Trailblazer Badger zostaje pierwszą kobietą sędziującą mecz Pucharu Świata RL mężczyzn

Kasey Badger została wyznaczona na sędziego podczas zwycięstwa Tonga nad Walią w poniedziałkowy wieczór i ma nadzieję, że więcej młodych dziewczyn zostanie zainspirowanych do pójścia w jej ślady; „To pokazuje, że istnieją prawdziwe możliwości dla kobiet, aby przejść na scenę światową”

Ostatnia aktualizacja: 25/10/22 4:08pm

Kasey Badger made history by becoming the first woman to referee a men's World Cup match

Kasey Badger przeszła do historii stając się pierwszą kobietą sędziującą mecz Mistrzostw Świata mężczyzn

W poniedziałkowy wieczór historia zatoczyła koło, gdy Kasey Badger została pierwszą kobietą sędziującą mecz Pucharu Świata w Rugby mężczyzn.

Badger był odpowiedzialny za to, że Tonga pokonała silny opór Walii, aby wygrać 32-6 przed tłumem 7,752 w St Helens i pozostać na kursie dla potencjalnego ćwierćfinałowego showdownu z Samoa.

Badger jest jedną z dwóch kobiet wymienionych wśród urzędników na zawody, obok australijskiej rodaczki Belindy Sharpe.

  • Blog informacyjny RLWC | Mecze mężczyzn, kobiet i wózków inwalidzkich | Rankingi
  • James Peters: Historia pierwszego czarnego gracza rugby w Anglii
  • Mitchell Moses inspiruje Liban do zwycięstwa nad Irlandią
Jodie Cunningham on Kasey Badger becoming the first ref to officiate a men’s World Cup match and what success looks like for the women’s World Cup.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Jodie Cunningham o Kasey Badger, która jako pierwsza będzie sędziować mecz Pucharu Świata mężczyzn i o tym, jak wygląda sukces w Pucharze Świata kobiet.

Jodie Cunningham o Kasey Badger, która została pierwszym sędzią, który poprowadził mecz Pucharu Świata mężczyzn i o tym, jak wygląda sukces na Mistrzostwach Świata kobiet.

Przemawiając przed meczem, Badger, który był sędzią Wielkiego Finału NRLW pomiędzy Parramatta Eels i Newcastle Knights, powiedział: „Zawsze, gdy pojawia się coś takiego, niesiesz ze sobą poczucie, że gra idzie do przodu. W tym przypadku jest to sens sędziowania dla kobiet.

„Miejmy nadzieję, że to zwiększy zainteresowanie ludzi wstępujących w szeregi sędziów, zwłaszcza kobiet. To pokazuje, że istnieją realne możliwości dla kobiet, by awansować na światową scenę.

„Młode dziewczyny mogłyby to zobaczyć i pomyśleć, 'Chcę spróbować.’ To nie jest coś, czego się spodziewałam. Myślałem, że może będę sędzią dotykowym w męskich zawodach i sędzią w kobiecych.”

Trener Walii John Kear i jego odpowiednik Kristian Woolf obaj pochwalili występ Badgera.

Badger hopes to inspire the next generation of young women hoping to take up officiating

Badger ma nadzieję zainspirować kolejne pokolenie młodych kobiet, które mają nadzieję zająć się sędziowaniem

„I though Kasey did a great job,” Kear said. „To ważne dla rugby league, aby zrobić ten krok do przodu.”

Woolf dodał: „To była dla niej wielka szansa.

„To wielka okazja i oczywiście wykonała świetną pracę w NRL. Miała tam wielką szansę i miała wielką szansę dziś wieczorem. To było wspaniałe do zobaczenia.”

Mąż Badger – Gavin – doświadczony sędzia NRL – odbył podróż dookoła świata, aby zobaczyć ją w akcji na Totally Wicked Stadium.

Powiedziała przed meczem: „Gavin był pierwszą osobą, do której zadzwoniłam. W Australii była prawie północ, więc wysłałam mu wiadomość z pytaniem, 'Czy jeszcze nie śpisz?’

The Australian was praised for her performance by both coaches

Australijczyk został pochwalony za swój występ przez obu trenerów

„Pomyślał, że to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszał i od razu powiedział, 'Już jadę.’ Był prosto na telefonie, patrząc na loty. Wylądował wczoraj, ale to będzie wyjątkowe mieć go na ziemi.”

Szef International Rugby League Troy Grant powiedział: „W imieniu zarządu IRL gratuluję Kasey Badger historycznej i zasłużonej nominacji do meczu testowego Walia-Tonga.

„Kasey pomaga tworzyć historię i trwałe dziedzictwo nie tylko kobietom w lidze, ale rugby jako całości.”

Walia wystąpiła dzielnie, obejmując prowadzenie dzięki 18-minutowej próbie Kyle’a Evansa, ale tempo, siła i klasa narodu z numerem 2 na świecie ostatecznie zebrały swoje żniwo, ponieważ Tonga ostatecznie wygrała 32-6.

Skrzydłowy Daniel Tupou zdobył hat-trick prób w satysfakcjonującej nocy dla byłego trenera St Helens Woolf’a.

Podobnie stoicki w ich 18-12 porażce z Wyspami Cooka, Walia musi teraz zebrać się przeciwko Papui Nowej Gwinei w ich ostatnim meczu grupy D, jeśli mają zdobyć pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata od 22 lat.