Turyn, obowiązuje zakaz smogu na poziomie 1. Kto jest objęty zakazem?

Turyn i 32 inne gminy przygotowały się do zmiany na poziom 1 (pomarańczowy) ograniczenia ruchu. Weszła ona w życie wczoraj, w czwartek 2 lutego, a zakończy się dzisiaj, kiedy zostanie wydany kolejny biuletyn. To Arpa Piemonte dostarczyła dane prognostyczne, w których podkreśliła przekroczenie wartości 50 mcg/mc średniego dziennego stężenia PM10 w powietrzu przez trzy dni z rzędu.

Co przewiduje poziom 1?

Oprócz już obowiązujących ograniczeń obowiązuje zakaz wjazdu samochodów z silnikiem diesla z homologacją Euro 5. Zakaz ten obowiązuje 7 dni w godzinach od 8.00 do 19.00; natomiast w przypadku samochodów zarezerwowanych do przewozu towarów zakaz będzie dotyczył również diesli z homologacją Euro 3 i Euro 4, również każdego dnia i w tych samych godzinach co powyżej.

Zaangażowane gminyto: Alpignano, Baldissero Torinese, Beinasco, Borgaro Torinese, Cambiano, Candiolo, Carignano, Caselle Torinese, Chieri, Collegno, Druento, Grugliasco, La Loggia, Leinì, Mappano, Moncalieri, Nichelino, Orbassano, Pecetto Torinese, Pianezza, Pino Torinese, Piobesi Torinese, Piossasco, Rivalta di Torino, Rivoli, San Mauro Torinese, Santena, Settimo Torinese, Torino, Trofarello, Venaria Reale, Vinovo i Volpiano.

Paliwo, ceny niepokojące: benzyna po 1,883 i olej napędowy po 1,923 euro

© RIPRODUZIONE RISERVATA