Tubelis, Ballo prowadzą Arizonę nad Indianą w starciu z Vegas

Ąžuolas Tubelis zdobył 21 punktów, a nr 10 Arizona pokonała nr 14 Indianę 89-75 w sobotnią noc w Vegas Clash.

Wildcats (8-1) powstrzymali zryw Indiany po tym jak ich przewaga została zredukowana do 59-56 po kolejnych trójkach Hoosiers w połowie drugiej połowy. Arizona odpowiedziała trzema kolejnymi trójkami, aby powiększyć swoją przewagę do dwóch cyfr.

Indiana (8-2) zbliżyła się do pięciu punktów pod koniec meczu, ale dominacja Wildcats w pobliżu obręczy utrzymała Hoosiers na dystansie. Oumar Ballo swoim wsadem na 1:42 dodał wykrzyknik.

„Kocham sposób w jaki ci chłopcy grają i uwielbiamy się podnosić i opuszczać,” powiedział trener Arizony Tommy Lloyd. „I nie ma wtedy żadnej paniki. To jest zabawa. Fajnie jest być w tych momentach. Lubię mówić naszym chłopakom, po prostu pozwólmy im się rozpędzić, uruchommy nasze rzeczy i zaufajmy naszej ofensywie, a zazwyczaj to samo w sobie będzie rozwiązaniem.”

Azuolas Tubelis prowadzi Arizonę do zwycięstwa z 21 punktami i siedmioma deskami

 Azuolas Tubelis carries Arizona to victory with 21 points and seven boards

Napastnik Arizony Azuolas Tubelis prowadzi Wildcats do zwycięstwa nad nr 14 Indiana Hoosiers z 21 punktami i siedmioma tablicami.

Ballo miał 15 punktów i 12 zbiórek. Pelle Larsson zdobył 16 punktów, a Kerr Kriisa skończył z 14.

Arizona również dostała ogromny impuls z 17 punktami z ławki, która zazwyczaj nie dostarcza tak wiele ofensywy.

„To jest ogromne, ponieważ ludzie przed sezonem mówili, że nie mamy głębi,” powiedział Kriisa. „Ale myślę, że dzisiaj nasi młodzi chłopcy naprawdę pokazali swój charakter”.

Indiana miała pięciu graczy w double figures, prowadzonych przez Race Thompson z 16 punktami i dziewięcioma zbiórkami. Miller Kopp zdobył 14 punktów, Tamar Bates dodał 13, a Xavier Johnson i Trayce Jackson-Davis zdobyli po 11 punktów.

Wildcats, którzy byli liderami w ilości zdobytych bramek (55.2%), w tym 64.5% z 2-punktowego dystansu, trafili 31 z 63 (49.2%), w tym 21 z 38 (55%) zza łuku.

Arizona w końcu odnalazła swoje miejsce z linii 3-punktowej po tym jak trafiła 8 z 48 (16.7%) zza łuku, trafiając 10 z 25 (40%) z dalekiego dystansu.

Arizona wykorzystała run 17-0, aby zbudować przewagę 27-8, ale Hoosiers zacieśnili swoją obronę i powrócili do pięciu punktów. W końcówce pierwszej połowy Indiana trafiła aż 23-9 rzutów za trzy punkty.

Przed przerwą Wildcats trafili 45.5% rzutów z gry, w tym 4 z 12 rzutów za trzy punkty. Indiana trafiła 12 na 37 (32.4%), w tym 5 na 15 zza łuku.

W całym meczu Arizona pokonała Hoosiers 42-22 w pomalowanym.

„Wcześnie opadliśmy z sił, ale myślę, że walczyliśmy. Nie mogę winić wysiłku” – powiedział trener Indiany Mike Woodson. „Myślałem, że daliśmy wielki wysiłek, ale musisz dać dużo kredytu tej drużynie. Ta drużyna z Arizony to dobry zespół. Myślałem, że mecz został wygrany w farbie i to oni byli dziś lepszą drużyną w farbie.”

Czytaj więcej:

Top stories from FOX Sports:

Reporting by The Associated Press.


College Basketball

Więcej z College Basketball Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o grach, wiadomościach i więcej