Toney jest oskarżony o kolejne 30 naruszeń przepisów dotyczących zakładów, co daje w sumie 262 naruszenia

Ivan Toney został oskarżony o kolejne 30 domniemanych naruszeń zasad zakładów FA.

Napastnik Brentford został pierwotnie oskarżony o 232 domniemane naruszenia zasad zakładów w listopadzie.

We wtorek wieczorem rzecznik FA powiedział: „Ivan Toney został oskarżony o niewłaściwe zachowanie w związku z domniemanymi naruszeniami The FA’s Betting Rules.

„Oprócz poprzedniego oskarżenia, zarzuca się, że napastnik Brentford FC naruszył FA Rule E8 kolejne 30 razy w okresie od 14 marca 2017 r. do 18 lutego 2019 r.

„Ivan Toney ma czas do środy 4 stycznia 2023 r., aby przedstawić odpowiedź.”

Oświadczenie Brentford powiedziało: „FA poinformowała Brentford FC, że Ivan Toney został oskarżony w związku z dodatkowymi domniemanymi naruszeniami ich zasad dotyczących zakładów.

„Nasze prywatne rozmowy z Ivanem i jego prawnymi przedstawicielami w tej sprawie są kontynuowane. Na tym etapie nie będziemy udzielać dalszych komentarzy.”

Toney współpracuje z dochodzeniem i będzie nadal grał dla Brentford, dopóki nie zostanie poinformowany inaczej.

Przedstawiciele prawni FA oraz przedstawiciele prawni Toneya są w trakcie przechodzenia przez każde przestępstwo związane z zakładami, które rzekomo popełnił.

Jest to żmudny proces, a Toney ma prawo odpowiedzieć na każde z nich indywidualnie.

Dlatego też może upłynąć trochę czasu, zanim FA dojdzie do werdyktu, który może zapaść dopiero w lutym lub później, mimo że Toney musi odpowiedzieć na najnowsze zarzuty do 4 stycznia.

FA ocenia te wykroczenia indywidualnie, dlatego też nie oczekuje się, że jakiekolwiek wcześniejsze przykłady graczy łamiących zasady zakładów będą miały bezpośredni wpływ na surowość jakiejkolwiek kary, którą Toney może otrzymać.

Jednakże, Sky Sports News rozumie, że grozi mu zakaz na co najmniej sześć miesięcy, jeśli okaże się, że postawił na własną drużynę.(Toney, który nie znalazł się w 26-osobowym składzie Anglii na Mistrzostwa Świata, wcześniej ujawnił, że pomagał FA w dochodzeniu w związku z zarzutami, że obstawiał mecze.

Po tym jak raport w Daily Mail twierdził, że był przedmiotem dochodzenia FA, zatweetował 5 listopada: „Jestem świadomy historii o mnie w krajowej gazecie dzisiaj.

„Pomagałem Football Association w ich dochodzeniach i nie będę komentował, dopóki takie dochodzenie nie osiągnie końca.”

Jakie są zasady dotyczące zakładów w piłce nożnej?

Zakłady w piłce nożnej są zakazane na całym świecie dla wszystkich zawodników, menedżerów, trenerów, pracowników klubów, dyrektorów i licencjonowanych agentów zaangażowanych w grę w ramach Premier League, EFL, National League, Women’s Super League, Women’s Championship oraz lig północnej, południowej i Isthmian.

Uczestnikom objętym zakazem zabrania się obstawiania, bezpośrednio lub pośrednio, jakichkolwiek meczów piłkarskich lub zawodów, które odbywają się gdziekolwiek na świecie.

Zakaz obejmuje również zakłady dotyczące wszelkich innych kwestii związanych z piłką nożną, takich jak transfery zawodników, nominacje menedżerskie lub wybór drużyny.

Przekazywanie informacji wewnętrznych komuś, kto wykorzystuje je do obstawiania, jest również niedozwolone. Informacje wewnętrzne to informacje, które znasz ze względu na swoją pozycję w grze i które nie są publicznie dostępne, jak np. informacje o kontuzjach lub wyborze drużyny.

