Turniej NCAA sprowadzi się do tych 10 drużyn – i tak, Tennessee jest wśród nich

Obrona wygrywa mistrzostwa, lub tak nam się mówi. Nie wiem, jak daleko wstecz, ale wiem, że obrona nie jest wymieniona specjalnie w piramidzie sukcesu Johna Woodena.

Jednak wszyscy możemy się zgodzić, że musisz grać w obronie, jeśli masz zamiar być zespołem zdolnym do wygrania mistrzostw kraju w koszykówce mężczyzn.

Co prowadzi nas do Tennessee Volunteers. Człowieku, czy Vols grają w obronie. Statystycznie, jedna z najlepszych w kraju. Obrona punktowa (56.3), trzecia w kraju; obrona procentu bramek (35.5), druga; margines punktowy (15.0), trzeci; obrona procentu 3 punktów (24.7), pierwsza.

Statystyki mistrzowskie? Być może. Ale są wątpliwości zrodzone z ostatnich wyników, chociaż twierdziłbym, że dwie porażki w zeszłym tygodniu z Vanderbilt i Missouri można w pewnym stopniu przypisać pechowi w ostatnich sekundach. Nie zmniejszyło to optymizmu trenera Ricka Barnesa. Uważa on, że jego drużyna będzie w porządku, a zweryfikowało to zwycięstwo Vols nad najwyżej notowaną Alabamą w środowy wieczór. Nie powinni obawiać się żadnej drużyny.

Mimo to, niespodziewana przegrana z Vanderbilt; brzydka, bliska wygrana nad Auburn; przegrana z największymi nieudacznikami, Kentucky; przegrana na Florydzie, wszystkie te mecze można przypisać słabej ofensywie. Vols w tych meczach trafili łącznie 34%.

OPINIA: Tennessee basketball still has what it takes to stop anyone, even No. 1 Alabama | Estes

So, what’s it going to be for the Vols? W turnieju NCAA jedna noc podobna do jednej z tych czterech gier oznaczałaby eliminację. Zajęli wysokie miejsce w rankingu, na tyle wysokie, że są uważani za godnych potencjalnego mistrza kraju. Czy będą grać tak przez sześć kolejnych spotkań w marcu?

To kluczowe pytanie i być może rezerwowy guard Tyreke Key może być rozwiązaniem problemów ofensywnych. Z środowym zwycięstwem jako najświeższym dowodem, myślę, że trzeba uznać Tennessee za jedną z niewielu drużyn zdolnych do wygrania NCAA Tournament. Za kilka tygodni 68 zespołów zostanie umieszczonych w bracket, ale tylko kilka z nich ma możliwość wygrać to wszystko. W tej chwili trzeba uznać, że Vols są wśród tych drużyn. Dla fanów Vols, miejmy nadzieję, że Barnes rozwiąże problemy ofensywne swojej drużyny, aby mogli oni zrobić długi, posezonowy run.

Realistycznie rzecz biorąc, oto pozostałe drużyny, które są w stanie wygrać Turniej NCAA (w kolejności alfabetycznej).

Alabama

Crimson Tide to przeciwieństwo Tennessee, świetna, czasami spektakularna ofensywna drużyna, która może po prostu przytłoczyć przeciwników. The Tide jest również doskonałą drużyną w obronie, a do tego ma najlepszego freshmana w kraju w osobie Brandona Millera, który ma wygląd kolejnego Kevina Duranta. Ich niezawodne poleganie na rzucie za 3 punkty może im zaszkodzić, jeśli nagle będą mieli fatalną grę strzelecką.

Arizona

Wildcats są również świetną ofensywną drużyną, średnio zdobywają 83 punkty na mecz, ale są prowadzeni przez wielkiego człowieka, 6-foot-11 Azuolasa Tubelisa. Jedynym minusem jest to, że Wildcats są czasami nieostrożni w grze.

Houston

Cougars zmuszają przeciwników do wejścia w ich defensywne imadło i po prostu ciągle przekręcają uchwyt. Drużyny dość często poddają się po jakimś czasie, dlatego ich margines zwycięstwa jest jednym z najlepszych w kraju. Nie są atrakcyjną drużyną w ofensywie, ale nadrabiają to nieustanną ofensywną zbiórką. Do Cougars można by zastosować te same negatywy, co do Tennessee. Gdyby te drużyny kiedykolwiek się spotkały, wygrałby ten, kto pierwszy osiągnąłby 40 punktów.

Indiana

Hoosiers przez część sezonu nie osiągali wyników, ale potem wydarzyły się dwie rzeczy. Po pierwsze, trener Mike Woodson zdecydował się na karmienie Trayce’a Jacksona-Davisa i ten stał się jednym z najlepszych graczy w kraju, nie do zatrzymania w low post. Po drugie, świeżo upieczony obrońca Jalen Hood-Schifino dojrzał do roli gracza najwyższej klasy. Jest to więc inna drużyna niż w grudniu.

Kansas

Jayhawks wygrali w zeszłym sezonie turniej, ale w tym sezonie mieli kilka wpadek. Zapomnijcie o tym. To jest mistrzowski roster ze świetnymi opcjami inside/out w big man Jalen Wilson i guard Dajuan Harris. Do tego świeżo upieczony Gradey Dick stał się kluczowym graczem.

Miami

W erze NIL jest to najlepsza drużyna, jaką można kupić za pieniądze (OK, to żart, ale po szczegóły odszukajcie w google Miami i NIL). Wszystko to na bok, Hurricanes mają równowagę i grają z dużą intensywnością, zwłaszcza guard Isaiah Wong. Huragany nie są duże, co może im zaszkodzić, ale będą pomijane w większości nawiasów.

Purdue

Była drużyna nr 1 w kraju z najbardziej prawdopodobnym graczem roku w 7-4 Zachu Edey. Jest on objawieniem, wpływając na grę na obu końcach boiska. Kluczem dla Boilermakers jest ich świeżo upieczony backcourt, czyli Braden Smith i Fletcher Loyer. Grali z opanowaniem szóstego roku seniorów z dwoma dodatkowymi sezonami Covid i to musi być kontynuowane.

UCLA

Bruins to zespół weteranów, który zagrał wymagający terminarz, a kilku graczy było członkami zespołu Final Four z 2021 roku, przede wszystkim point guard Tyger Campbell i forward Jaime Jaquez Jr. Wiedzą, czego potrzeba. David Singleton, który nie był dużą częścią tego zespołu, pojawił się jako wpływ stabilizujący.

Xavier

Oszukiwanie nie pomogło dostać się trenerowi Seanowi Millerowi do Final Four, kiedy był w Arizonie. To byłoby niesamowite, gdyby zrobił to w swoim pierwszym sezonie w Cincinnati. Co jest krytyczne w tym wysiłku byłby powrót big man Zach Freemantle za kontuzję. Bez niego tam nie dotrą.

Kogo brakuje (i dlaczego)

Texas (nie sądzę, żeby części pasowały do siebie poprawnie); Duke (zbyt młodzi, zbyt niekonsekwentni); North Carolina (ostateczni underachievers, być może problemy z szatnią); Connecticut (brak opanowania trenera będzie ich sabotował); Gonzaga (przereklamowana przez cały sezon).

Joe Sullivan może być osiągalny pod adresem josephsullivan1974@gmail.com. Śledźcie go na Twitterze @GlobeSullivan.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się w Nashville Tennessean: Turniej NCAA sprowadzi się do tych 10 drużyn, w tym Tennessee