Trener Packers Matt LaFleur nie jest zachwycony tym, że Sean McVay pozyskał Bakera Mayfielda

Rams quarterback Baker Mayfield finds an open receiver while scampering away from Las Vegas Raiders linebacker Luke Masterson

Rozgrywający Rams Baker Mayfield był na swojej grze przeciwko Luke’owi Mastersonowi (59) i Las Vegas Raiders w zeszłym tygodniu. (Gina Ferazzi/Los Angeles Times)

Sean McVay i Matt LaFleur rozmawiają ze sobą co kilka tygodni podczas sezonu NFL, trenerzy Rams i Green Bay Packers utrzymują bliski związek, który ustanowili na początku swoich karier.

Ale nie każda dobra wiadomość dla jednego jest pozytywna dla drugiego.

Weźmy na przykład decyzję Rams o odebraniu rozgrywającego Bakera Mayfielda.

„Nie mogę powiedzieć, że byłem naprawdę podekscytowany z punktu widzenia rywalizacji”, powiedział żartobliwie LaFleur w piątek podczas wideokonferencji z reporterami Rams.

Teraz, gdy Rams jadą na Lambeau Field na mecz „Monday Night Football”, LaFleur i koordynator defensywy Joe Barry – obaj byli asystentami McVaya – muszą zaplanować grę, aby spróbować wyłączyć Mayfielda, który z mniej niż 48 godzinami przygotowań poprowadził Rams do dramatycznego zwycięstwa nad Raiders z Las Vegas.

Rams prowadzili 13 punktami, gdy Mayfield poprowadził dwa punktowe podania w czwartej kwarcie, drugie obejmujące 98 jardów bez pozostawionych timeoutów. Mayfield skończył z wygrywającym mecz touchdown passem do Van Jeffersona.

„Nie sądzę, że jest zbyt wielu facetów, którzy mogliby to zrobić”, powiedział LaFleur. „Mam na myśli, że jest to dość niezwykłe. … Strzelaj, niektóre z rzutów, które wykonał na ostatnim podjeździe były dość spektakularne.”

Bohaterstwo Mayfielda pomogło Rams zakończyć sześciomeczową passę porażek i poprawić ich rekord do 4-9.

Pomimo zmagań Rams w tym sezonie, McVay pozostał pozytywny przez cały czas, LaFleur powiedział.

„Za każdym razem, gdy z nim rozmawiałem, był tak pozytywny, jak tylko można, powiedziałbym, biorąc pod uwagę okoliczności,” LaFleur powiedział. „Przeszli przez wiele w tym roku po prostu tracąc, oczywiście, kluczowych graczy.”

Packers (5-8) również zmagali się z problemami.

„To był interesujący sezon, mówiąc delikatnie”, powiedział LaFleur. „Oczywiście, nie poszło tak gładko, jak byśmy chcieli”.

Mayfield, topowy pick w drafcie 2018, zmierzył się z Packers raz.

W zeszłym Dec. 25, grając dla Cleveland Browns, Mayfield ukończył 21 z 36 podań na 222 jardy i dwa przyłożenia, z czterema przechwytami, w porażce 24-22 przez Packers na Lambeau Field.

Mayfield’s touchdown pass late in the fourth quarter pulled the Browns to within 24-22. Browns jechali do połowy boiska na 50 sekund przed ostatnim przechwytem.

W ostatnim czwartkowym zwycięstwie nad Raiders, Mayfield nie popełnił obrotu. Przechwytywanie zostało zniweczone z powodu kary za ingerencję w podanie.

Przygotowanie Mayfielda poprzez sesje treningowe w mniej niż 48 godzin było „naprawdę niekończącą się ilością czasu, co było świetne”, powiedział w piątek koordynator ofensywy Liam Coen.

Mayfield powiedział, że było „miło wziąć głęboki oddech” przez kilka dni po dramatycznym zwycięstwie.

Ale Mayfield zanurkował w planie gry dla Packers, powiedział Coen.

„Wykonał świetną pracę studiując przez ostatnie kilka dni”, powiedział. „Był tutaj każdego ranka o 6 rano i był tutaj dość późno każdej nocy też.”

Z Matthew Staffordem na kontuzjowanej rezerwie, McVay, Coen i reszta personelu mają jeszcze cztery gry, aby pracować z Mayfieldem.

„To różni gracze, ale bardzo podobni pod względem niektórych talentów ramienia”, powiedział Coen. „Sposób, w jaki mogą popchnąć piłkę w dół pola, mocne strony ich gry w zakresie po prostu bycia w stanie rzucić piłkę dokładnie z pewną prędkością.”

Etc.

Coen zapewnił brak aktualizacji na temat rozmów, które miał z Kentucky o powrocie jako koordynator ofensywy. „To jest rozmowa, którą skończę z tymi chłopakami pod koniec sezonu,” powiedział. „Największą rzeczą jest po prostu staranie się, aby zrobić dobrze przez to miejsce i zakończyć sezon we właściwy sposób i naprawdę tylko to jest głównym celem jest uzyskanie Baker going, uzyskanie tych chłopaków gotowych i bycie tam dla tych chłopaków” … Quarterback John Wolford (szyja), defensive linemen Aaron Donald (kostka) i Marquise Copeland (kostka), linebacker Travin Howard (biodro) i cornerback David Long (pachwina) nie trenowali, zgodnie z raportem urazowym Rams. Linebacker Ernest Jones (nadgarstek), cornerback Robert Rochell (nadgarstek) i center Brian Allen (kolano) byli ograniczeni.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Los Angeles Times.