Tiger Tip-Off Preview: Auburn

{{ timeAgo(’2023-02-14 12:06:46 -0600′) }}basketballEdytuj

Drew King-PowerMizzou

Basketball Writer

Dwu meczowa podróż Mizzou rozpoczęła się z hukiem, gdy senior DeAndre Gholston trafił buzzer-beatera z odległości 30 stóp od kosza, by w sobotę pokonać nr 6 Tennessee. Tygrysy chcą teraz zamknąć wyjazd na wysokim poziomie, podejmując Auburn.

Tygrysy z południa wyglądały jak jedna z najlepszych drużyn w kraju przez większość pierwszych trzech miesięcy sezonu, konsekwentnie plasując się w pierwszej 25-tce AP Poll i szczytując z numerem 11 w dniu 5 grudnia. Ale Auburn uderzył w ścianę pod koniec stycznia, z której nie odzyskał, tracąc pięć z ostatnich sześciu gier. W rezultacie drużyna nie otrzymała żadnego głosu w tym tygodniu w AP Poll.

Część tego załamania ma związek z jakością konkurencji, z którą Tygrysy się zmierzyły. Cztery z ostatnich pięciu porażek zostały poniesione przeciwko trzem najlepszym drużynom w SEC – Alabamie, Texas A&M i Tennessee. Druga porażka miała miejsce w Big 12/SEC Challenge przeciwko West Virginii, która od poniedziałku była oceniana przez KenPom jako 20. najlepsza drużyna w kraju.

Missouri i Auburn są w trójkącie z Kentucky na czwartym miejscu w konferencji. Wygrana w starciu z Tygrysami może w dużym stopniu przyczynić się do zapewnienia sobie double-bye w turnieju ligowym. Trener MU Dennis Gates uważa, że będzie to ważny mecz dla jego drużyny.

„Oni mają pozostałości po Final Four. Wiesz, bycie w stanie wejść na ten poziom mówi wiele” – powiedział Gates. „Są bardzo dobrym zespołem, mają równowagę w grze wewnętrznej, mają równowagę w grze na obwodzie, mają wielki atletyzm. Wiesz, na całej linii to naprawdę dobra drużyna i (główny trener) Bruce Pearl wykonał wspaniałą pracę w Auburn.”

INFORMACJE O CZASIE KOŃCÓWKI

Missouri (19-6, 7-5 SEC) w Auburn (17-8, 7-5)

KIEDY: 18:00 CT

GDZIE: Neville Arena, Auburn, Alabama

TV: ESPN2

SERIES: Auburn prowadzi, 8-6

KENPOM PREDICTION: Auburn 81, Mizzou 75

PROJECTED STARTERS

BY THE NUMBERS

NAJLEPSZY SKŁAD Z OSTATNICH 5 WYCIECZEK (wg CBB Analytics)

Sean East II-D’Moi Hodge-DeAndre Gholston-Kobe Brown-Mohamed Diarra

Rozegrane minuty: 9

Offensive rating: 134.2

Ocena defensywy: 60.4

Net rating: +73.8

KLUCZE DO GRY

1. Pozostań w rytmie. Nie da się tego przecenić: Ofensywny występ Missouri przeciwko Tennessee, defensywie nr 1 w NCAA, był niczym innym jak imponujący. 86 punktów zdobytych przez drużynę to najwięcej, na co pozwolili Volunteers w jakimkolwiek meczu w tym sezonie. MU trafił 53,8% rzutów zza łuku, co jest najwyższym wynikiem w tym roku. We wtorek strzelanie może być ważnym czynnikiem. Auburn jest w tym sezonie prawie tak samo twardy jak Tennessee na obwodzie, zatrzymując przeciwników na 27,3% rzutów za 3, co jest czwartym wynikiem w kraju. Jednym ze sposobów, w jaki Mizzou może przeciwdziałać zimnej nocy z dystansu jest dostanie się na linię rzutów wolnych – Auburn pozwala drużynom przeciwnym na oddawanie 38,4 rzutów wolnych na 100 prób zdobycia bramki, co jest 63. wynikiem w kraju według KenPom.

2. Chronić farbę. Auburn nie polega w ataku na 3 punktach tak bardzo jak Missouri. Ponad połowa punktów AU pochodzi zza łuku, gdzie zespół trafia 51,9% swoich prób. W ostatnim czasie nie udało się zachęcić Auburn do oddawania większej ilości trójek – w każdym z trzech ostatnich spotkań (wszystkie przegrane) drużyna oddała co najmniej 24 trójki i trafiła zaledwie 25,3% z nich. Mizzou wciąż musi uważać na to, kogo pozostawia otwartego. W meczu z Tennessee drużyna pozwoliła starszemu obrońcy Tyreke Key na zbyt wiele rzutów z dystansu, a ten w drugiej połowie trafił pięć trójek, pomagając Wolontariuszom zniwelować 17-punktowy deficyt. Starszy skrzydłowy Auburn Jaylin Williams trafia 37,7% swoich rzutów za 3 punkty i jest w stanie sprawić, że MU zapłaci za błędy w obronie. Jednak przeciwko większości innych graczy Missouri powinno być w porządku, jeśli trochę się rozluźni.

3. Wendell Green Jr. Młodszy rozgrywający zajmuje trzecie miejsce w SEC, zaliczając średnio 4,3 asysty na mecz, wyprzedzając tylko Kentucky Sahvir Wheeler i Tennessee Zakai Zeigler. Green nie chroni jednak piłki tak dobrze, jak ci, którzy go wyprzedzają, bo oddaje ją na 21,1% posiadań. W ostatnich pięciu porażkach Auburn, Green ma stosunek asyst do obrotów 21-16, czyli 1,31-1. Generowanie dodatkowych posiadań było ważnym elementem sobotniego zwycięstwa Mizzou nad Volunteers. Tennessee oddawało piłkę 10 razy, z czego dziewięć było wynikiem kradzieży MU, co doprowadziło do 19 punktów z przewinień Tygrysów. Zastosowanie takiej samej presji przeciwko Auburn może przynieść korzyści.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami o Mizzou dzięki subskrypcji premium

Porozmawiaj o tej historii i nie tylko w The Tigers’ Lair

Upewnij się, że jesteś na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami o Tygrysach i nagłówkami gazet

Subskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać wideo i relacje na żywo

Śledź nasz cały personel na Twitterze

Wszyscy tutaj mają już ubezpieczenie (albo powinni). Każdy na tej stronie również kibicuje Tygrysom (albo powinien). W sporcie uczelnianym kwestia gorącego guzika to NIL. Szkoła nie może już konkurować w sposób, w jaki robili to tylko kilka krótkich lat temu bez solidnego kolektywu NIL. W naszej gospodarce, gorący przycisk kwestia jest inflacja. Oto twoja szansa, aby zobaczyć o oszczędzaniu pieniędzy na czymś, co państwo wymaga, abyś miał na swoim samochodzie i twój kredytodawca wymaga, abyś miał na swoim domu. Och i przy okazji, tylko cytat z biura Jamesa dostanie darowiznę w twoim imieniu do Every True Tiger Foundation, jednej z inicjatyw Mizzou’s NIL. Mrugnij, jeśli lubisz oszczędzać pieniądze. Mrugnij dwa razy, jeśli chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby ustawić swój ulubiony program uczelni, aby być tak konkurencyjnym w SEC, jak to możliwe. Zadzwoń do biura Jamesa pod numer 314-961-4800 lub uzyskaj wycenę online na carltoninsurance.net.

„Jeśli twoje ubezpieczenie kosztuje nogę i rękę, zadzwoń do Jamesa Carltona State Farm.”