Trafienia i braki: Sancho błyszczy w roli nr 10

Sancho błyszczy w roli nr 10

Manchester United's Jadon Sancho celebrates

Image: Jadon Sancho z Manchesteru United świętuje

Jadon Sancho nigdy tak naprawdę nie znalazł swojej pozycji w Manchesterze United.

Był zapowiadany jako człowiek, który wprowadzi równowagę do ataku United i będzie nękał obrońców swoim tempem na prawym skrzydle. Po długim pościgu, który zakończył się tym, że United zapłacili za niego Borussii Dortmund 73 mln funtów, stało się jasne, że tak się nie stanie.

• Jak drużyny ustawiły się na boisku | Statystyki meczowe
  • Terminarz meczów Man Utd | Tabela Premier League na żywo

Talent Sancho jest niekwestionowany, ale źle rozumiany. Sancho świetnie odnajduje się w środku, w małych przestrzeniach i ma talent do podań, które potrafią rozerwać obronę. Nie ma jednak tego samego szybkiego tempa, które pozwala Marcusowi Rashfordowi na oderwanie się od obrońców w szerokim polu. Szybkość 22-latka wynika z jego szybkości myślenia.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze momenty z wygranej Manchesteru United z Leicester w Premier League

Było więc miłą niespodzianką, że Erik ten Hag wprowadził Sancho na pozycję nr 10 w meczu z Leicester w niedzielę i przesunął swój pakiet ataku, aby przesunąć napastnika do centralnej strefy za napastnikiem. Jak pokazała jego bramka, Sancho doskonale czuje się w sytuacjach przejściowych i może być o wiele bardziej zabójczy na środku.

Czas spędzony przez Sancho z dala od pierwszej drużyny dał mu szansę na złapanie oddechu po przybyciu na Old Trafford w burzliwym dla klubu okresie z ciężarem świata na swoich barkach. W Erik 10 Hag, Sancho ma menedżera, któremu może zaufać. Wyniki są jasne: Sancho przekroczył już swój dorobek bramkowy z poprzedniego sezonu w 16 meczach mniej i zdobył dwie bramki w czterech od momentu powrotu.

Jadon Sancho celebrates after scoring Manchester United's third goal against Leicester

Image: Jadon Sancho świętuje po zdobyciu trzeciej bramki Manchesteru United w meczu z Leicester

Płynna linia ataku Holendra pasuje Sancho i może on obracać się na wszystkich trzech pozycjach za napastnikiem, ale nr 10 może być tą, która najbardziej mu odpowiada.
Zinny Boswell

Leicester pokazuje, że może sprawić Arsenalowi problemy

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Menedżer Leicester Brendan Rodgers zastanawia się nad porażką 3-0 z Manchesterem United i mówi, że był rozczarowany sposobem, w jaki pozwolili, aby mecz wymknął się im spod kontroli

W tym meczu było 45 prób na bramkę, najwięcej w jakimkolwiek spotkaniu Premier League w tym sezonie, a Leicester – zwłaszcza w początkowym okresie – odegrało swoją rolę.

Wynik 3-0 pochlebił Manchesterowi United, a gdyby Marcel Sabitzer otrzymał czerwoną kartkę za atak na Wouta Faesa przed przerwą, Erik Ten Hag miałby problem do rozwiązania.

Brendan Rodgers obwiniał rozrzutne wykończenie za porażkę jego strony na Old Trafford, i gdyby zarówno Kelechi Iheanacho jak i Harvey Barnes wykorzystali te szanse z pierwszej połowy, Lisy mogłyby równie dobrze rozmyślać o trzecim zwycięstwie z rzędu.

Rodgers powiedział Sky Sports: „To był rozczarowujący wynik w końcówce. Myślałem, że w pierwszej połowie byliśmy znakomici. Stworzyliśmy najlepsze okazje i wyglądaliśmy naprawdę groźnie.

• Rashford: Nie mam ochoty zwalniać | Ten Hag: Nowy kontrakt to priorytet
  • Mecze z Leicester

„Dzisiaj po prostu nie było nam to dane, ale stworzyliśmy szanse i gdybyśmy mogli wykorzystać jedną lub dwie z nich w pierwszej połowie, to gra byłaby inna.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Graeme Souness uważa, że Marcel Sabitzer miał szczęście, że wciąż jest na boisku po tym, jak otrzymał tylko żółtą kartkę za swój atak na obrońcę Leicester Wout Faes

„Zdobyliśmy sześć punktów z dziewięciu w trzech trudnych meczach. Teraz wracamy do domu i czeka nas trudny mecz z Arsenalem, ale kibice będą na niego przygotowani. Będziemy się do tego przygotowywać, ale miejmy nadzieję, że będzie to dla nas kolejny wspaniały dzień.”