Nie możesz używać informacji wewnętrznych do zawierania zakładów lub instruowania innych osób, aby robiły to w Twoim imieniu. Nie wolno Ci również przekazywać informacji wewnętrznych innym osobom, które wykorzystują je do stawiania zakładów.

Poprzedni wysoko postawieni gracze ukarani za zakłady

Inni wysoko postawieni gracze oskarżeni, a następnie uznani za winnych złamania zasad FA dotyczących zakładów, to między innymi obecny członek kadry Anglii na mistrzostwa świata Kieran Trippier, który został wykluczony z aktywności piłkarskiej na 10 tygodni i ukarany grzywną w wysokości 70 000 funtów za to, że powiedział przyjacielowi, aby „lumpował” perspektywę jego dołączenia do Atletico Madryt przed jego przejściem z Tottenhamu w 2019 r.

Daniel Sturridge również został ukarany za ujawnienie informacji wewnętrznej o transferze. Po początkowym otrzymaniu sześciotygodniowego zawieszenia, jego kara została zwiększona do czteromiesięcznego zakazu i 150 000 funtów grzywny po tym, jak okazało się, że poinstruował swojego brata, aby postawił na przeprowadzkę do Sevilli w styczniu 2018 roku.

Joey Barton otrzymał 18-miesięczny zakaz w 2017 roku po postawieniu 1 260 zakładów na piłkę nożną w latach 2006-2016. Kara przyniosła mu emeryturę z gry w piłkę nożną, chociaż termin został później skrócony o pięć miesięcy w apelacji.

Jak wyglądał sezon Brentford przed przerwą na Mistrzostwa Świata?

Pozycja: 10. miejsce (19 punktów)

Najlepszy strzelec bramki: Ivan Toney (11 goli)

Następne trzy mecze PL: Tottenham (H), West Ham (A), Liverpool (H)

Pomijając horror 5-1 w Newcastle i porażkę 4-0 z Aston Villą, Brentford uciszyło wszelkie spekulacje na temat tego, czy stanie się kolejną ofiarą słynnego „syndromu drugiego sezonu”, kiedy Premier League pauzowała na Mistrzostwa Świata w zeszłym miesiącu. Jeśli nie było tak już wcześniej, to wydaje się, że ugruntowali swoją pozycję jako część mebli w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze wydarzenia z meczu Premier League pomiędzy Manchesterem City a Brentford.

I kto mógłby zapomnieć sposób, w jaki weszli w przerwę? Dni po żenującej porażce w Carabao Cup z Gillingham, pojechali na Etihad jako zdecydowani faworyci, ale nie załamali się i wygrali zasłużenie 2-1 z panującymi mistrzami Premier League, Manchesterem City.

Talizman The Bees, Ivan Toney, był tego popołudnia w centrum uwagi. Na decyzję Garetha Southgate’a o pominięciu go w składzie Anglii odpowiedział zdobyciem obu bramek, co sprawiło, że wiele osób zastanawiało się, dlaczego nie pojedzie do Kataru, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego znakomity bilans karnych oraz fakt, że z 10 bramkami był drugim najlepszym strzelcem ligi, ustępując jedynie Harry’emu Kane’owi.

Zaledwie kilka dni później ujawniono, że Toney został oskarżony o 232 domniemane naruszenia zasad zakładów bukmacherskich w okresie od lutego 2017 do stycznia 2021 roku.

Był częścią podróży Brentford do Hiszpanii na początku tego miesiąca i odegrał aktywną rolę w meczach towarzyskich w połowie sezonu przeciwko Bordeaux, Celcie Vigo i Wolfsburgowi, ale potem przyszła wtorkowa wiadomość o dodatkowym oskarżeniu o kolejne 30 domniemanych naruszeń.

Jeśli te zarzuty wobec niego zostaną udowodnione, napastnik może stanąć przed długim zakazem. Biorąc pod uwagę fakt, że zdobył on 11 z 26 bramek Brentford we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie – a Bryan Mbeumo i Yoane Wissa zdobyli po trzy – można odnieść wrażenie, że Pszczoły będą patrzeć przez ramię na rozwój sytuacji.
Dan Long