Three things to Know: Najnowsza łapanka plotek o handlu w NBA

Toronto Raptors v Sacramento Kings

Toronto Raptors kontra Sacramento Kings

Three Things To Know to pięć dni w tygodniu NBC podsumowuje poprzednią noc w NBA. Sprawdź NBCSports.com każdego dnia rano, aby dogonić to, co przegapiłeś poprzedniej nocy plus plotki, dramaty i dunki, które sprawiają, że NBA musi oglądać.

1) Najnowsze plotki handlowe NBA roundup

Jesteśmy oficjalnie dziewięć dni od NBA trade deadline, a plotki i transakcje mają tendencję do nabierania tempa, gdy kalendarz zmienia się na luty. Podsumujmy ostatnie rozmowy o handlu w lidze, zaczynając od tego, że ten trade deadline może być dużą ilością dźwięku i furii oznaczających nic.

– To kształtuje się jako niewypał trade deadline. W ciągu ostatnich kilku tygodni wzrosła ilość rozmów handlowych, ale nie wydaje się, żeby te rozmowy w większości przypadków zyskiwały na znaczeniu. Winić należy turniej play-in i zwartą sytuację – drużyny, które widzą drogę do postseason są mniej skłonne do sprzedaży. I jak powiedział Adrian Wojnarowski z ESPN w poniedziałek w NBA Countdown, „Myślę też, że jest większa niż kiedykolwiek niechęć do wystawiania 1-rundowych picków za graczy.”

– Jeśli chcesz action-packed deadline, to błagasz Toronto Raptors, żeby stali się sprzedającymi (jeśli nie, to najlepszym przehandlowanym graczem może być Jae Crowder). Raptors zmieniają to w jednej chwili, jeśli udostępnią takiego gracza jak Fred VanVleet, a zwłaszcza kogoś takiego jak Pascal Siakam. Jednak w tej chwili, gdy zespoły dzwonią, mówi się im, że Toronto podejmie decyzję o tym, jak podejść do deadline’u – sell, stand pat czy buy – bliżej daty 9 lutego. (Najbardziej prawdopodobnym Raptorem, który zostanie przehandlowany, niezależnie od tego, co postanowią, jest Gary Trent Jr.)

– Jeśli Raptors rzeczywiście wskoczą i zdecydują się na wymianę wielu graczy, Knicks będą na czele kolejki po O.G. Anunoby’ego (bardzo gracz w stylu Thibodeau). That said, there will be a lot of interest in the defensive wing, and the price to get him will start at a couple of first-round picks.

– Pacers coach Rick Carlisle was crystal clear Monday: Myles Turner jest poza rynkiem handlowym. (Jego dwuletnie przedłużenie kontraktu sprawiło, że jest to poniekąd oczywiste, choć technicznie mógłby zostać przehandlowany.)

– Milwaukee Bucks mogą być frontrunnerem w sweepstakes Jae Crowdera, są jedyną drużyną, której Suns dali pozwolenie na rozmowy z niezadowolonym napastnikiem, donosi Shams Charania z The Athletic. Strony wciąż wypracowują parametry umowy, ale nie będzie ona obejmować Graysona Allena, Phoenix nie jest zainteresowane.

– Sacramento Kings – którzy siedzą na trzecim miejscu na Zachodzie i wyglądają na pewnych, że przełamią swój 16-letni playoffowy zastój, ale nie mają obrony, by być poważnym zagrożeniem w postseason – monitorują, czy Philadelphia udostępni defensywnego skrzydłowego Matisse Thybulle w wymianie, według Marca Steina.

– Dallas jest całe w poszukiwaniu drugiej gwiazdy, która mogłaby towarzyszyć Luce Dončićowi. Powodzenia w tym, bo jak zauważono powyżej nie ma żadnej gwiazdy na rynku. Mavericks są jednak otwarci na dorzucenie Doriana Finney-Smitha w odpowiednim pakiecie, by pozyskać gwiazdę, co odrzucili, gdy drużyny dzwoniły wcześniej.

