Tony Gonsolin wykazuje wyraźną poprawę, gdy Dodgers zdobywają siódme zwycięstwo z rzędu

Los Angeles Dodgers startier Tony Gonsolin follows through on a pitch to a Colorado Rockies.

Dodgers starter Tony Gonsolin dostarcza podczas piątej rundy 4-1 zwycięstwa nad Colorado Rockies w sobotę na Dodger Stadium. Dodgers wygrali 11 z ostatnich 12 meczów. (Alex Gallardo / Associated Press)

Pierwsze boisko Tony’ego Gonsolina w sobotni wieczór zostało wybite 426 stóp w kierunku środkowego pola na home run, co było niepomyślnym początkiem dla prawego obrońcy Dodgersów, którego pozycja w rotacji, oparta na przedmeczowych komentarzach jego własnego menedżera, zaczynała wydawać się nieco niepewna.

Niezależnie od tego, czy Gonsolin słyszał głos Dave’a Robertsa, czy nie, przez resztę nocy grał jak człowiek walczący o pracę, nie pozwalając na żadne runy, tylko dwa kolejne trafienia, wyrzucając sześć i nie chodząc przez sześć rund ostatecznego zwycięstwa 4-1 nad Colorado Rockies przed 52,515 w Chavez Ravine.

Will Smith uderzył solo home run w pierwszej rundzie, James Outman uderzył dwubiegowy homer w drugiej, a Amed Rosario dodał solo strzał w siódmej, gdy Dodgers (70-46) przedłużyli swoją zwycięską passę do siedmiu, wygrali po raz 11 w 12 meczach i zwiększyli przewagę National League West nad San Francisco do 8½ meczów.

Obrońcy Dodgersów Ryan Brasier, Brusdar Graterol i Evan Phillips zamknęli mecz bez punktowych rund, a Phillips wyeliminował stronę w dziewiątym meczu, zdobywając swój 17. ratunek.

Czytaj więcej: Lance Lynn kontynuuje swoje „odrodzenie” w Los Angeles, a Dodgersi odnoszą szóste zwycięstwo z rzędu

„Myślałem, że to był jego najlepszy występ od dłuższego czasu” – powiedział Roberts o Gonsolinie. „Wydawało mi się, że każdy rzut był przekonujący. Miał dobrą kontrolę nad szybką piłką. Wykonywał uderzenia, gdy tego potrzebował, uderzał w strefę uderzenia, wykorzystywał całą swoją mieszankę, od przodu do tyłu, od góry do dołu, do środka i na zewnątrz. … Myślę, że rozumie oczekiwania, poprzeczkę dla niego i dla nas. Zdał sobie z tego sprawę dzisiejszego wieczoru.”

Solidny start przeciwko Colorado nie wepchnąłby żadnego miotacza do rywalizacji o nagrodę Cy Young Award. Najgorsi w lidze Rockies wymienili dwóch swoich najlepszych uderzeń, C.J. Crona i Randala Grichuka, na Angels pod koniec lipca i zajmują 23. miejsce w baseballu w biegach i zabójstwach oraz 22. miejsce w procentach on-base-plus-slugging.

Ale sobotnia noc była wyraźną poprawą w stosunku do typowych startów, które Gonsolin zapewniał przez większość ostatnich 3 ½ miesiąca.

Otrząsnął się z homera Ezequiela Tovara, aby wyeliminować dwóch z trzech następnych pałkarzy w pierwszej rundzie, zatrzymał stronę w kolejności w drugiej, trzeciej i piątej rundzie i ominął podwójną przewagę Ryana McMahona w czwartej.

Chociaż średnia prędkość 91.średnia prędkość szybkiej piłki Gonsolina wynosząca 91,4 mil na godzinę była niższa od jego średniej sezonowej wynoszącej 92,5 mil na godzinę, skutecznie mieszał swoją szybką piłkę i suwak z grzałką, uzyskując sześć z 14 uderzeń wahadłowych za pomocą splittera.

Gonsolin otrzymał niewielką pomoc defensywną od Outmana, który wykonał ładny bieg, skacząc łapiąc dysk Brendana Rodgersa do ściany z biegaczem na pokładzie, aby zakończyć szóstą część, zachowując prowadzenie 3-1.

„Jeśli nauczyłem się czegoś w tym roku, to tego, że jeśli zostaniesz uderzony w twarz, po prostu kontynuujesz” – powiedział Gonsolin o homerze z pierwszego boiska, na który pozwolił. „Ale myślałem, że wykonałem dziś znacznie lepszą robotę, wykonując boiska.

„Czuję, że dostawa była lepsza. Było o wiele bardziej spójne. Dokonałem pewnego rodzaju korekty kilka bullpensów temu, po prostu rzucając z rozciągnięcia. Myślę, że jestem w stanie powtarzać boiska i częściej powtarzać rzuty.”

