Trofeo delle Regioni: spektakularny pierwszy dzień dobiegł końca

SALSOMAGGIORE TERME (PARMA)- To był intensywny pierwszy dzień konkursów Pucharu Aequilibrium – Trofeo delle Regioni 2022, który przeżywano dziś w Salsomaggiore oraz w gminach Castell’Arquato, Fontanellato, San Secondo Parmense, Noceto, Medesano.

Poranna rywalizacja zarezerwowana była dla męskich zespołów reprezentacyjnych, gdzie Sycylia, Lazio i Friuli Venezia Giulia zajęły trzy pierwsze miejsca w Pool B, uzyskując tym samym dostęp do grupy A. Skąd natomiast spadły reprezentacyjne drużyny Ligurii, Piemontu i Basilicaty.

W grupie A zespoły Kampanii, Toskanii, Wenecji Euganejskiej i Lombardii zamknęły swoje zgrupowania z dwoma zwycięstwami i kompletem punktów.

W grupie A zespół z Kampanii wszedł na właściwe tory wygrywając pierwszy mecz 2-0 (25-16, 25-9) z Basilicatą i drugi 2-0 (25-19, 26-24) z reprezentacją Apulii. Natomiast w grupie B drużyna z Toskanii najpierw uporała się z reprezentantem Umbrii 2-1 (16-25, 25-23, 15-12), a następnie powtórzyła to przeciwko gospodarzom z Emilii-Romanii 2-0 (25-22, 25-23).
W grupie C natomiast sukces dla drużyny z Wenecji Euganejskiej, która pokonała Ligurię i Trentino, zachowując tym samym możliwość pozostania w pierwszej grupie. W grupie D wreszcie z kompletem punktów pojechała drużyna z Lombardii, zajmując sześć punktów i pierwsze miejsce w klasyfikacji dzięki zwycięstwom, obu 2-0 nad Marche i Piemontem.

W turnieju kobiet, rozgrywanym dziś po południu na tych samych obiektach, bohaterkami były dziewczyny z Puglii, Sardynii i Trentino, które uzyskały dostęp do puli A. Pozdrawiamy zamiast basenu A są Kalabria, Liguria i Marche.

W grupie A selekcje Lazio, Lombardii, Veneto i Emilii Romanii zamknęły swoje grupy na pierwszym miejscu. W grupie A reprezentacja Lazio najpierw wygrała 2-1 (16-25, 25-6, 15-6) z Kalabrią, a następnie wynikiem 2-0 (25-14, 25-14) pokonała selekcję Abruzji.
W grupie B regionalna delegacja Lombardii szybko zamknęła akta na Marchii, wygrywając dwa sety do zera bez zbytnich problemów, podobnie jak w kolejnym meczu z Friuli Venezia Giulia, którą pokonała 2-1 (25-16, 21-15, 15-9).

Grupę C z kompletem punktów zamknęła drużyna Veneto, która dzięki sukcesom, obu 2-0, nad Sycylią i Toskanią zdobyła wszystkie punkty w stawce i pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Przechodząc do grupy D, w której gospodarze Emilia Romagna zainkasowali dwa zwycięstwa z Ligurią i Piemontem. Zwycięstwo w pozostałych punktach stawki odnieśli Piemontczycy, którzy narzucili się zawodnikom z Ligurii 2-0 (25-19, 25-11), zapewniając sobie tym samym możliwość pozostania w najlepszej dwunastce.

Jutro od godz. 9.00 rozpoczyna się druga faza, w której odbędą się zawody w turnieju mężczyzn, natomiast od godz. 15.30 zaplanowano wyzwania w losowaniu kobiet.