Tom Brady przejmuje udziały w broniącej tytułu mistrzyni WNBA Aces

Callie Lawson-Freeman

Legendarny rozgrywający NFL Tom Brady nabył udziały własnościowe w broniącym tytułu mistrza WNBA Las Vegas Aces, drużyna ogłosiła to w czwartek.

To ekscytujący rozwój dla pięciokrotnego Super Bowl MVP, który żartował w zeszłym miesiącu, że nie był pewien, co zrobić z wolnością, którą przyniosła emerytura.

„To była kwestia czasu, zanim wróciłem do budynku z jednymi z największych sportowców na świecie”, powiedział Brady w wideo potwierdzającym wiadomości.

Właściciel drużyny Las Vegas Raiders Mark Davis kupił Asy przed sezonem 2021.

„Odkąd kupiłem Asy, naszym celem było wygrywanie na i poza boiskiem”, powiedział Davis w oświadczeniu Asów. „Tom Brady jest wygraną nie tylko dla Asów, i WNBA, ale dla kobiecego sportu zawodowego jako całości”.

Zakup częściowego pakietu własnościowego przez Brady’ego podlega zatwierdzeniu przez WNBA.

„Jestem bardzo podekscytowana, że mogę być częścią organizacji Las Vegas Aces”, powiedziała Brady. „Moja miłość do kobiecego sportu zaczęła się już w młodym wieku, kiedy to chodziłam na wszystkie mecze moich starszych sióstr – były one zdecydowanie najlepszymi zawodniczkami w naszym domu! Świętowaliśmy ich osiągnięcia razem jako rodzina, a one pozostają dla mnie wielką inspiracją.”

Tom Brady (left) is trying to purchase partial ownership stake in the WNBA's Las Vegas Aces, who won a championship last season. (Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Tom Brady (z lewej) próbuje kupić częściowy udział własnościowy w Las Vegas Aces z WNBA, które w zeszłym sezonie zdobyły mistrzostwo. (Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Brady nie kłamał na temat swojego utalentowanego starszego rodzeństwa. Jego siostry Maureen i Nancy obie były gwiazdami softballu, przy czym Nancy zdobyła stypendium sportowe na University of California, Berkeley. Środkowa siostra Brady’ego, Julie, była gwiazdą piłki nożnej na stypendium w Saint Mary’s.

Maureen w wieku 17 lat dostała się do juniorskiej drużyny olimpijskiej USA jako miotacz. Córka Fresno State All-American, Maya, gra obecnie w softball na UCLA.

Ogłoszenie przychodzi wśród serii zwycięstw dla Asów, którzy nabyli dwukrotną mistrzynię WNBA Candace Parker podczas wolnej agencji krótko po tym, jak została nazwana gospodarzem 2023 All-Star Game.

W oświadczeniu, 23-letni weteran NFL dodał, że „zawsze był wielkim fanem kobiecych sportów” Jednocześnie gwiazda Asów, Kelsey Plum jest wielką fanką Brady’ego. Wysłał on MVP All-Star Game koszulkę i wspierającą notatkę po tym, jak ona i Asy przyniosły Las Vegas mistrzostwo – pierwsze dla franczyzy i miasta.

Możecie obejrzeć jej reakcję na prezent poniżej:

„Podziwiam pracę, którą zawodniczki Aces, personel i WNBA kontynuują, aby rozwijać sport i wzmacniać przyszłe pokolenia sportowców. Aby móc przyczynić się w jakikolwiek sposób do tej misji jako członek organizacji Aces jest niesamowitym zaszczytem”, powiedział Brady.

Plum będzie odgrywać dużą rolę w misji, o której wspomniał Brady, ponieważ w zeszłym roku powiedziała Yahoo Sports, że złożyła oświadczenie, aby ubiegać się o stanowisko wiceprezesa WNBA Players Association. Ona była wokalna w ogólno ligowych wysiłkach, by orędować za sprawami stojącymi przed graczami, takimi jak ulepszone podróże.