Typowanie dywizji NFL: Czy ktoś może rzucić wyzwanie Packersom w NFC North?

Kiedy Aaron Rodgers zdecydował się, z pomocą monstrualnego kontraktu, na powrót do Green Bay Packers, wydawało się, że wyścig o NFC North jest już zakończony.

Packers zdobyli trzy mistrzostwa NFC North z rzędu. Packers może nie są tak dobrzy jak w poprzednich latach, ale nie jest tak, że reszta dywizji jest ustawiona tak, by ich pokonać.

Packers są trzecim największym faworytem do wygrania swojej dywizji w kursach BetMGM, za jedynie Tampa Bay Buccaneers i Buffalo Bills. To mówi o reszcie NFC North tak samo jak o sile Packers.

Packers faworyzowani do wygrania NFC North

Packers prowadzą w kursach na NFC North znaczną różnicą.

Packers -175

Minnesota Vikings +275

Chicago Bears +900

Detroit Lions +900

Packers wciąż mają silną drużynę, choć w offseason przyjęli ogromny cios. Green Bay przehandlowało Davante Adamsa, prawdopodobnie najlepszego receivera w futbolu i jednego z najbardziej wartościowych nie rozgrywających w NFL, do Las Vegas Raiders. Green Bay nie zrobiło wiele, żeby go zastąpić. Podpisali niepewnego Sammy’ego Watkinsa, a w drugiej rundzie wybrali Christiana Watsona, który przeszedł z FCS North Dakota State. To dziwna para: dwukrotny MVP NFL z jednym z najsłabszych receiverów w lidze.

Packers wciąż są dobrzy w linii ofensywnej, w running backu i zrobili ruchy poprawiające defensywę. Jeśli strata Adamsa i być może odrobina regresu z sezonu 13-4 nieco cofnie Packers, nie będzie to wielką niespodzianką.

Ale mogą zrobić krok w tył i nadal wygrać dywizję.

The Packers and Aaron Rodgers are looking for a fourth straight division title. (Photo by Nic Antaya/Getty Images)

Packers i Aaron Rodgers szukają czwartego z rzędu tytułu w dywizji. (Fot. Nic Antaya/Getty Images)

Kto może pokonać Packers?

Nawet jeśli Packers nie są tak dobrzy jak w ostatnich dwóch sezonach, kiedy to otrzymali z powrotem nr 1 w NFC, komu zaufałbyś, że ich pokona?

Vikings mają drugie co do wielkości szanse i może zmiana trenera pomoże. Zwolnili Mike’a Zimmera i zatrudnili byłego koordynatora ofensywy Rams, Kevina O’Connella. Ale Minnesota od jakiegoś czasu tkwi w przeciętności. Zrobili to dobrze w wolnej agenturze, ale nadal powinny być pytania, czy roster, z debiutującym trenerem, może prześcignąć Packers.

Bears i Lions są dalej w tyle. Bears wydają się być nastawieni na powolną przebudowę i nie zainwestowali zbyt wiele w zdobycie pomocy dla drugorocznego rozgrywającego Justina Fieldsa. Chicago ma również pierwszego trenera w Matt Eberflus. Lions byli bardziej konkurencyjni niż się spodziewano w zeszłym sezonie, ale wciąż jest powód, dla którego Lions skończyli z drugim ogólnym wyborem tegorocznego draftu. Są powody, by wierzyć, że Lwy mogą się poprawić w tym sezonie, ale trudno je kupić przechodząc obok Packers. Może Lwy są trochę interesujące przy kursie 9 do 1, ale to wciąż Lwy.

Trudno jest postawić kurs -175 na wygranie dywizji przez Packers, biorąc pod uwagę kilka słabych punktów. Jeszcze trudniej znaleźć drużynę, która realistycznie może ich pokonać.