym i Oleksandrem Usykiem o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

To sprawiło, że Usyk stał się głównym zagrożeniem dla Fury’ego. Znaczenie Fury-Usyk jest takie, że w końcu dwóch najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie będzie boksować ze sobą, aby zdecydować, kto jest numerem jeden. To jest dokładnie ten typ walki, którego boks potrzebuje.

Najprostszym pytaniem dla boksu – które zbyt długo nie miało prostego rozwiązania – było: kto jest prawdziwym mistrzem wagi ciężkiej?

Z zestawem Fury-Usyk, sport w końcu otrzyma odpowiedź, której potrzebuje.