Trzy biegi Aarona Judge’a, jego 51. w sezonie, pomagają Yankees pokonać Angels

New York Yankees' Aaron Judge, right, drops his bat after hitting a three-run home run, next to Los Angeles Angels catcher Max Stassi and home plate umpire Alan Porter during the fourth inning of a baseball game Tuesday, Aug. 30, 2022, in Anaheim, Calif. (AP Photo/Mark J. Terrill)

New York Yankees’ Aaron Judge upuszcza kij po uderzeniu trzykrotnego home runu, podczas gdy łapacz Angels Max Stassi i sędzia główny Alan Porter patrzą na to podczas czwartej inningu we wtorek na Angel Stadium. (Mark J. Terrill / Associated Press)

New York Yankees slugger Aaron Judge dał Aniołom niezbyt subtelne przypomnienie, dlaczego jego kampania American League most valuable player nie może być pominięta z powodu Shohei Ohtani.

W drugim meczu najnowszego, trzygamatowego starcia pomiędzy liderami MVP Ligi Amerykańskiej, to właśnie Judge swoim home runem sprawił, że szansa Aniołów na dogonienie go stała się mało realna.

W czwartym inningu, przy dwóch graczach na parkiecie i dwóch na boisku, Judge przeniósł 1-and-2, czterosekundową fastball Mike’a Mayersa nad prawym środkowym polem. 51. home run Judge’a otworzył pięciobiegową przewagę w wygranej Jankesów 7-4 i zamknął lukę w swojej pogoni za rekordem Rogera Marisa w liczbie 61 home runów, ustanowionym w 1961 roku.

„To właśnie robi”, powiedział po meczu tymczasowy menedżer Aniołów Phil Nevin, były trener trzeciej bazy Jankesów. „To dlatego jest w tej dyskusji.”

Judge skończył trzy na pięć z dwoma zdobytymi biegami. Ohtani poszedł dwa na cztery, w tym podwójne off reliever Wandy Peralta w dziewiątej rundzie, uderzając dwa razy.

Mayers, czyniąc jego drugi kolejny start po karierze pitching głównie z bullpen, dał dwa wczesne solo home runs – pierwszy do Andrew Benintendi, który dostał Yankees na tablicy wyników pierwszy, a drugi do Anthony Rizzo, który pchnął New York’s lead do 2-0 w drugim porze.

„Dwa solowe home runy na boiskach, które chcę z powrotem i jeden z najlepszych trafień w lidze na boisku”, powiedział Mayers. „Myślałem, że to był nasz strzał, aby go wydostać i położył dobry swing na nim.

„Dostają pieniądze, aby uderzyć tak jak my dostajemy pieniądze, aby rzucać i byli lepsi.”

Anioły zremisowały wynik w dolnej części inningu. Mike Ford zaliczył pierwsze trafienie w tym meczu, a Max Stassi dołożył do tego dwutakt.

Kosztowny błąd w trzeciej odsłonie pozwolił Jankesom ponownie wyjść na dwutaktowe prowadzenie.

Mayers załadował bazę po spacerze DJ LeMahieu i Rizzo oraz singlu Judge’a. Josh Donaldson uderzył grounder do trzeciego bazowego Luisa Rengifo, który skutecznie zdusił piłkę w ziemi swoim ciałem, a następnie wstał i rzucił do pierwszego. Jednak dwa biegi zostały zdobyte, gdy jego rzut był niecelny, a pierwszy bazowy Ford nie zdążył złapać piłki. Rengifo został obciążony błędem.

W piątej rundzie, po trzybiegowym wybiciu Judge’a, Ford zaliczył solowego home run’a z rąk Yankees Lucas Leutge, który zmniejszył deficyt Aniołów do 7-3. Był to jego drugi home run w tylu meczach – i od kiedy Yankees sprzedali go w czerwcu 2021 roku.

Anioły narobiły trochę hałasu w dziewiątej rundzie. Po podwojeniu Ohtaniego, Taylor Ward uderzył w singla RBI.

Angels' Shohei Ohtani is tagged out at second by New York Yankees third baseman Josh Donaldson.

Angels’ Shohei Ohtani, right, is tagged out at second by New York Yankees third baseman Josh Donaldson as he tries to steal during the sixth inning on Tuesday at Angel Stadium. (Mark J. Terrill / Associated Press)

Wchodząc we wtorek, Anioły odegrały rolę psujów, wygrywając cztery mecze z rzędu.

W weekend zmietli Toronto Blue Jays, którzy są w mieszance o miejsce w AL wild-card, a następnie pokonali prowadzących w AL East Yankees w poniedziałek.

„Oczywiście, ostatnie kilka miesięcy były trochę szorstkie, ale nastawienie zawsze było, aby wyjść, bez względu na to, kto jest zespołem, i po prostu konkurować”, miotacz Angels Reid Detmers powiedział przed meczem. „To naprawdę nie ma znaczenia, kto tam jest.”

Dla niektórych, pokonanie drużyn w obrazie playoff ożywia pozostały harmonogram.

„Nie wiem, czy jesteśmy oficjalnie poza nim, czy nie, ale wiem, że inne zespoły są w nim,” powiedział Ward. „Więc tak, zawsze, gdy możesz zepsuć im imprezę, to zdecydowanie to, czego chcesz.”

Dodał reliever Aaron Loup: „Jeśli nie możesz tego wygrać, to równie dobrze możesz bawić się w spoilera. Przynajmniej daje nam to coś do zrobienia, kiedy jesteśmy tutaj na dole, nie grając o wiele.”

Raport o kontuzjach

Jared Walsh, którego sezon zakończył się, kiedy został wpisany na 60-dniową listę kontuzjowanych 25 sierpnia z powodu zespołu ujścia klatki piersiowej, powiedział w poniedziałek, że kontuzja jest jedną z tych, z którymi boryka się od kilku lat. Kiedy w przeszłości objawy się nasiliły, udało mu się przejść rehabilitację bez konieczności przeprowadzenia operacji. Tym razem operacja nie została jeszcze wykluczona. Zespół cieśni nadgarstka to typowa kontuzja występująca u miotaczy. Walsh nie wykluczył jednak, że problem ten mógł pojawić się u niego jeszcze w trakcie gry w lidze. … Miotacz Michael Lorenzen (plama na prawym ramieniu) otrzyma kolejny start rehabilitacyjny przed zejściem z listy kontuzjowanych, Nevin powiedział przed wtorkowym meczem. Celem jest, aby Lorenzen dostał swoją liczbę boisk do 90s. Lorenzen jest na IL od 7 lipca.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Los Angeles Times.