Tony Gonsolin flirtuje z doskonałością, gdy Dodgersi podkręcają passę zwycięstw do 11

Los Angeles Dodgers pitcher Tony Gonsolin throws to a Kansas City Royals.

Miotacz Dodgersów Tony Gonsolin prowadzi mecz z Kansas City Royals w piątek. Gonsolin miał doskonałą grę w szóstej rundzie i no-hitter w siódmej, aby zdobyć swoje 14 zwycięstwo. (Colin E. Braley / Associated Press)

Umieść tego faceta na zdjęciach. Kansas City Royals reliever Josh Staumont wszedł do nieskazitelnej gry w siódmej rundzie i Dodgers natychmiast zapalił go z czterema uderzeniami i spacerem w drodze do zwycięstwa 8-3 w piątek wieczorem.

Staumont nie zatrzymał nikogo, a wszystkie pięć biegaczy zdobyło punkty, osiodłując go z ERA, który był czystym Buzzem Astralem: To Infinity and Beyond!

Starter Dodgersów Tony Gonsolin sam sięgnął po gwiazdy, prowadząc doskonałą grę do szóstego inningu i no-hitter do siódmego. Wycofał pierwszego pałkarza w siódmej rundzie, ale poddał się dwóm trafieniom i biegowi, po czym został usunięty po wydaniu trzeciego spaceru w ciągu dwóch inningów.

Mimo to, Gonsolin poprawił się do raczej niezwykłego 14-1, jego ERA spadła do 2.24, jako że Dodgersi wygrali swój 11. mecz z rzędu. Prawy obrońca miał 1.62 ERA podczas All-Star Game, ale w trzech pierwszych startach zdobył 12 punktów, a w ostatnim zaliczył pięć scoreless inningów. Wygląda na to, że wrócił do formy.

„Czułem, że rzucam dużo uderzeń wcześnie ze wszystkimi moimi boiskami, co było dobre,” powiedział Gonsolin. „Oni dużo się huśtali, więc utrzymywałem liczbę uderzeń na niskim poziomie i złapałem kilka miękkich kontaktów, a chłopaki zrobili dobre zagrania.”

Staumont, w swoim trzecim roku z Azusa Pacific University i La Habra High, zwykle jest jednym z najbardziej niezawodnych ramion Kansas City. Został jednak przywitany singlami od pinch-hittera Gavina Luxa i Trayce’a Thompsona. Po spacerze Mookie Betts, Trea Turner umieścił Dodgers na tablicy wyników z dwupasmowym singlem, a Freddie Freeman podążył za nim z podwójnym RBI.

Dwa inningi wcześniej Turner, Freeman i Will Smith pojawili się z załadowanymi bazami i nie mogli dostarczyć.

„Miło było przyjść przez kilka inningów później i wykonać pracę”, powiedział Turner. „Pierwszy raz w tej sytuacji śmierdzi, ale musisz trzymać głowę w górze, ponieważ wiesz, że będziesz tam z powrotem w tej samej sytuacji w następnym inningu lub dwóch lub następnego dnia.”

Exit Staumont. Turner zdobył na dzikim boisku Luke’a Weavera, a Freeman zdobył na sacrifice fly Justina Turnera. Trzy runy w ósmej rundzie Thompsona – jego trzecie trafienie – zakończyło mecz.

Trayce Thompson, right, is congratulated by Gavin Lux (9) and Max Muncy.

Trayce Thompson, po prawej, jest gratulowany przez Gavina Luxa (9) i Maxa Muncy’ego po trafieniu trzyrunowego home runu dla Dodgersów w ósmej rundzie w piątek. (Colin E. Braley / Associated Press)

„On próbuje przepisać raport skautingu na siebie,” manager Dave Roberts powiedział o Thompsonie. „Jest prawdziwe przekonanie i zamiar, aby beczka piłkę do góry i zrobić solidny kontakt…. On zawsze miał moc, ale swing i miss były tam. Zrobił wiele rzeczy, aby to wyczyścić.”

Royals zaczęli sześcioma żółtodziobami przeciwko weteranom Dodgers i kontrast w podejściu był widoczny już na początku.

Etykieta baseballowa zabrania komukolwiek rozmawiać z miotaczem przed meczem. Musi być całkowicie skupiony na tym, co myśli. Kansas City jest na to trochę za miłe.

Kilka godzin przed meczem, strażnik zauważył kudłatego młodzieńca z plecakiem na koszulce, przechodzącego przez bramę około 40 jardów dalej. Strażnik krzyknął: „Hej, Daniel! . . . Go get ’em!” Młody człowiek uśmiechnął się, dał strażnikowi kciuk do góry i wszedł na stadion.