Zdobywanie bramek nie było do tej pory problemem dla strony Rodgersa, ale będzie on chciał, aby jego obrona zacisnęła się z 10 przyznanymi punktami w ich ostatnich pięciu meczach Premier League, o jeden więcej niż w poprzednich 11 meczach wcześniej. W rzeczywistości tylko Bournemouth (44) zdobyło więcej bramek niż Lisy w Premier League w tym sezonie (41).

Arsenal również wyglądał momentami na bezbronny w defensywie Aston Villi, a z Jamesem Maddisonem, który wciąż prezentował przebłyski błyskotliwości w niedzielę, Mikel Arteta może spodziewać się kolejnego bardzo trudnego zadania w następny weekend.
Ben Grounds

Moyes powinien żałować braku ambicji w północnym Londynie

FREE TO WATCH: Najważniejsze momenty z wygranej Tottenhamu z West Hamem w Premier League

West Ham wydał w tym sezonie ponad 50 milionów funtów na nowych napastników, a mimo to nadal jako samotny napastnik występował Michail Antonio – obecnie prawie 33-letni i mający na koncie zaledwie dwa gole w Premier League.

Co prawda Gianluca Scamacca po kontuzji kolana był wystarczająco sprawny, aby wejść na ławkę, ale ciągła niechęć do rozpoczęcia meczu z kupionym w styczniu za 15 milionów funtów Dannym Ingsem jest ciekawa.

• Tottenham 2-0 West Ham – raport meczowy i najważniejsze wydarzenia
  • Jak ustawiły się drużyny | Statystyki meczowe

Były napastnik Aston Villi został powołany na boisko w Tottenhamie dopiero, gdy gospodarze zdobyli dwa gole przewagi, a nawet wtedy wszedł w miejsce Antonio, a nie jako partner z przodu.

Antonio nie zanotował żadnego strzału, żadnego dotknięcia w polu i tylko dwa wejścia w ostatniej tercji podczas swoich 72 minut akcji, a jego występ wskazywał na stronę West Hamu, która pokazała bardzo mało ambicji.

Podejście było dziwne, biorąc pod uwagę, że Spurs mieli tylko trzy zwycięstwa w swoich ostatnich siedmiu meczach, a tepid show gospodarzy w pierwszej połowie może pozostawić Moyesa z żalem, że nie poinstruował swoich stron, aby pokazać więcej ambicji przeciwko rywalom z Londynu.
Joe Shread

Skipp’s impressive display eases Bentancur fears

Tottenham's Oliver Skipp during the quarter final English League Cup soccer match between Tottenham Hotspur and West Ham at Tottenham Hotspur Stadium in London, England, Wednesday, Dec. 22, 2021. (AP Photo/Rui Vieira)..

Image: Oliver Skipp zaimponował Tottenhamowi w meczu z West Hamem

Jednym z najlepszych zawodników Tottenhamu w tym sezonie był Rodrigo Bentancur, więc kiedy potwierdzono, że pomocnik opuści resztę sezonu z powodu kontuzji kolana, był to ogromny cios.

Krok do przodu Oliver Skipp.

• Wydarzenia w Tottenhamie
  • Tabela Premier League na żywo

22-latek zabłysnął w wygranym 2-0 meczu z West Hamem, który był poparty imponującym występem w meczu z AC Milan w środku tygodnia i dał Spurs nadzieję, że poradzą sobie bez Bentancura.

Pomimo otrzymania w dziewiątej minucie żółtej kartki w meczu z Młotami, Skipp pokazał prawdziwą dojrzałość i zachował zimną krew w zaciętych derbach Londynu, pomagając wygrać Spurs walkę w środku pola.

Wykonał najwięcej uderzeń (4) i wygrał najwięcej pojedynków (8) dla Spurs, ponieważ połączył swoją bojowość z kilkoma zgrabnymi podaniami i sprytnymi zagraniami, aby napędzić drużynę do przodu.

Taki schludny i opanowany występ zasłużył na pochwałę od zastępcy szefa Spurs, Cristiana Stelliniego.

Cristian Stellini nie mógł zrozumieć, dlaczego Tottenhamowi nie przyznano karnego podczas wygranego 2-0 meczu z West Hamem

„Kiedy Skipp jest pewny siebie jest młodym zawodnikiem o wielkim umyśle” – powiedział Włoch na pomeczowej konferencji prasowej.
„Skippy jest inteligentnym zawodnikiem dla tego wydaje się starszy niż jego wiek.

„Musieliśmy czekać na odpowiedni moment. To młody zawodnik, który potrzebuje pewności siebie, musi czuć, że wszystko wokół niego jest idealne i musi grać.

„Możemy dać mu całą miłość, jaką możemy, ale on musi grać i zachować pewność siebie.”

Skipp z pewnością wyniesie wiele pewności siebie z występu przeciwko West Hamowi – a owacja na stojąco, którą otrzymał od kibiców Spurs, gdy został zdjęty z boiska pod koniec meczu, da jemu i fanom Tottenhamu prawdziwą wiarę, że ma jakość, by wystąpić pod nieobecność Bentancura.