Torino-Cremonese, remis siłą woli i niewiele więcej. Teraz derby z Juventusem

TORINO – Zima naszego niezadowolenia ogarnia Torino i Cremonese, którzy zdobyli klasyczny, nikomu nie potrzebny punkt. Granata musiała wygrać, by przeprowadzić kontrę na Juve i zaprezentować się z przodu w klasyfikacji na przyszłotygodniowe derby. Lombardczycy tylko przez cztery minuty delektowali się smakiem pierwszego mistrzowskiego zwycięstwa, dając się złapać po tym, jak dobrze wyszli z niekorzystnej sytuacji, z jaką zamknęli pierwszą połowę.

Singo salva il Torino: 2-2 contro la Cremonese

Zajrzyj do galerii

Singo ratuje Torino: 2-2 z Cremonese

Zwykłe marnotrawne Torino

Tak, pierwsza połowa zdominowana przez drużynę Ivana Juricia, która zdobyła bramkę dopiero pod koniec z rzutu karnego za sprawą Sanabrii (piąty gol w sezonie, pierwszy u siebie od trzynastu miesięcy), ale miała więcej niż jedną szansę na przejście i podłożyła Cremonese z klarownością i determinacją. Potem jednak granata wróciła na boisko z luzem, którego nie da się wytłumaczyć tylko większą agonistyczną złością grigiorossich. Właściwie to w ogóle nie da się tego wytłumaczyć, bo to był klasyczny mecz na zamknięcie i pożegnanie, dalsze szlifowanie gry, a zamiast tego…

Europa zawsze wydaje się być tam, ale…

I zamiast tego pozostały zwykłe żale i zwykłe ograniczenia, które uniemożliwiają, w najlepszym momencie, dokonanie niesławnego skoku jakościowego (Europa zawsze tam jest, o krok, ale Granata nigdy tego nie robi). Pozytywną stroną był debiut Ilica w roli startera, który dał jakość i porządek w środku boiska, nawet jeśli osłabł w drugiej połowie, występ Sanabrii – to prawda, zjadł bardzo dobrą szansę przy 0-0, ale jego był niezwykły występ z nienagannym karnym -, i ogólnie to co widzieliśmy przez 45 minut. Brawo Singo za wykonanie strzału, który przywrócił Toro do równowagi, bardzo dobrze Tsadjout i Valeri za zdobycie dwóch pięknych bramek dla Cremonese. W sumie skromne pocieszenie dla wszystkich.