– Coraz głośniej mówi się o tym, że ani John Collins z Hawks, ani Bojan Bogdanovic z Pistons nie zostaną przehandlowani. Nowy front office w Atlancie prowadzony przez Landry’ego Fieldsa ma większe oczekiwania wobec Collinsa jako długoterminowego fitu w Atlancie (nawet jeśli Collins tego nie czuje) i jest bardziej prawdopodobne, że zatrzyma go niż przehandluje. Pistons trzymają wysoką cenę za Bogdanovica – niezabezpieczony pierwszorundowy pick – ponieważ byliby szczęśliwi, gdyby zatrzymali go na następny sezon i dokładnie to powiedzieli zawodnikowi.

– Denver jest bardzo otwarte na wymianę drugorocznego point guarda Bonesa Hylanda za pomoc w defensywie, do tego stopnia, że Stein powiedział, że jest on jednym z najbardziej prawdopodobnych graczy do wymiany teraz (starcie z trenerem o czas gry przyspieszy twoją podróż przez drzwi).

– Jest wiele drużyn, które obserwują Timberwolves, czekając na to, czy Jaden McDaniels będzie dostępny. Pacers, Spurs, Raptors i Jazz są wśród zainteresowanych drużyn.

2) Luka Dončić wraca na parkiet, rzuca 53 na Pistons w wygranej

Nie rób Luce Dončićowi na złość. Nie polubisz go, gdy jest zły.

Ławka Pistons, prowadzona przez asystenta trenera Jerome’a Allena, zaczęła ćwierkać na Dončića od końcówki spotkania, Dončić odparł i przyznał po meczu, że ta gadka go rozruszała. W rezultacie Dončić zdobył 53 punkty w swoim powrocie do gry, po tym jak opuścił mecz z nadwyrężoną kostką.

Lista graczy, którzy mieli pięć lub więcej meczów z 50+ punktami w swoich pierwszych pięciu sezonach w lidze składa się teraz z LeBrona Jamesa, Michaela Jordana i Luki Dončića (z czego cztery Luki przyszły w tym sezonie).

Dla Dallas, wygrana przenosi ich na szóstą pozycję na zatłoczonym Zachodzie i poza play-in (miejsce, w którym spodziewali się być przez cały sezon). W Detroit Bogdanovic zdobył 29 punktów, a Saddiq Bey dodał 18.

3) De’Aaron Fox z Kings znów jest clutch, prowadzi drużynę do wygranej w OT

De’Aaron Fox jest bezsprzecznie jednym z faworytów do zdobycia nowej nagrody NBA Clutch Player of the Year Award (którą biuro ligi NBA nie do końca trafnie zdefiniowało jako gracza, który „najlepiej służy kolegom z drużyny w clutch”). Fox prowadzi w NBA w łącznej liczbie punktów zdobytych w clutch (w ostatnich pięciu minutach meczu w granicach pięciu punktów) z wynikiem 119 i trafia w tych minutach imponujące 60% (jeśli jesteście ciekawi, DeMar DeRozan z Bulls jest drugi w punktach zdobytych w clutch, a Dončić trzeci.)

Było to widoczne w poniedziałkową noc, kiedy Fox przejął późno kontrolę nad ofensywą Kings, zaczął dostawać się do obręczy i kreować z tego, zdobywając 12 ze swoich 32 punktów w czwartej kwarcie i dogrywce, prowadząc Królów do dogrywki w wygranej na drodze przeciwko Timberwolves.

W dogrywce dużo było Trey’a Lylesa dla Sacramento, zdobył osiem ze swoich 11 punktów w OT, grając, bo Domantas Sabonis wyleciał z gry.

Anthony Edwards w ostatnich tygodniach robi skok i w poniedziałek zdobył 33 punkty, po raz piąty w ostatnich sześciu meczach zdobył 30+. Wciąż jednak uczy się trudnych lekcji i miał sześć strat, głównie w obliczu podwójnych drużyn.

„On przyciąga duży tłum”, powiedział trener Timberwolves Chris Finch, za pośrednictwem Associated Press. „W większości przypadków stara się wykonać właściwe zagranie. Może musi to widzieć trochę wcześniej.”

Oto najnowsze informacje o Knicks

Knicks podobno są bardzo zainteresowani Anunobim, jeśli Raptors go udostępnią Dolan mówi, że nie planuje sprzedać Knicks, przejść na emeryturę, ale kocha twarz…. Knicks podobno oferowali wiele pierwszorundowych picków za OG Anunoby’ego, dostali…

Three things to Know: Latest NBA trade rumors roundup originally appeared on NBCSports.com