Ogólne wyniki Gonsolina w tym sezonie nie są okropne – ma 8-4 z 4,24 ERA w 19 startach, wyrzucając 80 i chodząc 36 w 99⅔ rund, po opuszczeniu pierwszego miesiąca sezonu z powodu skręcenia lewej kostki.

James Outman celebrates with Dodgers teammate Kiké Hernández after hitting a two-run home run.

James Outman, po prawej, świętuje z kolegą z drużyny Dodgers Kiké Hernándezem po trafieniu dwubiegowego home runu przeciwko Rockies w drugą sobotę. (Alex Gallardo / Associated Press)

Ale nie był tak dominujący ani tak konsekwentny jak w 2022 roku, kiedy poszedł 16-1 z 2.14 ERA w 24 startach i dostał się do swojej pierwszej drużyny All-Star, zanim pod koniec sierpnia doznał nadwyrężenia przedramienia.

Gonsolinowi nie grozi utrata miejsca w rotacji – Dodgersi mają tak ogromną przewagę w dywizji, że mogą sobie pozwolić na ciągłe wybieganie go na kopiec w nadziei, że odzyska formę z 2022 roku.

Ale z Claytonem Kershawem powracającym po kontuzji barku w czwartek, Julio Uriasem zaczynającym odzyskiwać formę z 2022 roku, niedawno nabytym Lance’em Lynnem wygrywającym swoje pierwsze trzy starty i ciężko rzucającym debiutantem Bobby’m Millerem wyłaniającym się jako siła, trudno byłoby uzasadnić włączenie Gonsolina do rotacji posezonowej.

„Tak, nie jest tajemnicą, że ostatnio… minęło trochę czasu, kiedy nie grał dobrze, szczerze mówiąc” – powiedział Roberts przed meczem. „Biorąc pod uwagę sposób, w jaki inni rzucają piłką baseballową, będzie musiał dobrze rzucać i myślę, że byłby pierwszym, który by ci to powiedział.”

„Ale kiedy zaczęliśmy odzyskiwać chłopaków i zaczynamy szlifować pod koniec sezonu, zamierzamy iść z naszymi najlepszymi miotaczami i tak powinno być.”

Roberts powiedział, że nie może wskazać konkretnej przyczyny zmagań Gonsolina. Prędkość jego szybkiej piłki z czterema wiązkami spadała stopniowo w ciągu czterech sezonów, od średniej 95,1 mil na godzinę w 2020 r. do 93,8 mil na godzinę w 2021 r., 93,1 mil na godzinę w 2022 r. i 92,5 mil na godzinę w tym sezonie, ale nie było gwałtownego spadku z 2022 r. do 2023 r.

Splitter Gonsolina był skuteczny, utrzymując pałkarzy na średnim poziomie .175 (20 na 114) w at-batach kończących się tym boiskiem w sobotę, ale nie tak dobrze, jak w zeszłym sezonie (średnia przeciwników 113) i w 2021 roku (.106).

Czytaj więcej: Latynoscy fani przypominają sobie znaczenie kariery Fernando Dodgersa

„Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że egzekucja po prostu nie istnieje” – powiedział Roberts. „To może o czymś świadczyć. Ale prędkość czasami wygląda tak samo. Dostawa wygląda tak samo. Czasami wykonuje naprawdę dobre splity i slidery. Ale ogólna spójność jego boisk nie była tam.”

Short hops

Freddie Freeman został ściągnięty po uderzeniu w prawą rzepkę przez boisko w siódmym inningu, ale pierwszy baseman, który rozpoczął każdy z pierwszych 116 meczów drużyny, odmówił prześwietlenia i powiedział, że spodziewa się zagrać w niedzielę. „Bolało i przez chwilę miałem trochę chwiejną nogę” – powiedział Freeman po meczu – „ale dostałem trochę lodu i czuję się dobrze” … Reliever Yency Almonte został umieszczony na 15-dniowej liście kontuzjowanych z powodu skręcenia prawego kolana, kontuzji, której doznał, gdy jego knaga utknęła w dziurze przed gumą w dziewiątej nocy piątkowego zwycięstwa 6-1 nad Rockies. Lewy obrońca Victor González został odwołany. … Mookie Betts został usunięty z sobotniego meczu z powodu wirusa żołądkowego, ale Roberts spodziewa się, że dynamiczny leadoff man powróci do składu w niedzielę.

Zapisz się, aby otrzymywać więcej wiadomości o Dodgersach z Dodgers Dugout. Dostarczane na początku każdej serii.

Ta historia pierwotnie ukazała się w Los Angeles Times.

Dodaj komentarz