Luźne podejście zadziałało na startera Royalsów Daniela Lyncha, mierzącego 6 stóp lewego obrońcę, który rozegrał pięć bezbramkowych inningów, zanim podwyższona liczba uderzeń zmusiła go do opuszczenia boiska.

Przedmeczowy rytuał Gonsolina, w międzyczasie, był w dużym kontraście. Miał na sobie słuchawki wielkości nauszników i przez 90 minut krążył po budynku klubowym i jadalni nie nawiązując kontaktu wzrokowego, a następnie spacerował szybkim krokiem w długim tunelu przed budynkiem klubowym do siłowni i z powrotem.

„To część mojego procesu, to część mojej gry”, powiedział.

Szybka piłka Gonsolina z dwoma palcami nurkowała przez strefę uderzeń, jego slider był ostry, a on sam dobrze kontrolował swoją szybką piłkę przez pięć inningów. Z jednym outem w siódmym, jednakże, Vinnie Pasquantino zamachnął się twardym singlem na prawe pole, aby zakończyć ofertę no-hit.

Shot has Kershaw eyeing October

Clayton Kershaw był niemalże oszalały z zachwytu po rzucaniu kilka godzin przed meczem. Jego plecy nie bolały i powiedział, że spodziewa się kontynuować rzucanie codziennie i pitch z kopca bullpen w ciągu tygodnia.

Zastrzyk sterydowy epidural, który otrzymał 6 sierpnia złagodził ból, który czuł, gdy usunął się z gry przeciwko San Francisco Giants w dniu 4 sierpnia.

„Naprawdę nie wiedziałem, czego się spodziewać, a po uzyskaniu epiduralu czuje się lepiej przez ostatnie trzy do pięciu dni,” Kershaw powiedział. „Odbija się całkiem dobrze”.

Dodgers cieszą się 16-gwiazdkową przewagą w National League West nad San Diego Padres – którzy stracili Fernando Tatisa Jr. na 80-gwiazdkowe zawieszenie za testowanie pozytywnego dla leku zwiększającego wydajność – umożliwiając Kershawowi i innym miotaczom Dodgers odzyskującym siły po kontuzjach bycie metodycznym w ich odzyskiwaniu.

Dodgers pitcher Clayton Kershaw delivers against the San Francisco Giants on Aug. 4.

Dodgers pitcher Clayton Kershaw dostarcza przeciwko San Francisco Giants w dniu 4 sierpnia. (Jeff Chiu / Associated Press)

Nikt nie jest pospiesznie wracany zbyt szybko. Ani Dustin May. Nie Walker Buehler. Nie Blake Treinen. I nie Kershaw.

„To z pewnością luksus,” powiedział Roberts. „Nie sądzę, że zrobilibyśmy to inaczej, ponieważ zdrowie graczy jest najważniejsze. Ale tak, kiedy jesteś w stanie być wyjątkowo ostrożny, to jest to plus.”

Kershaw, dla jednego, ma swoje cele ustawione na postseason.

„Wiem, co muszę zrobić, aby być gotowym na październik i zdecydowanie czuję, że mamy wystarczająco dużo czasu, aby to wszystko osiągnąć, co jest wspaniałe,” powiedział.

Roberts cieszył się widząc Kershawa tak prężnego.

„Obserwując jego poruszanie się i rozmowy, Clayton jest łatwą książką do czytania w niektórych sensach,” powiedział. „Jest rozmowny i jowialny, i myślę, że to dobra rzecz.”

Short hops: Dodgers umieścili catchera Austina Barnesa na liście awaryjnej rodziny, co oznacza, że będzie nieaktywny przez minimum trzy dni i maksymalnie siedem. Tony Wolters został powołany z triple A. Wolters, 30, ma sześć lat doświadczenia w major league i był startowym catcherem Colorado Rockies w 2019 roku. . . . Stłuczenie na prawej ręce Maxa Muncy’ego, które spowodowało, że opuścił środowy mecz przeciwko Minnesocie Twins, zagoiło się wystarczająco. Służył jako designated hitter w piątek i Roberts powiedział, że Muncy jest zaplanowany do gry na trzeciej bazie w sobotę . . . Dodgers zwiedzą Muzeum Negro Leagues Baseball w sobotę rano, a następnie wezmą udział w wydarzeniu Salute to the Negro Leagues na przed meczem na Kauffman Stadium. Tablica Hall of Fame Bucka O’Neila będzie wystawiona na widok publiczny podczas meczu. O’Neil, mieszkaniec Kansas Citian przez większość swojego życia, grał w Negro Leagues od 1937 do 1948 roku i został pierwszym czarnym trenerem w krajowej i amerykańskiej lidze w 1962 roku. Dodgersi planują ubrać koszulki i czapki Brooklynu.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Los Angeles Times.