Trofeo delle Regioni: ceremonia przecięcia wstęgi w Salsomaggiore

SALSOMAGGIORE (PARMA)- Wielka impreza na ulicach Salsomaggiore, w której paradowali chłopcy z 42 drużyn, 21 męskich i 21 żeńskich, które wezmą udział w 37. edycji Pucharu AeQuilibrium – Trofeo delle Regioni zarezerwowanego dla kategorii poniżej 14 kobiet i poniżej 15 mężczyzn.

Pozdrowienia dla Włoskiej Federacji Siatkówki przywiózł radny federalny Gianfranco Salmaso.

” Dziękuję regionowi Emilia Romagna i zaangażowanym gminom prowincji Parma i Piacenza za udostępnienie obiektów. Chciałbym również podziękować wielu wolontariuszom, którzy pracują na sukces imprezy. Teraz słowo przechodzi na boisko i z niecierpliwością czekamy na grę chłopców.”

Następnie głos zabrał Silvano Brusori, przewodniczący CR Fipav Crer:

” Witam wszystkie delegacje. Emilia Romagna gościła pierwszą edycję w 1982 roku i w tym roku to piękne wydarzenie powraca do naszego regionu. Chciałbym podziękować FIPAV i Regionowi Emilia Romagna za wsparcie okazane w tych miesiącach przygotowań. Bardzo się cieszę, że widzę tu dziś tych wszystkich młodych ludzi i mam nadzieję, że każdy z nich wyjedzie w sobotę z pozytywnym wspomnieniem tego wydarzenia.

Dla prezesa CT Parma Cesare Gandolfi, również obecnego na ceremonii otwarcia, to wielkie wzruszenie móc gościć Trofeo delle Regioni:

” Dziękuję wszystkim obecnym tu dziś drużynom, to ogromna przyjemność widzieć plac pełen młodzieży. Chcę życzyć im wszystkim powodzenia i nie możemy się doczekać rozpoczęcia rozgrywek, abyśmy mogli cieszyć się widowiskiem.

Filippo Fritelli burmistrz Salsomaggiore:

” Jesteśmy zaszczyceni, że możemy gościć tak ważne wydarzenie w naszym mieście. Związek siatkówki z Salsomaggiore Terme rozpoczął się w latach 90. PalaSport gościł również kilka meczów reprezentacji Włoch. Cieszymy się, że ten związek jest kontynuowany z siatkówką. Chciałbym również podziękować wszystkim gminom, które z entuzjazmem podjęły to wyzwanie, udostępniając swoje obiekty”.

Słowa podkreślone również przez burmistrza Castell’Arquato Giuseppe Bersani:

” Nasza gmina chętnie włączy się z własnym zapleczem w organizację imprezy. Widok dzisiejszego placu, na którym znajduje się ponad 500 chłopców i dziewcząt z całych Włoch, napełnia moje serce radością.

Pierwszym oficjalnym aktem wydarzenia będzie zwyczajowe spotkanie techniczne zaplanowane na dzisiejszy wieczór o godz. 21.30 w Palazzo dei Congressi w Salsomaggiore. Spotkanie techniczne będzie również okazją do zaprezentowania projektu European Social Charter for Sport Events, w którym FIPAV jest partnerem wraz z innymi organizacjami europejskimi, a którego jednym z głównych celów jest stworzenie Karty Społecznej zawierającej dobre praktyki organizacji wydarzeń sportowych.

Dziesięć obiektów będzie gościć 150 meczów zaplanowanych od jutra do 2 lipca: Palasport of Salsomaggiore Terme, Palarquato, Palazzetto dello Sport of Alseno, Palestra Gerini, Palestra S.Maria Assunta i Palestra Toti of Salsomaggiore, Palestra olimpia of Fontanellato, Palasport Comunale of San Secondo Parmense, Palazzetto dello Sport of Noceto oraz Tendostruttura Furura Fornovo of Medesano. Początek fazy grupowej już jutro o godz. 9.00, kiedy to w pierwszych meczach na boisko wyjdą drużyny męskie. Od godz. 15.30 zaplanowano natomiast mecze turnieju kobiet.

Dla FIPAV jest to bardzo ważna nominacja, wystarczy pomyśleć, że pierwsza edycja Trofeo delle Regioni sięga 1982 roku, a z biegiem lat stała się najważniejszym włoskim młodzieżowym konkursem siatkarskim, stanowiącym zwieńczenie działalności prowadzonej na poziomie terytorialnym i regionalnym. W przeszłości wielu włoskich mistrzów brało udział w Trofeo delle Regioni, zachowując szczególne wspomnienia o doświadczeniu związanym nie tylko z siatkówką, ale także charakteryzującym się momentami spotkań towarzyskich i dzielenia się: wartościami, które są w sercu świata siatkówki.

TORNEO FEMMINILE-

RUNKI PIERWSZEGO ETAPU-

Pula A-
Grupa A: Lazio, Abruzzo, Kalabria
Grupa B: Lombardia, Friuli-Wenecja Julijska, Marche
Grupa C: Veneto, Toskania, Sycylia
Grupa D: Emilia Romania, Piemont, Liguria

Pula B
Grupa E: Umbria, Sardynia, Molise
Grupa G: Puglia, Alto Adige, Basilicata
Grupa H: Trentino, Campania, Valle d’Aosta

TORNEO MASCHILE-

FIRST-PHASE GROUPS-

Pula A
Grupa A: Apulia, Kampania, Basilicata
Grupa B: Emilia Romania, Toskania, Umbria
Grupa C: Trentino, Veneto, Liguria
Grupa D: Lombardia, Piemont, Marche

Pula B
Grupa E: Sycylia, Sardynia, Molise
Grupa G: Lazio, Abruzzo, Valle d’Aosta
Grupa H: Kalabria, Friuli-Wenecja Julijska, Górna Adyga