Thunder rezygnują z usług Isaiah Roby’ego, który wzbudzi zainteresowanie całej ligi

Minusem posiadania 3547 picków w drafcie (w przybliżeniu) w ciągu najbliższych pięciu lat jest to, że wymusza to kilka trudnych decyzji w rosterze.

W takiej sytuacji znalazła się Oklahoma, która po wyborze trzech graczy w loterii – Cheta Holmgrena, Ousmane Dienga i Jalena Willaimsa. Thunder musieli wyczyścić miejsce w rosterze i Isaiah Roby jest tym nieszczęśnikiem, któremu pokazano drzwi.

Roby notował średnio 10.1 punktów i 4.8 zbiórek na mecz i choć nie brał wielu trójek to trafiał 44.4% z tych, które trafił. Roby wyglądał na bardziej dopracowanego niż niektórzy młodsi gracze Thunder, ale OKC jest na planie rozwoju graczy, więc Roby często siedział w pierwszym rzędzie, by obserwować tych młodszych graczy.

Roby, 24 lata, byłby dobrym waiver claimem lub po prostu jakościowym pickiem dla drużyny, która próbuje uzupełnić koniec swojej ławki. Do tego pozostaje two-way eligible.

Roby gdzieś wyląduje. Nie jest też ostatnim trudnym roster cutem, jaki czeka OKC w ciągu najbliższych kilku lat.

Sprawdź więcej o Thunder

Raport: Thunder re-signing Luguentz Dort na pięć lat, $87.5M NBA Free Agency Tracker: Wszystkie umowy, plotki, raporty w jednym miejscu Raport: Preferując draft przez Thunder, Chet Holmgren opuścił trening Magic…

Thunder waive forward Isaiah Roby, who will draw interest around league originally appeared on NBCSports.com