Typ personelu: Pitt walczy z Iowa State

Pitt Panthers mieli talent do dramatyzowania przez cały sezon i oczywiście kontynuowali to we wtorkową noc w Dayton. Pitt wygrały z Mississippi State 60-59 w meczu pierwszej czwórki, odnosząc siódme zwycięstwo w sezonie różnicą trzech lub mniej punktów. Zwycięstwo wysłało Pantery do Greensboro na dzisiejszy mecz pierwszej rundy w turnieju NCAA przeciwko szóstemu rozstawionemu Iowa State.

Iowa State przystępuje do tego meczu z bilansem 19-13. Cykloni rozpoczęli rok z wynikiem 13-2, ale zakończyli go z bilansem 6-11. Iowa State udało się pokonać Baylor dwa razy w tym miesiącu, ale poza tym mają 2-7 punktów od początku lutego.

Iowa State jest trenowana przez TJ Otzelbergera, który jest w drugim roku pracy z programem. W zeszłym sezonie poprowadził Iowa State do turnieju NCAA, a wcześniej pracował w South Dakota State i UNLV. Cyklony są prowadzone przez dwóch utalentowanych starszych obrońców: Jaren Holmes i Gabe Kalscheur. Holmes będzie zdobywał więcej punktów w alei, podczas gdy Kalscheur jest z pewnością większym zagrożeniem z zewnątrz.

Ogólnie rzecz biorąc, Iowa State nie jest zbyt utalentowaną drużyną ofensywną. Byli blisko dna Big 12 w punktacji, rzutach za trzy punkty, a nawet zbiórkach. To, w czym się wyróżniają, to obrona, ponieważ oddają tylko 62,8 punktu na mecz, co jest najlepszym wynikiem w Big 12. Iowa State może stanowić podobne wyzwanie, jakie Pitt widział we wtorek przeciwko Mississippi State, ale są prawdopodobnie lepszą drużyną od góry do dołu.

Czy Pitt może nadal naciskać na Big Dance? Pracownicy Panther-Lair.com podsumowują dzisiejszy mecz.

Stephen Gertz (25-9): Status Federiko Federiko jest ponownie czynnikiem. Ale po obejrzeniu tak wielu drużyn zaczynających powoli, ponieważ nerwy w środowisku są niepodobne do niczego innego, Pittsburgh Panthers mają już tę tremę poza swoim systemem. Z drugiej strony, Iowa State Cyclones będą w dużej mierze polegać na swoich starszych klasach, aby ustabilizować statek. Ten mecz może przebiegać według podobnego scenariusza jak we wtorek, z wyjątkiem tego, że Iowa State nie jest okropną drużyną strzelecką. Dla mnie sprowadza się to do obróceń. Jeśli Pitt będzie w stanie ponownie zająć się piłką, mają szansę na utrzymanie się w czołówce. Muszą również jak najlepiej wykorzystywać swoje okazje do rzutów wolnych – co powoli staje się problemem – ponieważ agresywny styl Cyclones, który wymusza obroty, prowadzi również do fauli. Jamarius Burton tym razem będzie musiał spędzić na parkiecie ponad 35 minut. Ważne jest, aby Pantery miały dwóch graczy, którzy mogą pomóc dyktować tempo, ponieważ ISU lubi grać wolno. Style tworzą pojedynki i tak długo, jak Pitt może zarobić na przepychaniu się w transition, będąc jednocześnie mądrym na połowie boiska, myślę, że dotrwają do niedzieli.
Przewidywania: Pitt 72, Iowa State 67

Houston Wilson (24-10): Kiedy pojawił się oficjalny koszyk, od razu powiedziałem, że jest to korzystne losowanie dla Pitta. Po wygranej we wtorek wieczorem mają wielki rozmach w dzisiejszym meczu z Iowa State i spodziewam się, że pomoże to Pittowi dobrze rozpocząć dzisiejszy mecz. Kolejną rzeczą, która moim zdaniem pomoże Pittowi, jest ich wiek. Są to momenty, w których potrzebujesz starszych graczy i wiemy, że Pitt to ma. Jeśli Pitt będzie w stanie odzyskać Federiko dzisiaj, to jeszcze bardziej wzmocni Pitt, ale nawet jeśli nie zagra, podobają mi się szanse Pitt na awans do następnej rundy.
Przewidywania: Pitt 72, Iowa State 68

