Texas A&M psuje nadzieje nr 5 LSU na College Football Playoff

Devon Achane miał najlepsze w karierze 215 jardów i dwa przyłożenia, a Texas A&M Aggies ogłuszył No. 5 LSU 38-23 w sobotnią noc, wszystko, ale na pewno wybijając Tygrysy z pretensji do College Football Playoff.

Conner Weigman rzucił dwa TD passy dla Aggies (5-7, 2-6 Southeastern Conference) i Demani Richardson zwrócił fumble na wynik. Gra była remisowa przy 17-all w trzeciej kwarcie, zanim A&M zdobył 21 punktów z rzędu.

LSU (9-3, 6-2) już zapewnił sobie miejsce w przyszłotygodniowym meczu o tytuł SEC przeciwko niepokonanej nr 1 Georgii, a wygrana tam mogłaby umieścić Tygrysy w playoff. Jednak z trzema porażkami, nawet pokonanie Buldogów prawdopodobnie nie wystarczy.

Aggies, którzy rozpoczęli sezon na pozycji nr 6, ale nie zakwalifikowali się do gry w misce po raz pierwszy od 2008 roku, mieli mocny finisz swojego rozczarowującego sezonu. Wygrali kolejne mecze po raz pierwszy od września, po tym jak przerwali sześciomeczową passę zwycięstwem nad UMass w zeszłym tygodniu.

Achane przebiegł 119 jardów i zdobył punkt przed połową, aby pomóc A&M w uzyskaniu prowadzenia 17-10.

LSU rozpoczęło drugą połowę od dziewięciu zagrań i 71-jardowego prowadzenia, zakończonego 19-jardowym biegiem Johna Emery’ego Jr. i remisem przy 17-17.

Jednak Edgerrin Cooper uderzył Jaydena Danielsa i zmusił go do popełnienia błędu przy kolejnym podaniu LSU. Richardson złapał piłkę i zdobył 37 jardów na swoje drugie przyłożenie w tym sezonie, dzięki czemu A&M wyszedł na prowadzenie 24-17 na siedem minut przed końcem trzeciej kwarty.

Aggies powiększyli przewagę do 31-17 na pierwszym rozegraniu czwartej kwarty, kiedy Moose Muhammad złapał 21-jardowy TD jedną ręką.

10-jardowy bieg Achane’a, który wrócił po dwóch meczach z kontuzją stopy, sprawił, że było 38-17 na około osiem minut przed końcem.

Rozsierdzony tłum ponad 93,000 fanów zapełnił Kyle Field, a niektórzy zaczęli pędzić na boisko na około 17 sekund przed końcem, powodując opóźnienie. Była to znacząca różnica w porównaniu z zeszłym tygodniem, kiedy większość tłumu opróżniła się po półmetku w mokry i zimny dzień.

Ci fani i kilka tysięcy innych wylało się na boisko, kiedy upłynął czas.

Daniels rzucił na 189 jardów i pobiegł na 84 więcej, a Emery miał trzy przyłożenia dla Tygrysów, którzy przegrali swój pierwszy mecz od czasu, kiedy spadli 40-13 w domu do Tennessee w październiku. 8.

Emery zmniejszył prowadzenie do 38-23 dzięki 3 jardowemu biegowi na 6 1/2 minuty do końca, ale 2-punktowa konwersja nie powiodła się.

Daniels prawie połączył się z Jarayem Jenkinsem w strefie końcowej na czwartym jardzie w następnym posiadaniu LSU, ale Tyreek Chappell wybił piłkę z rąk Jenkinsa. Aggies skończyli mecz.

Achane dał A&M przewagę dzięki 10-jardowemu biegowi na TD w pierwszym posiadaniu drużyny.

Emery doprowadził do remisu dzięki 4 jardowemu biegowi na początku drugiej kwarty.

Drużyny wymieniły się bramkami, a Aggies odzyskali prowadzenie, gdy Weigman rzucił pod dużą presją i połączył się z Donovanem Greenem na 3 jardy na minutę przed przerwą. Achane miał w tym czasie 29 i 17 jardów biegu.

THE TAKEAWAY

LSU: Mając już praktycznie zerowe szanse na playoff, Tygrysy trenera Briana Kelly’ego będą musiały szybko zapomnieć o tym spotkaniu, jeśli mają nadzieję na rywalizację z Buldogami.

Texas A&M: Aggies pokazali, że mają mnóstwo talentu, by rywalizować z drużynami z czołówki SEC. Pytanie tylko dlaczego drużyna trenera Jimbo Fishera nie potrafiła tego poskładać na początku roku. Aggies nie wygrali meczu SEC od czasu pokonania Arkansas 24 września.

Reporting by The Associated Press.

Read more:


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o grach, wiadomościach i więcej