Tenis

Główne tabele losowania turnieju Crea Trophy, trwającego na kortach Country Club Cuneo dla międzynarodowej klasy poniżej 18 Grade 5, ustawiły się dziś w drugiej rundzie. W turnieju mężczyzn kontynuowana jest passa urodzonego w Alessandrii i syna sztuki Lorenzo Beraldo, który po kwalifikacjach rozgromił Pietro Casciolę wyraźnym 6-0 6-3.

Dobrze spisał się również inny zawodnik, który trenuje w Piemoncie, w Best Point w Caramagna, Daniele Augenti, który wygrał z rzymskim kwalifikantem Simone Macchione wynikiem 3-6 6-3 6-1. Teraz znajdzie Antonio Verno. Drugą rundę również wygrał Riccardo Pasi, który wyeliminował z gry Alessio Pergolę, kończąc wyzwanie 6-4 w trzecim secie. Zwycięstwo również dla nr 6, Samuele Seghetti, przeciwko Alessandro Zapelli. Leonardo Borrelli również zaliczył rundę.

W losowaniu kobiet na drugim stopniu podium stanęła Cecilia Maria Stella Ferrazzoli, która musiała mocno walczyć o pokonanie Grety Rizzetto z Piemontu, którą pokonała 6-4 w trzecim secie. Zwycięzca będzie kolejnym przeciwnikiem numeru 1 w seedingu, Giady Di Paoli. Irene Riva pokonała Vittorię Segattini, natomiast Elena Francese wygrała dzięki świetnemu tenisowi ze swoją ówczesną rywalką, Caroliną Gasparini. Uśmiechy i skok do kolejnej rundy także dla Carlotty Bassotti, rozstawionej z numerem 3, oraz Holenderki Boulonois, która zatrzymała passę Włoszki Beatrice Demichelis. Czeszka Natalie Cinkova pokonała Giulię Falco nie dopuszczając jej w ogóle do meczu. Tak samo Sveva Zerpelloni, która wyparła z rozgrywek Sarę Gaię Totorizzo.

Jutro zawody są kontynuowane meczami drugiej rundy, które rozpoczną się o godzinie 9. Impreza, która potwierdza sukcesy organizacyjne klubu z Cuneo, cieszy się bardzo dobrą frekwencją.