Matt Steinbrink (20-14): To dość oczywiste, jak bardzo Iowa State jest podobne do ostatniego przeciwnika Pitta we wtorkowy wieczór. Cyklony są w zasadzie tym samym zespołem, ale lepiej strzelają za trzy i nie mają jednego dominującego centra. Są jedną z najbardziej doświadczonych drużyn w kraju i grają prawie wyłącznie seniorami w całej swojej rotacji. Pitt musi wykorzystać przewagę doświadczenia na pozycji point guarda i dobrze trafiać za trzy. Spodziewam się kolejnego meczu w latach 60-tych, który może potoczyć się w każdą stronę i będzie głównie rywalizacją na połowie boiska. Iowa State ma tak wiele dużych ciał do rotacji w środku, a Pantery nie zbierają dobrze, gdy Federiko jest na parkiecie. Jeśli znów będą bez niego, może ich to dogonić. Patrząc na statystyki wygranej Mississippi State dla Pitt, to niesamowite, że wygrali ten mecz. Jeśli chcą grać dalej, muszą być dziś bardziej zgrani w defensywie. Myślę, że będzie to bardzo wyrównany i konkurencyjny mecz z wieloma zmianami prowadzenia, ale rozmiar i doświadczenie Cyclones to zbyt wiele, aby pokonać drużynę Pitt, która w zasadzie straciła czterech graczy z pierwszej ósemki w tym sezonie.
Przewidywania: Iowa State 68, Pitt 63

Jim Hammett (24-10): Myślę, że Pitt dostał całkiem niezłe losowanie w pierwszej rundzie turnieju NCAA. To nie jest pukanie do Iowa State jako drużyny, ale patrząc na indywidualne pojedynki na parkiecie, wydaje się, że jest to mecz 8 vs 9, a nie 6 vs 11. Są dość podobni pod względem talentu i stylistyki, jest to drużyna, z którą Pitt może grać lub pokonać. Jak widzieliśmy w zeszłym tygodniu przeciwko Duke, są pewne drużyny i gracze, którzy mogą sprawić Pittowi kłopoty i nie widzę tego typu wyróżniającego się gracza dla Cyclones. Iowa State jest jednak twardą, fizyczną drużyną, która przetrwała i walczyła przez trudny harmonogram konferencji w tym roku. Mają kilku dobrych, doświadczonych obrońców i jako zespół będą grać świetnie w obronie. W środku nie mają dominującej pozycji i nie są szczególnie świetną drużyną ofensywną. Czy to oznacza łatwą grę? Oczywiście, że nie. To jest turniej NCAA i mecz rozstrzygnie się w decydującym momencie, podobnie jak to miało miejsce we wtorek wieczorem. Po prostu lubię szanse Pitta tutaj. Iowa State grała w dobrej konferencji, ale mówimy o drużynie, która jest 3-7 w ostatnich dziesięciu meczach. Pitt gra całkiem dobrze w zaciętych meczach i ma czynnik x, taki jak Blake Hinson. Myślę, że Pantery przeżyją, aby walczyć przynajmniej jeszcze jeden dzień.
Przewidywania: Pitt 72, Iowa State 64

Chris Peak (24-10): Kolejny mecz turnieju NCAA, kolejny trudny pojedynek z dobrą defensywą. We wtorek Pitt pokonał Mississippi State, dziś Pantery zmierzą się z Iowa State, najlepszą defensywą w najlepszej konferencji w kraju i jedną z 10 najlepszych obron w kraju. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale stawiam tutaj na Pitt. To nie pierwsza dobra defensywa, z którą Pantery mierzyły się w tym sezonie. Northwestern, VCU, Virginia, North Carolina, Duke, Mississippi State – wszystkie te drużyny należały do najlepszych defensyw w kraju i choć Pitt nie wygrał wszystkich tych spotkań, to Pantery wygrały większość z nich. Oczywiście przegrali dość spektakularnie z Duke, ale Niebieskie Diabły uzupełniły swoją świetną obronę naprawdę dobrym atakiem. Iowa State nie jest tak dobre ofensywnie jak Duke; Cyclones są bardziej podobni do Mississippi State, a Pitt był w stanie zwyciężyć we wtorek. Jeśli Pantery ograniczą liczbę strat, będą trafiać trójki i utrzymają Jamariusa Burtona na parkiecie, to myślę, że znów im się uda i przejdą do niedzieli.
Typowanie: Pitt 65, Iowa State 62